Zamknij

Życzenia bożonarodzeniowe po angielsku z tłumaczeniem na polski. Życzenia długie, biznesowe i dla dzieci

14.07.2021 17:34
Życzenia bożonarodzeniowe po angielsku z tłumaczeniem na polski. Życzenia długie, biznesowe i dla dzieci
fot. Shutterstock

Boże Narodzenie to święto obchodzone także w krajach anglojęzycznych. Podpowiadamy, jakie życzenia bożonarodzeniowe po angielsku warto złożyć ich mieszkańcom.

Boże Narodzenie to jedno z najpopularniejszych i najbardziej lubianych świąt w roku. Wszyscy wówczas gromadzimy się przy stole z całą rodziny i obchodzimy narodziny Jezusa. Jest to święto chrześcijańskie, które celebrują nie tylko ludzie w Polsce. Boże Narodzenie jest popularne również w Anglii, Stanach Zjednoczonych i innych krajach anglojęzycznych. Jeżeli zatem znacie kogoś, kto pochodzi z tego typu państwa, koniecznie złóżcie mu wyjątkowe życzenia bożonarodzeniowe po angielsku. Podpowiadamy, jakie sprawdzą się najlepiej.

Zobacz także: Życzenia wigilijne - najpiękniejsze i wzruszające życzenia na Wigilię dla rodziny i bliskich

Boże Narodzenie w Anglii i Stanach Zjednoczonych – jak wygląda?

Boże Narodzenie w Anglii i Stanach Zjednoczonych może przypominać nam polskie, jednak różni się niektórymi szczegółami. Sami zobaczcie, jak świętują mieszkańcy tych krajów.

Przede wszystkim polskie Boże Narodzenie wyróżnia Wigilia. W innych krajach nie znają tej tradycji i obchody tego wyjątkowego okresu rozpoczynają dopiero 25 grudnia, czyli w nasz pierwszy dzień świąt. Inaczej wygląda także okres przygotowania do świąt. Brytyjczycy oraz Amerykanie uwielbiają przystrajać swoje domy już w połowie listopada, a wszelkie dekoracje świąteczne ściągają zaraz po Sylwestrze. W polskich domach choinkę ubiera się przed samymi świętami, jednak jest ona naszym gościem aż do 2 lutego.

Barszczyk z uszkami i karp goszczą na stołach głównie polskich domów. W krajach anglojęzycznych tradycyjną świąteczną potrawą jest pieczony indyk. W Ameryce dodaje się do niego żurawinę i puree ze słodkich ziemniaków. Dzielenie się opłatkiem również należy do polskiej tradycji. Brytyjczycy na deser serwują tzw. christmas pudding. W Stanach Zjednoczonych natomiast nie może zabraknąć ajerkoniaku.

Gdy już wiecie, jak wygląda Boże Narodzenie w krajach anglojęzycznych, możecie poznać najpiękniejsze życzenia w tym języku.

Życzenia bożonarodzeniowe po angielsku z tłumaczeniem na polski

Długie życzenia bożonarodzeniowe warto wpisać na kartce i wysłać do bliskich za granicami kraju. Jeżeli pochodzą oni z Wielkiej Brytanii lub Ameryki, koniecznie wypiszcie je w języku angielskim. Podpowiadamy, jakie sprawdzą się dobrze, wraz z tłumaczeniem.

***

It’s not what’s under the tree that matters most, it’s who’s around it. Every year, I’m so grateful to have you. – Najważniejsze nie jest to, co znajduje się pod choinką, a kto zbiera się wokół niej. Każdego roku jestem wdzięczny za to, że cię mam.

***

May the true spirit of Christmas shine in your heart and light your path. – Niech prawdziwy duch Bożego Narodzenia rozbłyśnie w Twoim sercu i oświetli Twoją drogę.

***

For you at Christmas time: a wish for happiness, warmth, and love. – Z okazji Bożego Narodzenia życzę Ci szczęścia, ciepła i miłości.

Życzenia bożonarodzeniowe po angielsku biznesowe

Często w języku angielskim porozumiewamy się w pracy. Przede wszystkim w zagranicznych korporacjach mile widziane są wszelkiego rodzaju życzenia po angielsku. Podpowiadamy, jakie sprawdzą się najlepiej, gdy chcecie je złożyć swoim przełożonym, współpracownikom lub partnerom biznesowym.

***

We wish you a very Happy Holiday season and a peaceful and prosperous New Year. – Życzymy Wam szczęśliwego Bożego Narodzenia i spokojnego oraz pomyślnego Nowego Roku.

***

Wishing you all the joys of the season and happiness throughout the coming year. – Życzymy Was wszystkim radości z tego okresu i szczęścia przez cały nadchodzący rok.

***

Wishing you a season of joy and looking forward to continued success this year. – Życzymy Wam radosnego czasu i czekamy na kontynuację tegorocznych sukcesów.  

Życzenia bożonarodzeniowe po angielsku dla dzieci

Na koniec życzenia bożonarodzeniowe po angielsku dla dzieci. Milusińscy rządzą się bowiem swoimi prawami. Jeżeli zatem chcecie złożyć im życzenia, lepiej dobrać odpowiednie słowa do ich wieku. Podpowiadamy, jakie wierszyki będą wówczas odpowiednie.

***

Christmas comes and goes as fast as a snowflake, so enjoy it while it's here. – Święta przychodzą i odchodzą tak szybko jak płatek śniegu, więc ciesz się nimi, dopóki trwają.

***

I enjoy seeing you enjoy Christmas. Christmas is so magical through the eyes of a young person. – Jestem szczęśliwy, widząc, jak cieszysz się ze świąt Bożego Narodzenia. Są to magiczne święta, gdy patrzy się na nie oczami młodego człowieka.

***

Santa's little elves make the toys, but my favorite little elves play with them! - Małe elfy świętego Mikołaja robią zabawki, a moje ulubione małe elfy bawią się nimi.

Zobacz także:

Życzenia pochodzą ze stron: parade.com, shutterfly.com, holidappy.com.