Zamknij

Cytaty o mamie i macierzyństwie. Zobacz te najpiękniejsze

27.08.2020
Aktualizacja: 27.08.2020 15:41

Cytaty o mamie i macierzyństwie przydadzą się nie tylko tym, którzy pragną podesłać mamie piękne życzenia na Dzień Matki. Inspirujące cytaty o matce pozwalają lepiej wyrazić własne uczucia każdego dnia. Przeczytaj te najpiękniejsze i wybierz swój ulubiony!

matka i córka
fot. Shutterstock

Zobacz zbiór najpiękniejszych cytatów o mamie i macierzyństwie. Czasem przychodzą do nas takie chwile, w których potrzebujemy ubrać w słowa rzeczy niewyrażalne. Wtedy przychodzą nam z pomocą mądre cytaty. Dzięki nim możemy opisać, co czujemy.

Zobacz także: Cytaty o uśmiechu, śmiechu i humorze. Rozbawią każdego!

Mądre cytaty o mamie i macierzyństwie

"Co takiego jest w matkach, że na ich widok czujemy się dobrze jak przy kominku i w sercu zaczynają nam tańczyć kolorowe muppety?".

Kendare Blake

***

"Bóg nie może być wszędzie. Dlatego stworzył matkę".

Dia Reeves

***

"Bo choćby nawet cały świat rzucał w ciebie kamieniami, to jeżeli mama stoi po twojej stronie, nic ci się nie stanie".

Jojo Moyes

***

"Matka twierdziła, że najlepszym sposobem na to, żeby się zbytnio nie rozczulać nad własnym losem, jest niesienie pomocy ludziom, którzy są w jeszcze gorszej sytuacji".

Sylvia Plath

***

"Mama to miękkie ręce, Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność, coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie. A jednak równocześnie Mama to szereg praw, niezłomnych „pójściów spać”, okropnych „proszę to włożyć”, Mama to szorowanie ostrym ręcznikiem, to godziny odmierzone, żywot przyjemny, życzliwy, słoneczny, ale bez niespodzianek i zanadto świątobliwy".

Melchior Wańkowicz

***

"Pewnej nocy spałem, oświetlony przez księżyc w pełni. Kiedy się obudziłem, okazało się, że to twarz mojej matki, która na mnie patrzyła. Co o tym myślisz? Jak ci się zdaje, co to oznacza?".

Jerry Hopkins

***

"Uważałem, że nawet gdyby doszło do wojny nuklearnej, na świecie wciąż pozostałyby radioaktywne karaluchy i twoja mama".

Neil Gaiman

***

"Mama potrafi człowieka podejść lepiej niż niejeden szpieg".

Jon Bauer

***

"Miałam ochotę krzyknąć: "Dałaś czadu, mamo!", bo bez względu na to, co ludzie o niej mówią, mama wiedziała, jak sprawić, żeby w życiu było śmiesznie".

Maria Semple

Zobacz także: Miłość to pięknie uczucie! Zaskocz drugą połówkę pięknym wierszem miłosnym