Zamknij

Życzenia na bierzmowanie – długie i krótkie życzenia z okazji bierzmowania

12.06.2021
Aktualizacja: 12.06.2021 18:12
Życzenia na bierzmowanie
fot. Shutterstock

Wybierz najpiękniejsze życzenia na bierzmowanie. Poznaj nasze propozycje krótkich i długich życzeń z okazji bierzmowania od rodziców, dziadków i świadka.

Bierzmowanie nazywane inaczej sakramentem dojrzałości, to trzeci sakrament, który przyjmuje chrześcijanin należący do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie Ducha Świętego jest świadomą decyzją osoby wierzącej i świadczy o tym, że chce ona podążać za Chrystusem i nadal należeć od Kościoła. Dla osób wierzących jest to bardzo ważna uroczystość, rangą porównywalną chrztem czy pierwszą komunią. Z tej okazji często organizuje się przyjęcia dla rodziny bierzmowanego. Z pewnością zaś należy bierzmowanej osobie złożyć życzenia z okazji przyjęcia tego sakramentu. Co powiedzieć? Zainspiruj się naszymi propozycjami.

Długie życzenia na bierzmowanie

Bierzmowanie to uroczystość stricte religijna – warto uwzględnić to w życzeniach i nawiązać do duchowego aspektu tego wydarzenia. Poznaj propozycje długich i pięknych życzeń z okazji bierzmowania.

„W dniu bierzmowania życzę ci, abyś otrzymał od Ducha Świętego dar mądrości, pobożności i męstwa. Niech nie zabraknie ci sił do mężnego głoszenia wiary chrześcijańskiej. Dawaj przykład swoim życiem, że Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje pośród nas”.

***
„Bierzmowanie to szczególny dzień, w którym poprzez sakrament otrzymujesz dary Ducha Świętego – męstwa, mądrości, rozumu, bojaźni bożej, umiejętności, rady i pobożności. Życzę ci, abyś nigdy ich nie zmarnował i z odwagą głosił zmartwychwstanie Chrystusa. Wskazuj innym drogę do Pana i nie zapominaj, w jakiej wierze zostałeś wychowany”.
***
„Od dziś jesteś zobowiązany do mężnego wyznawania wiary w Jezusa Chrystusa jako swojego zbawiciela i Pana. Życzę ci zatem, aby nigdy nie zabrakło ci odwagi, męstwa i wytrwałości w głoszeniu słowa bożego – nie tylko słowem, ale przede wszystkim czynem. Bądź podporą i pocieszeniem dla innych, a także wzorem dojrzałego życia chrześcijańskiego”.

Krótkie życzenia na bierzmowanie

Krótkie życzenia z okazji bierzmowania doskonale sprawdzą się jako dedykacja do książki, którą ofiarujemy w prezencie, czy też jako wpis na kartkę z życzeniami, która będzie piękną pamiątką po latach. Oto kilka ciekawych propozycji.

„Niech Jezus Chrystus błogosławi ci na drodze dojrzałego życia chrześcijańskiego”
***
„Nigdy nie ustawaj w wyznawaniu wiary w zmartwychwstałego Chrystusa”
***
„Niech dary Ducha Świętego dziś na ciebie zstąpią”
***
„Życzę ci mądrości, wytrwałości, pobożności i niezłomnej wiary”

***

„W dniu bierzmowania życzę ci szczerze,
abyś był zawsze wytrwały w wierze.
Głoś z wytrwałością naukę od Boga,
a nie dosięgnie cię nigdy trwoga.”
„Dziś przystępujesz do bierzmowania.
Życzę ci zatem w wierze wytrwania.
Wiary, pobożności, odwagi i męstwa,
w wyścigu o zbawienie po śmierci zwycięstwa”

***
„Bierzmowanie to sakrament dojrzałej wiary,
życzę ci więc dzisiaj radości bez miary.
Niech wypływa ona z wiary w żywego Boga,
niech to będzie dojrzałego życia chrześcijańskiego droga”

Życzenia na bierzmowanie od rodziców

Twoja córka lub twój syn przystępują do bierzmowania? Zainspiruj się naszymi propozycjami życzeń z tej okazji i wybierz te najpiękniejsze:

 „Duch Święty wręcza ci dziś swoje dary. Przyjmij je z godnością i powagą, a następnie świadcz w swoim codziennym życiu o zmartwychwstałym Chrystusie. Odwagi i męstwa w głoszeniu wiary.”
***
„Bierzmowanie to wyjątkowy dzień, w którym wstępujesz na drogę dojrzałej wiary chrześcijańskiej. Nigdy nie zapominaj o tym, że Bóg bezwarunkowo cię kocha i nigdy nie odrzuca. Przestrzegaj Jego przykazać i głoś Ewangelię. Wszystkiego dobrego życzą rodzice”
***
„Wraz z sakramentem bierzmowania bierzesz na siebie trudne zobowiązanie, aby świadczyć o bożym miłosierdziu i dawać ludziom nadzieję na życie wieczne. Życzymy ci, abyś był w stanie podołać temu wyzwaniu i nigdy nie ustał w gorliwej wierze.” 

Życzenia na bierzmowanie od dziadków

Dziadkowie zazwyczaj szczególnie mocno przezywają uroczystości religijne swoich wnuków i starają się, by ich oprawa była jak najpiękniejsza. Jeśli Twój wnuk lub wnuczka przystępują do bierzmowania, wybierz dla nich piękne życzenia:

 Z okazji bierzmowania,
Życzę Ci byś nigdy nie oddalał się od Pana Boga i zawsze żył w wierze,
Byś był dobrym, pogodnym i oczywiście zdrowym człowiekiem,
Żeby niczego Ci w życiu nie brakowało,
A także, byś miał w sobie pełno cudownej, pozytywnej energii!

***

W tym wspaniałym dniu
ściślejszego zjednoczenia się z Bogiem
życzymy,
aby Pan obdarzył Cię siłą i pokojem ducha,  
aby wspomagał Twe kroki
i uczył pielęgnowania Waszej przyjaźni.
Kochający Babcia i Dziadek 

***

W dniu Twojego święta – przyjęcia Sakramentu Bierzmowania – życzymy Ci, aby Duch Święty otworzył Twoje serce, oczy i umysł i aby Jego światło prowadziło Cię przez ciemności życia.
Z najlepszymi życzeniami - Dziadkowie

Życzenia na bierzmowanie od świadka

Przystępując do sakramentu bierzmowania, należy wybrać świadka, który będzie nam towarzyszył w tej uroczystości. To bardzo ważna i odpowiedzialna rola. Świadek ma bowiem troszczyć się o to, by bierzmowany postępował zgodnie z nauką Chrystusa. Życzenia od świadka powinny więc też być wyjątkowe. Jeśli zostałeś poproszony o to, by zostać czyimś świadkiem podczas bierzmowania, wybierz jedne z poniższych życzeń:

Bierzmowanie to jest czas
Kiedy Pan Bóg ponownie odwiedza nas,
Dzisiaj jest Twój dzień święty,
Każdy chodzi wniebowzięty,
Bo chce z Tobą przeżyć ten dzień.
Życzę Ci dużo zdrowia i radości,
Szczęścia wiele, pomyślności.

***

Do Chrztu i Komunii Świętej prowadzili Cię rodzice
Dziś w dniu Bierzmowania sam przyszedłeś do Boga
Prosić o łaski Ducha Świętego.
Z okazji tego uroczystego dnia
Życzymy Ci wielu łask Bożych
Aby dary otrzymane od Ducha Świętego pozwoliły Ci wytrwać w wierze
I być coraz lepszym człowiekiem.
Z najlepszymi życzeniami...

***

W tym szczególnym dla Ciebie dniu przyjęcia Sakramentu Bierzmowania życzymy Ci, aby Dobry Bóg umocnił Cię i uczynił duchowo silnym tak, abyś każdy dzień przeżywał pięknie i dobrze, umacniając Swą przyjaźń z Chrystusem

Cytaty na bierzmowanie

Klasyczne życzenia na bierzmowanie zastąpisz z powodzeniem pięknym i mądrym cytatem, który skłoni bierzmowaną osobę do refleksji i na długo zapadnie jej w pamięć. Oto kilka propozycji słów papieży.

 ''Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch: różne są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są rodzaje działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich.''
1 Kor 12,4-6
Niech przyjęty z wiarą sakrament obficie rozleje na Ciebie swe łaski.

***

''Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was?''
1 Kor 3,16
Drogi ...,
niech te słowa sprawią, że w swym życiu zawsze będziesz świadczyć o Bogu.  
Niech Duch Święty zleje na ciebie szczodrze potrzebne łaski i błogosławieństwo.

***

„Ale gdy Duch Święty zstąpi na was, będziecie moimi świadkami”
(Dz 1,8)
Życzymy mocnej wiary i pięknego życia,
doświadczenia błogosławionych
darów Ducha Świętego.