Zamknij

Życzenia przy opłatku wigilijnym. Jakie złożyć najbliższym, a jakie w pracy?

03.07.2021 15:35
Życzenia przy opłatku wigilijnym. Jakie złożyć najbliższym, a jakie w pracy?
fot. Shutterstock

Życzenia przy opłatku wigilijnym często bywają krępujące. Zwłaszcza gdy składamy je w pracy. Podpowiadamy, co powiedzieć, żeby nie czuć się zakłopotanym. 

Święta Bożego Narodzenia zazwyczaj są przez wszystkich bardzo lubiane. Mają bowiem wyjątkowy, magiczny klimat. Zdarzają się podczas nich jednak różne sytuacje, które mogą nas wprawić w zakłopotanie. Przede wszystkim są to życzenia przy opłatku wigilijnym. Niezależnie od tego, czy składamy je bliskim w domu, czy może współpracownikom w miejscu pracy, ten moment może być krępujący. Podpowiadamy wam zatem najpiękniejsze życzenia, które warto złożyć przy opłatku wigilijnym. Dzięki temu będziecie wiedzieli, co powiedzieć w takiej chwili poszczególnym osobom.

Zobacz także: Życzenia wigilijne – najpiękniejsze i wzruszające życzenia na Wigilię dla rodziny i bliskich

Opłatek wigilijny - co symbolizuje?

Zanim przejdziemy do samych życzeń, które sprawdzą się przy opłatku wigilijny, warto zastanowić się, dlaczego w ogóle się nim dzielimy. Opłatek nie jest bowiem tylko tradycją. To symboliczny pokarm, który jest szczególnie istotny dla wszystkich chrześcijan.

Tradycja dzielenia się opłatkiem wywodzi się z początków chrześcijaństwa. Wówczas jego wyznawcy przynosili na nabożeństwa chleb, który święcono. Następnie zabierali go do swoich domów, żeby móc podzielić się nim z najbliższymi. Miało to zapewnić pomyślność całej rodzinie i zakończyć wszelkie waśnie.

Tradycja dzielenia się opłatkiem jest również symbolem Ostatniej Wieczerzy. Wówczas Jezus Chrystus dzielił się chlebem z Apostołami. Opłatek nawiązuje także do najpopularniejszej z modlitw, czyli „Ojcze Nasz”. Jej fragment brzmi bowiem: „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. Opłatek jest zatem symbolem chleba, o który wierzący modlą się do Boga.

Podobnie jak w czasach pierwszych chrześcijan, tak i dziś opłatek symbolizuje pojednanie i miłość. Jest również znakiem przebaczenia oraz wyraża chęć bycia razem. Właśnie dlatego dzielimy się nim podczas wieczerzy wigilijnej, która jest jednym z najbardziej rodzinnych momentów w całym roku. Wówczas wszyscy odczuwamy potrzebę bliskości drugiego człowieka i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze. Przechodząc do życzeń, warto zastanowić się, jakie będą odpowiednie w zależności od sytuacji.

Życzenia przy opłatku wigilijnym dla najbliższych

Najważniejsze i najpiękniejsze życzenia powinniśmy złożyć swoim najbliższym. Często staramy się wówczas dobrać jak najładniejsze słowa, które będą odpowiadać usposobieniu drugiej osoby. Nic więc dziwnego, że zazwyczaj życzenia przy opłatku wigilijnym są bardzo wzruszającym momentem. Zobaczcie, jakie słowa będą wówczas odpowiednie.

***

Życzę Ci przede wszystkim dużo zdrowia i pomyślności na każdy dzień nowego roku, powodzenia w pracy, spełnienia najskrytszych marzeń i realizacji planów, a podczas świąt odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków.

***

Wszystkiego, co w życiu najważniejsze: zdrowia, miłości, oddanych przyjaciół i sukcesów w życiu zawodowym.

***

Wewnętrznego spokoju, zadowolenia z pracy, ciepła rodzinnego i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym roku.

***

Życzę ci wiary w to, by nawet te marzenia, które dziś wydają się nierealne do spełnienia, ziściły się w nadchodzącym roku. Spokoju w święta i szalonego sylwestra.

***

Rodzinnego ciepła, miłości i szczęścia w życiu zawodowym. Abyśmy za rok spotkali się w tym samym lub większym gronie.

Życzenia przy opłatku wigilijnym w pracy

Życzenia przy opłatku wigilijnym w pracy nie powinny być aż tak osobiste jak te, które składamy najbliższym. Muszą mieć bardziej oficjalny i ogólny charakter. Dlatego też warto przemyśleć je wcześniej, żeby nie popełnić faux pas przy współpracownikach. Podpowiadamy, jakie życzenia będą wówczas odpowiednie.

***

Niech każdy dzień nadchodzącego roku będzie pełen satysfakcji z wykonywanej pracy, a życzenia wypowiadane przez bliskich staną się rzeczywistością.

***

Radosnych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Nowego roku pełnego sukcesów i wielu wyzwań zakończonych powodzeniem.

***

Życzę Ci radosnego świętowania w gronie najbliższych, mnóstwo radości i niesłabnącego optymizmu, udanego sylwestra, a w nowym roku satysfakcji z dokonań zawodowych i zasłużonej podwyżki.

***

Z okazji świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego nowego roku.

***

Wszystkiego, co w życiu najbardziej wartościowe: ogromu miłości, zdrowia, oddanych przyjaciół i sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Zobacz także:

Życzenia pochodzą ze stron: zyczenianabozenarodzenie.com, polki.pl, ofeminin.pl.