Zamknij

Podziękowanie dla przedszkolanki – od rodziców i dzieci

10.06.2021
Aktualizacja: 10.06.2021 08:28
Podziękowanie dla przedszkolanki
fot. Shutterstock

Podziękowanie dla przedszkolanki na zakończenie roku szkolnego to niezwykle miły gest. Wybierz najpiękniejsze podziękowania dla pani z przedszkola od rodziców i dzieci.

Przedszkole odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. To tam zazwyczaj maluch uczy się wielu umiejętności, które potem będą mu przydatne w szkole, a także zdobywa kompetencje społeczne. To wszystko nie udałoby się bez wychowawczyń. Na koniec roku warto podziękować im za trud włożony w opiekę nad naszym dzieckiem. Jak to zrobić? Oto propozycje pięknych podziękowań dla przedszkolanki.

Podziękowanie dla przedszkolanki od rodziców

Przedszkolanka to bardzo ważna osoba w życiu dziecka, również z punktu widzenia rodziców. To ona opiekuje się maluchem przez dużą część dnia i da nie tylko o zaspokojenie jego potrzeb fizjologicznych, lecz także o jego rozwój oraz dobrą zabawę. Niejednokrotnie pierwsza też dowiaduje się o problemach dziecka i pomaga mu je rozwiązać. Nie dziwi więc, że na zakończenie roku szkolnego czy gdy dziecko kończy przedszkole. Rodzice chcą podziękować wychowawczyni za trud jej pracy. Najpiękniejszym podziękowaniem będą słowa płynące prosto z serca – wybierz więc wzruszające podziękowania dla przedszkolanki. Możesz także dołączyć do nich bukiet kwiatów lub słodki upominek w postaci czekoladek.

  • Dziękuję za opiekę nad moim dzieckiem każdego dnia.
  • Wielkie dzięki za pasję do nauczania małych dzieci. Nie mogę pani wystarczająco podziękować za wpływ na rozwój i sukces mojego dziecka.
  • Jestem tak pełna uznania, że zapewnia pani moim dzieciom opiekę, na jaką zasługują. Dziękuję, że jest pani tak miła i troskliwa.
  • Jestem niezmiernie wdzięczna za to, że jest pani nauczycielką mojego dziecka. Dziękujemy za cierpliwość i jakość opieki, którą zapewnia pani każdego dnia.
  • Chciałbym wyrazić wam szczerą wdzięczność za przygotowanie mojego dziecka na życiowe sukcesy. Jest pani najlepszym nauczycielem wczesnej edukacji, jakiego kiedykolwiek znałem!
  • Jestem pani bardzo wdzięczna za cierpliwość, entuzjazm i pasję. Na prawdę doceniam pani ciężką pracę.
  • Na początku trochę się denerwowałem, żeby zostawić mojego [syna / córkę] z nieznajomym. Udowodniła pani jednak, że jest doświadczonym opiekunem, na którym można polegać. Dziękuję, że kocha pani moje dziecko tak bardzo jak ja. Jest pani utalentowanym i energicznym nauczycielem!
  • Chciałbym wyrazić szczerą wdzięczność za całą cierpliwość, ciężką pracę i poświęcenie; i za pasję do wczesnej edukacji. Dziękujemy opiekę nad moim dzieckiem.
  • Nie wątpię, że moje dzieci będą wspaniale radzić sobie w szkole podstawowej. Dała im pani wszystko, czego będą potrzebować, aby odnieść sukces w przyszłych przedsięwzięciach. Dziękuję za wspaniały start w poszukiwaniu wiedzy.

Zobacz także: Podziękowania dla lekarza – jak napisać podziękowania za operację, leczenie i opiekę medyczną?

Podziękowanie dla przedszkolanki od dzieci

Maluchy zazwyczaj uwielbiają swoje panie z przedszkola. Często nazywają je „ciociami” i traktują jak naprawdę bliskie osoby. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro dziecko spędza w przedszkolu większość dnia, a przedszkolanka jest osobą, która troszczy się o nie, bawi z nim, a także pomaga rozwiązywać problemy. Dlatego na zakończenie roku szkolnego maluch z pewnością chętnie sam podziękuje swojej ukochanej pani z przedszkola. Takie podziękowania będą też szczególnie miłe i wzruszające dla przedszkolanki. Wybierz jedną z naszych propozycji podziękowania dla przedszkolanki i pomóż swojemu dziecku nauczyć się go i wygłosić na zakończenie przedszkola.

Namęczyła się pani z nami
Więc za wszystko
Bardzo panią przepraszamy
Może w przyszłym roku,
Już będziemy lepsi.
Chcieliśmy, ale pewni nie jesteśmy.
Zdaje się nam jednak,
Że nam dobrze razem,
I że pani i tak lubi
Całą naszą gromadę.

***

Jest nam dzisiaj trudno
Pożegnać się z wami,
Koledze z kolegą
A dzieciom z paniami.

Ale nasze panie
Nie martwcie się obie,
Bo wasze uśmiechy
Zatrzymamy w sobie.

***

Wszystkim paniom, które nam tyle ciepła dawały
                  DZIĘKUJEMY!
Za pracę i cierpliwość
                  DZIĘKUJEMY!
Za dobre wnikliwe oczy, co zawsze wszystko widziały
                   DZIĘKUJEMY!
Za słowa co potrafiły ostrzegać – nie zawstydzały
                   DZIĘKUJEMY!
Życzymy Wam wiele radości, bo radość można znaleźć wszędzie
I wierzymy, że ta radość zawsze z wami będzie

Zobacz także: Nie wiesz, jakie życzenia złożyć z okazji Dnia Nauczyciela? Oto najzabawniejsze

Podziękowania dla przedszkolanki – wierszyki

Wesoły, krótki wierszyk z podziękowaniami dla przedszkolanki sprawdzi się idealne zarówno do pisania na bilecik dołączony do kwiatów, jak i kartkę z życzeniami, która będzie stanowić miłą pamiątkę dla nauczyciela. Możesz także użyć go jako dedykacji do książki, którą wręczysz wychowawczy w prezencie.  Oto nasze propozycje wesołych wierszyków z podziękowaniami dla przedszkolanki:

 

To Ona ma serce matki,                                
Które się cieszy i trudzi.
W drogę wyprawia Cię mądrze
Uczy Cię świata i ludzi.
To z Nią rozpoczynasz podróż
Po świecie pięknym i wielkim
W twej ławce – łódeczce kruchej
Pod okiem nauczycielki.

***
Wiersz dla Pani
Dziękujemy Pani
A za co?
Za pracę Pani
I za uśmiech Pani.
Dzieciom zależy na nim,
bo usmiech Pani oznacza,
że pani się już nie gniewa,
ze nam przebacza.
bo uśmiech pani
to jest dla naszych serc kluczyk,
i choćby dla niego warto się było uczyć

Zobacz także: Życzenia miłego dnia – wesołe wierszyki na dzień dobry