Zamknij

Życzenia na wieczór panieński. Piękne i krótkie wierszyki, a także życzenia po angielsku

13.07.2021 20:24
Życzenia na wieczór panieński. Piękne i krótkie wierszyki, a także życzenia po angielsku
fot. Shutterstock

Wieczór panieński jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej przyszłej panny młodej. Sprawdź, czego jej życzyć z tej okazji.

Wieczór panieński jest bardzo ważnym wydarzeniem dla każdej przyszłej panny młodej. To właśnie podczas tej imprezy kobiety symbolicznie żegnają się z okresem panieństwa, bowiem już za chwilę mają stanąć na ślubnym kobiercu i zostać żoną. Jest to wieczór, który spędzają w towarzystwie najbliższych przyjaciółek. Te natomiast szykują dla nich wiele niespodzianek, zabaw, ale także wyjątkowe życzenia z okazji utraty panieństwa. Zobaczcie, jakie życzenia na wieczór panieński warto złożyć bliskiej wam przyszłej pannie młodej.

Zobacz także: Torty na wieczór panieński mogą być zabawne, z charakterem, ale też eleganckie. Jaki wybierzesz dla swojej przyjaciółki?  

Wieczór panieński – kto organizuje i jak powinien wyglądać?

Wieczór panieński to wyjątkowe wydarzenie, które najbliższe przyjaciółki organizują bliskiej im przyszłej pannie młodej. Dlaczego i jak powinna wyglądać taka impreza?

Wieczór panieński to stosunkowo nowa tradycja w naszym kraju. Dawniej największą popularnością cieszyła się w Stanach Zjednoczonych. Od dłuższego czasu jednak i w naszym kraju panny młode świętują wraz ze swoimi przyjaciółkami ostatnie dni swojego panieńskiego życia.

Wydarzenie organizują najbliższe koleżanki panny młodej. Zazwyczaj jest to przygotowywane w tajemnicy, a przyszła żona dopiero tego wieczoru dowiaduje się, jakie niespodzianki zostały dla niej przygotowane.

Stałym elementem wieczoru panieńskiego są wszelkiego rodzaju gry i zabawy, które mają kojarzyć się z zakończeniem okresu narzeczeństwa i panieństwa i wejściem na nową drogę życia. Są też zabawnym przygotowaniem panny młodej do stania się żoną. Nie można podczas tego wydarzenia zapomnieć o ważnym elemencie, jakim są życzenia na wieczór panieński. Poniżej przedstawiamy, czego możecie życzyć przyszłej pannie młodej.

Piękne życzenia na wieczór panieński

Wieczór panieński powinien być pełen wzruszających momentów, które przyszła panna młoda zapamięta na całe życie. Dlatego też ten poruszający moment mogą stanowić wyjątkowe życzenia. Doskonale pod tym względem sprawdzą się słowa wypływające prosto z waszych serc. Możecie jednak zainspirować się poniższymi wierszykami.

***

Nadszedł koniec Twej wolności,
Za Tobą okres młodości,
Teraz masz Tego Jednego, Jedynego
Uroczego, Wyjątkowego i Inteligentnego,
Lecz byś pamiętała okres beztroski,
Mamy dla Ciebie ten prezent słodki.

***

Opuszczasz grono szanownych singielek,
razem przygód przeżyłyśmy wiele.
Zabawy do rana, bale i imprezy,
w końcu coś się nam od życia należy!
Życzymy Ci, by Twe życie po ślubie
było pełne magicznych momentów i radości.
Byś zachwyciła na ślubie wszystkich gości,
zawsze się śmiała i z życia korzystała.
Żebyś dalej z błyskiem w oku na niego patrzyła,
fajny z niego chłopak, a z Ciebie fajna dziewczyna!
Dawajcie wszystkim przykład swej miłości –
wszystkiego najlepszego od z wieczoru panieńskiego gości!

***

Męża wspaniałego powinnaś dostać,
by mógł Twoim wymaganiom sprostać,
pałac niewielki, a z nim basenik,
bo konta w banku nikt nie doceni.
Mąż też posprząta i ugotuje,
a dobra żona tylko skosztuje.
Sprawa jest to niesłychana,
pani chce poślubić pana,
rzeczy są to niestworzone,
on chce pojąć ją za żonę.
Więc gdy pan ten wraz z tą panią
mężem żoną już się staną,
niechaj będą parą zgraną.

Życzenia na wieczór panieński krótkie

Pamiętajcie też o tym, że w wieczór panieński najważniejsza jest dobra zabawa. Dlatego nie ma co przedłużać momentu składania życzeń. Wystarczą krótkie wierszyki, które z pewnością spodobają się bliskiej wam pannie młodej.

***

Już za chwilę powiesz: „Tak” – to dla niego dobry znak.
Dziś Twą wolność
pożegnamy, przyszłe małżeństwo powitamy.

***

Zabawy do białego rana
Wielu kieliszków szampana
Niech ta noc
będzie zapamiętana…

***

W wieczór panieński
baw się i szalej
bo wkrótce na ślubnym
kobiercu staniesz
i mężatką zostaniesz!

***

Za pyszne wino,
Za piękne ciało,
By się nie starzało,
I aby nigdy potem,
Ból głowy nie był kłopotem!

Życzenia na wieczór panieński po angielsku

Tradycja organizacji wieczoru panieńskiego wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam wciąż ta forma zabawy przed ślubem jest najpopularniejsza. Jeżeli macie wśród swoich znajomych anglojęzyczną przyszłą pannę młodą, warto, żebyście i jej złożyły piękne życzenia. Poniższe sprawdzą się odpowiednio. Przedstawiamy je wraz z tłumaczeniem.

***

They say marriage is hard. You have my number! Best of luck and love to you. – Powiadają, że małżeństwo jest trudne. Masz mój numer! Powodzenia i miłości.

***

Best wishes to you on your special day! Just remember—if you need an escape plan, you know where to find me! All my love. – Najlepsze życzenia w twoim wyjątkowym dniu! Pamiętaj – jeśli będziesz potrzebować planu ucieczki, wiesz, gdzie mnie znaleźć. Kocham.

***

Almost the big day! It's not too late to back out! Just kidding—you and I both know that you found your perfect match. Congratulations! – Prawie wielki dzień! Jeszcze nie jest za późno, żeby się wycofać! Żartuję – obie wiemy, że znalazłaś idealnego partnera. Gratulacje!

Zobacz także:

Życzenia pochodzą ze stron: pannaikawaler.pl, weselezklasa.pl, theknot.com.