Zamknij

Życzenia sylwestrowe dla koleżanki i innych znajomych. Życzenia po polsku, angielsku i niemiecku

14.07.2021 22:12
Życzenia sylwestrowe dla koleżanki i innych znajomych. Życzenia po polsku, angielsku i niemiecku
fot. Shutterstock

Ostatni dzień w roku wymaga odpowiedniej oprawy. Warto wówczas pamiętać o bliskich i znajomych i złożyć im wyjątkowe życzenia sylwestrowe.

O tym dniu jest wiele żartów, bowiem to właśnie sylwester jest jednym z najradośniejszych dni w całym roku. To w tę wyjątkową noc świętujemy odejście starego roku i witamy nowy. Życzymy sobie wówczas nawzajem wszystkiego, co najlepsze. Warto wtedy sięgnąć po sprawdzone życzenia sylwestrowe, które idealnie sprawdzą się zarówno dla rodziny i bliskich przyjaciół, jak i dla dalszych znajomych. Jak powinny one brzmieć? Poniżej przedstawiamy wam przykładowe życzenia sylwestrowe, które z pewnością każdemu przypadną do gustu. 

Zobacz także: Życzenia przy opłatku wigilijnym. Jakie złożyć najbliższym, a jakie w pracy?

Sylwester – skąd wzięło się to święto?

Sylwester to święto popularne na całym świecie. Obchodzi się je 31 grudnia, kiedy to wypadają imieniny Sylwestra. Dlaczego jednak akurat wtedy przypada ostatni dzień roku?

Tradycja świętowania 31 grudnia wywodzi się z czasów antycznych, a pochodzi dokładnie od greckich Dionizji. Umowną datą pierwszych sylwestrowych nocy jest 999 rok, kiedy głową kościoła był papież Sylwester II. Ludność obiegło bowiem proroctwo wróżki Sybilli, która stwierdziła, że wraz z nadejściem 1000 roku będzie miał miejsce koniec świata. Tak się oczywiście nie wydarzyło, a uradowani ludzie zaczęli świętować kolejny rok swojego życia.

Tradycja świętowania sylwestra w Polsce pojawiła się stosunkowo późno, bowiem dopiero w XIX wieku. Wtedy przyjęcia organizowała przede wszystkim bogata warstwa społeczna. Dopiero w późniejszych czasach ostatnią noc w roku zaczęli świętować także ziemianie, którzy obchodzili ostatni dzień w roku w gronie najbliższych.

Jedną z tradycji ostatniej nocy w roku jest składanie sobie wyjątkowych życzeń sylwestrowych. Jest to jednak impreza, którą obchodzi się na całym świecie. Jako pierwsi nowy rok witają mieszkańcy Republiki Kiribati. Następnie są to obywatele Australii, Japonii, Chin, Rosji, Polski, Anglii, Brazylii, Nowego Jorku, Los Angeles, a na końcu Hawajów. Właśnie dlatego podpowiemy wam, jakie życzenia możecie złożyć swoim polskim przyjaciołom, ale też tym z innych krańców świata.

Życzenia sylwestrowe dla koleżanki i innych znajomych

Życzenia sylwestrowe z reguły składamy bliskim znajomym. Niekiedy jednak zdarza się, że napiszemy je naszej koleżance z Facebooka lub złożymy współpracownikom. Podpowiadamy na tyle uniwersalne życzenia, że będziecie mogli wykorzystać je w każdym z tych przypadków.

***

Szampana piccolo, 
Brokatu na czoło, 
Uśmiechu na twarzy, 
Szampańskiej zabawy, 
Życzeń serdecznych, 
Wspomnień najlepszych 
oraz braku kaca 
kiedy w Nowym Roku pamięć wraca… 

***

Kolejny Sylwester, lecz życzenia te same
byś w przyszłym roku zbudował zamek,
byś miał sto koni i sto samochodów,
byś nigdy do płaczu nie miał powodów.

***

Fajerwerki, śnieg, muzyka, 
już szampana każdy łyka, 
Stary Rok się w Nowy zmienia, 
przeto szczęścia śle życzenia.

Życzenia sylwestrowe po niemiecku

Niemcy świętują Sylwestra w tym samym czasie co my. Jeżeli jednak macie znajomych, którzy pochodzą z krajów niemieckojęzycznych, wypada, żebyście złożyli im życzenia w ich ojczystym języku. Podpowiadamy, jakie będą odpowiednie wraz z tłumaczeniem na język polski.

***

Prosit und Hurra - ich wünsche dir ein fantastisches neues Jahr! – Pozdrawiam i hura – życzę Ci fantastycznego nowego roku!

***

Am Himmel leuchten die Sterne so klar, ich wünsch dir ein gutes neues Jahr! – Gwiazdy jasno świecą na niebie, życzę Ci szczęśliwego nowego roku!

***

Das neue Jahr, das bringt Dir Glück, nur mit einem Lächeln sieh‘ zurück. – Niech ten nowy rok przyniesie ci szczęście, wystarczy spojrzeć wstecz.

Życzenia sylwestrowe po angielsku

Podobnie jest w przypadku krajów anglojęzycznych. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych co prawda świętują w innym czasie, jednak warto pamiętać o złożeniu im wyjątkowych życzeń w języku angielskim. W Anglii nowy rok witany jest godzinę po Polsce, w Nowym Jorku sześć godzin później, a w Los Angeles aż dziewięć godzin później.

***

Wishing you a Happy New Year with the hope that you will have many blessings in the year to come. – Życzę Ci szczęśliwego nowego roku z nadzieją, że nadchodzący rok przyniesie Ci wiele błogosławieństw.

***

Nights will be dark but days will be light, wishing your life to be always bright – Happy New Year. – Noce będą ciemne, ale dni będą jasne, życzę Ci, żeby Twoje życie było zawsze pełne światła.

***

Let the old year end and the New Year begin with the warmest of aspirations. Happy New Year! – Pozwól staremu rokowi się zakończyć i powitaj nowy rok z najgorętszymi oczekiwaniami. Szczęśliwego Nowego Roku!

Zobacz także:

Życzenia pochodzą ze stron: weekendowo.pl, brigitte.de, shutterfly.com.