Zamknij

Podziękowania dla lekarza – jak napisać podziękowania za operację, leczenie i opiekę medyczną?

07.06.2021
Aktualizacja: 10.06.2021 14:00
Podziękowania dla lekarza
fot. Shutterstock

Podziękowania dla lekarza - gotowe teksty podziękowań za udaną operację i leczenie.

Wprawdzie każdy lekarz składa przysięgę Hipokratesa, a jego obowiązkiem jest ratowanie ludzkiego życia, jednak podziękowanie za udaną operację, leczenie czy opiekę medyczną jest po prostu miłym gestem. Lekarzowi z pewnością będzie miło, że ktoś docenia jego pracę i zaangażowanie w wykonywany zawód. Jak więc napisać podziękowania dla lekarza?

Podziękowania dla lekarza – gotowe teksty

Podziękowania dla lekarza zdecydowanie powinny mieć oficjalny charakter. Lepiej unikać w nich żartobliwego tonu, chyba że bardzo dobrze znasz doktora, któremu chcesz złożyć podziękowania i nieobce ci jest jego poczucie humoru. Możesz powiedzieć kilka miłych słów osobiście, napisać tradycyjny list lub e-mail albo wysłać kartkę z podziękowaniami. Co na niej wpisać? Oto kilka podpowiedzi:

***

Chciałam przesłać podziękowania całemu zespołowi medycznemu Oddziału X za trud i opiekę medyczną. Cała nasza rodzina jest głęboko zobowiązana całemu zespołowi medycznemu na tym oddziale. Wiemy, że każdy członek zespołu, narażając własne życie, pomagał jej jak tylko mógł i była ona otoczona wielką troską przez cały swój pobyt w szpitalu.

***

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania całemu personelowi Oddziału X, a w szczególności pani doktor X, która otoczyła mnie wspaniałą opieką już od pierwszych chwil, pomagała uśmierzyć ból, była empatyczna i profesjonalna. Bez Was nie dałabym rady wrócić do zdrowia. Jestem ogromnie szczęśliwa i wzruszona. Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

***

W imieniu rodziny i swoim własnym pragniemy złożyć na najserdeczniejsze podziękowania dla całego personelu medycznego, który zajmował się mną w trakcie pobytu w szpitalu. W szczególności kierujemy serdeczne podziękowania dla doktora X, pod którego opieką pozostawałam. Bez Pana nie wróciłabym do zdrowia. Dziękuję!

***

Przeczytaj także: Cytaty o nauce - 11 inspirujących cytatów

Szanowny Panie Doktorze,

dziękuję za trafną diagnozę i bardzo szybkie skierowanie na dalsze badania. Dziękuję za profesjonalną pomoc w pierwszych chwilach tragicznej dla nas sytuacji oraz bezzwłoczne i profesjonalne przeprowadzenie zabiegu. Dziękuję także za ogromną empatię oraz za zwykłą ludzką rozmowę w tych trudnych dla nas chwilach. To dzięki Panu nie utraciłam nadziei  na pozytywne rozstrzygnięcie tej trudnej dla mnie sytuacji.

***

Szanowny Panie Doktorze,

zarządza Pan wybitnym personelem, który złożony jest z cudownych ludzi, a także wspaniałych fachowców w swojej dziedzinie. Dziękuję za Wasze dotychczasowe staranie i robienie wszystkiego, co w Waszej ludzkiej mocy, bym odzyskała zdrowie. Życzę Państwu dużo zdrowia, wytrwałości w tak trudnym zawodzie oraz wszelkiego dobra i pomyślności.

***

Szanowny Panie Ordynatora,

Pana profesjonalizm, dobre podejście, wsparcie i pomoc jest nieoceniona. Otacza Pan pacjentów fachową opieką, życzliwością, zrozumieniem i pełnym profesjonalizmem. Pielęgniarki na Pana oddziale to istne anioły z poczuciem humoru, które zawsze dodawały otuchy, siły do walki z chorobą, dbały i wspierały rozmową w trudnych chwilach. Życzę wszystkim samych sukcesów w życiu zawodowym, wszelkiego dobra, pomyślności w niesieniu pomocy oraz zrealizowania swoich celów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

***

Składam na ręce Pana Doktora X gorące i szczere podziękowania za profesjonalne podejście do pacjenta, empatię i zakończoną sukcesem operację, która daje mi możliwość powrotu do zdrowia i szansę na życie bez bólu. Pragnę również serdecznie podziękować Paniom Pielęgniarkom oraz całemu Personelowi za świetną opiekę i dbanie o dobro pacjenta.

Przeczytaj także: 10 najpiękniejszych cytatów o życiu, które skłonią Cię do refleksji