Zamknij

Życzenia na Dzień Pielęgniarki i Położonej. Piękne i śmieszne życzenia

07.07.2021 17:16
Życzenia na dzień pielęgniarki i położonej. Piękne i śmieszne życzenia
fot. Shutterstock

Bycie pielęgniarką to prawdziwa misja. W związku z tym każda kobieta wykonująca ten zawód zasługuje na swoje święto i życzenia z okazji Dnia Pielęgniarki.

Pielęgniarka to bardzo ważny społecznie zawód. Niczym lekarz jest osobą, która kieruje się misją i pomaga. Z reguły są to kobiety, dla których największym dobrem jest zdrowie pacjenta. I tego typu osoby należy doceniać. Nic więc dziwnego, że doczekały się swojego święta. Dzień Pielęgniarki i Położnej jest właśnie po to, żeby uczcić cześć ludzi wykonujących ten zawód. Warto docenić każdą z tego typu osób, zwłaszcza gdy sami potrzebowaliśmy jej pomocy. Podpowiadamy, jakie życzenia na Dzień Pielęgniarki warto złożyć, gdy jesteśmy wdzięczni za sprawowaną nad nami opiekę.

Zobacz także:  Podziękowania dla lekarza – jak napisać podziękowania za operację, leczenie i opiekę medyczną?

Dzień Pielęgniarki i Położnej - historia święta. Kiedy wypada?

Święto, które obchodzą pielęgniarki, to Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. W Polsce zostało ono rozszerzone i nosi nazwę Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Jaka jest historia tych obchodów?

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Swoim patronatem święto to objęła Światowa Organizacja Zdrowia, która każdego roku wspiera obchody tego dnia.

Co roku Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek wypada 12 maja. Ta data również nie jest przypadkowa. Właśnie wtedy urodziny obchodziła bowiem prekursorka nowoczesnego pielęgniarstwa – Florence Nightingale. Tego dnia mają miejsce różnego rodzaju pochody oraz imprezy na cześć pielęgniarek z całego świata. Warto wówczas złożyć każdej naszej znajomej, która wykonuje ten zawód, wyjątkowe życzenia na Dzień Pielęgniarek. Dzięki temu docenimy ich wkład w szerzenie dobroci na Ziemi.

Życzenia na Dzień Pielęgniarki – piękne i śmieszne

Nic tak nie porusza jak piękne życzenia złożone z okazji ważnego dla nas dnia. Również dla pielęgniarek ułożono wiele wspaniałych wierszyków, które z pewnością spodobają się każdej kobiecie wykonującej ten zawód.

Jeżeli natomiast wiesz, że twoja znajoma pielęgniarka ma poczucie humoru, zawsze możesz wybrać śmieszne życzenia na Dzień Pielęgniarki. Jest to bowiem radosne święto, w związku z czym tego typu wierszyki doskonale sprawdzą się z tej okazji.

***

Dziękujemy za trud włożony w opiekę nad nami i życzymy wszystkiego najlepszego na dalsze lata pracy zawodowej. 

***

Jesteś najdzielniejsza, droga pielęgniarko
A dziś Twój dzień, więc ślę Ci życzenia
Nasze zdrowie leży dziś na Twoich barkach
Oby Twój smutek w radość się zamieniał

***

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych składamy najserdeczniejsze życzenia radosnych i pomyślnych chwil, szczęścia w życiu zawodowym i osobistym oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Niech każdy Wasz dzień będzie świętem, niech nigdy nie zabraknie Wam ciepła i życzliwości, którymi obdarzacie pacjentów.

***

W dniu Waszego święta życzymy Wam pogody ducha i nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy. Dziękujemy za uśmiech i życzliwość, jakimi obdarzacie swoich pacjentów każdego dnia.

***

Wszystkim pielęgniarkom i położnym życzymy, aby ich praca była każdego dnia doceniania. Obyście czerpały z niej satysfakcję i mogły spełniać wszystkie marzenia – te zawodowe, jak i prywatne.

Cytaty o pielęgniarkach

Żeby nasze życzenia na Dzień Pielęgniarki były jeszcze bardziej wyjątkowe, warto wpleść w nie wyjątkowe cytaty, które dotyczą właśnie tego zawodu. Podpowiadamy, jakie będą odpowiednie.

***

„Pielęgniarstwo, tak jak poezja, to sfera, w której fakt styka się z przenośnią. Ubytek w sercu to ubytek w sercu; pielęgniarka tkwi pośrodku, pomiędzy chirurgiczną sztuką łatania fizycznego ubytku a lękiem i żalem pacjenta, czyli ubytkiem symbolicznym.” – Christie Watson

***

„Niewiele zawodów ma tak oczywisty cel jak zawód pielęgniarki, położnej. To zawody szczególne, które mają głęboki sens filozoficzny, społeczny i moralny. Bo kiedy ludzie cierpią, kiedy cierpi człowiek, potrzebny jest drugi człowiek przy cierpiącym.” – Jan Paweł II

***

„Żaden człowiek, nawet lekarz, zapytany, jaką osobą powinna być pielęgniarka, nie określi jej inaczej niż jako „oddaną i posłuszną”. Ta definicja równie dobrze mogłaby pasować do portiera. Można by ją odnieść nawet do konia. Natomiast nie do policjanta.” – Florence Nightingale

Zobacz także:

Życzenia pochodzą ze stron: radiozet.pl, uczelniaoswiecim.edu.pl, granice.pl, Facebook.