Zamknij

Wpis do księgi gości na wesele dla pary młodej. Najpiękniejsze życzenia i cytaty

16.07.2021 16:50
Wpis do księgi gości na wesele dla pary młodej. Najpiękniejsze życzenia i cytaty
fot. Shutterstock

Księga gości to pamiątka dla pary młodej na całe życie. Dedykacje w niej powinny być zatem wyjątkowe. Podpowiadamy, jaki wpis do księgi gości będzie odpowiedni.

Ślub i wesele to wyjątkowy dzień w życiu pary młodej. Zazwyczaj zakochani świętują go w gronie najbliższych. Przez całe to popołudnie i wieczór jest jednak tyle atrakcji, że nie sposób wszystkiego zapamiętać. Dlatego tak ważna na weselu jest księga gości, dzięki której młodzi będą mogli po latach odtworzyć wspomnienia z tego wyjątkowego dnia. Istotne jest zatem to, co wpiszemy jako swoją dedykację dla pary młodej. Podpowiadamy, jaki wpis do księgi gości będzie odpowiedni. Możecie wykorzystać gotowe życzenia, a nawet cytaty.

Zobacz także: Wybierasz się na ślub? Oto najpiękniejsze życzenia dla pary młodej

Księga gości – po co jest na weselu?

Księga gości weselnych może mieć przeróżne formy. Jej cel jest jednak jeden – ma stanowić wyjątkową pamiątkę dla pary młodej, która po latach będzie chciała przejrzeć życzenia od swoich gości.

Przede wszystkim możecie zdecydować się na klasyczną księgę gości. W sklepach oraz w sieci dostępne są przeróżne albumy, które przybierają właśnie formę księgi gości. Mają one puste kartki, na których zebrani mogą wpisać swoje życzenia. Są też wersje z pytaniami, na które bliscy pary młodej mogą odpowiedzieć – dotyczą one oczywiście głównych bohaterów tego wieczoru.

Coraz częściej możemy się spotkać jednak z bardziej oryginalnymi księgami gości. Niektóre pary decydują się na zakupienie obrazu z drewnianymi serduszkami, na których mają wpisać się ich bliscy. Inni narzeczeni przed ślubem kupują drzewa genealogiczne, słoiki z karteczkami, a nawet listy w butelkach. Warto dobrać księgę gości do motywu przewodniego wesela. Wówczas wszystko będzie się komponowało idealnie.

Jeżeli chcecie, żeby wasza księga gości była wyjątkowa i spodobała się wszystkim zebranym, doradzamy postawienie na coś, co kojarzy się tylko z wami. To mogą być zdjęcia, jeżeli jesteście fanami fotografii lub małe piłeczki, gdy interesuje was sport. Tak naprawdę ogranicza was wyłącznie wasza wyobraźnia. Goście wpiszą się na wszystkim, co dla nich przygotujecie.

Wpis do księgi gości na wesele dla pary młodej

Jeżeli znaleźliście się na weselu i poszukujecie odpowiedniego wpisu do księgi gości, poniższe życzenia mogą być dla was wskazówką. Warto jednak nieco je zmodyfikować pod waszą parę młodą. Zobaczcie wzory pięknych wpisów do księgi gości.

***

Kilka słów prosto od serca! Po tak szalonym związku w końcu stanęliście na ślubnym kobiercu. Wasza miłość jest przykładem dla innych, że można być szalonym i kochać do ostatniego oddechu!

***

My tu byliśmy,
miód i wino piliśmy!
Dużo szczęścia Młodej Parze!

***

Z okazji ślubu przyjmijcie życzenia wszystkiego naj…
I pamiętajcie, że z tą wiernością to nie był żart!

***

Każdego dnia kochajcie się mniej niż jutro, a więcej niż wczoraj…

***

Małżeństwo to podróż w nieznane,
Więc życzymy szczęśliwej podróży

***

Idźcie przez życie z dobrocią w sercu,
Otoczeni ludźmi, których kochacie,
Silni poczuciem bezpieczeństwa i szczęścia – nierozłączni!

***

„Na nowej drodze życia życzymy Wam dużo miłości, wytrwałości i wyrozumiałości… – aby każdy kolejny dzień był równie piękny jak ten dzisiejszy.”

Wpis do księgi gości – cytaty

Wpis do księgi gości może zawierać także cytat. W historii padło wiele pięknych słów o miłości, które teraz możecie wykorzystać, żeby stworzyć niezwykłą pamiątkę dla pary młodej. Podpowiadamy, jakie cytaty sprawdzą się najlepiej.

***

„Dotąd dwoje, choć jeszcze nie jedno. Odtąd jedno, choć nadal dwoje” – Jan Paweł II

***

„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie.” – Konstanty Ildefons Gałczyński

***

„Trzy słowa, które pomagają przezwyciężać małżeńskie problemy: dziękuję, proszę i przepraszam.” – Papież Franciszek

***

„Szczęśliwe małżeństwo to mieszanka herbaty, składająca się z miłości, przyjaźni, namiętności i szacunku.” – Jaroslav Durych

***

„Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.” – Antoine de Saint-Exupery

***

"W małżeństwie ważne jest dobrać się nie tylko zaletami, ale i wadami." – Magdalena Samozwaniec

***

„Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć… Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest…” – Jan Paweł II

***

"Małżeństwo to morze, dla którego dotychczas nie wynaleziono kompasu." – Heinrich Heine

***

„Kłóćcie się, ile chcecie, niech latają talerze, ale nigdy nie kończcie dnia bez zgody.” – Papież Franciszek

***

"Małżeństwo to codzienny trud, lecz miłość przemienia szare życie w złoto." – Miriam Osborne

Zobacz także:

Życzenia i cytaty pochodzą ze stron: weselezklasa.pl, profesjonalnyslub.pl, abcweselne.pl.