Zamknij

Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami. Zaskocz tatę wyjątkowym prezentem

Anna Respondek
11.06.2018 11:29
Mężczyzna i dziecko
fot. Shutterstock

Maj i czerwiec to wyjątkowe miesiące dla wszystkich rodziców na świecie. W maju świętujemy Dzień Mamy, natomiast w czerwcu przychodzi czas na Dzień Ojca, który jest drugą najważniejszą osobą w życiu każdego dziecka. Myśląc o tym, jak wiele ojcowie są w stanie zrobić dla swoich dzieci, zdajemy sobie sprawę z tego, że zasługują na najlepszy prezent na świecie. Zobacz najciekawsze pomysły na prezent dla taty. 

Tata to jedno z pierwszych słów, jakie wypowiadamy, ucząc się mówić. To on pokazuje nam jak żyć, jak posługiwać się młotkiem, a w razie potrzeby zawsze staje za nami murem i pomaga w nawet najtrudniejszych momentach życia. Choć rodzicom miłość i troskę należy okazywać w każdej chwili, to właśnie w Dzień Ojca można zrobić to w wyjątkowy sposób. Po pierwsze nie można zapomnieć o pięknych życzeniach na Dzień Ojca, po drugie warto pamiętać również, że nawet najmniejszy prezent dla taty sprawi mu przyjemność i pokaże, że jest dla nas wyjątkowo ważny. Zobacz najciekawsze pomysły na prezent na Dzień Ojca i wybierz coś dla swojego taty. 

Zobacz także: Najpiękniejsze życzenia urodzinowe dla wyjątkowego taty

Kiedy jest Dzień Ojca?

Obchody Dnia Ojca po raz pierwszy odbyły się w Stanach Zjednoczonych w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton. W 1910 roku zdecydowano, że wszyscy tatowie również powinni świętować i mieć chwilę tylko dla siebie. Na to wyjątkowe święto wybrano datę 19 czerwca. Ich inicjatorką była mieszkanka Spokane chcąca w wyjątkowy sposób oddać hołd swojemu tacie, który po śmierci mamy sam wychował 6 dzieci. Choć od razu nie udało się rozpowszechnić tego święta, to za sprawą prezydenta Nixona w 1972 roku dzień ten stał się dniem wolnym od pracy i oficjalnym świętem.  

Również we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii Dzień Ojca przypada na 19 czerwca i jest on związany z postacią świętego Józefa. Natomiast w krajach skandynawskich Dzień Ojca odbywa się dopiero w drugą niedzielę listopada. W Polsce wszyscy tatusiowie świętują 23 czerwca, a święto to po raz pierwszy pojawiło się w kalendarzu w 1965 roku.

Dzień Ojca: prezent dla taty

Wszyscy lubimy dostawać prezenty. To świetne niespodzianki, które sprawiają, że przez moment znowu czujemy się jak małe dzieci. Oczywiście prezent nie musi od razu kosztować bardzo dużo, żeby był wartościowy i sprawił bliskiej osobie przyjemność. Czasem jednak, kiedy stajemy przed wyborem prezentu, zdajemy sobie sprawę z tego, że w naszych głowach świeci pustka i nie mamy pomysłu. Jaki prezent dla taty będzie najlepszy? Czym można go zaskoczyć? W sieci znajdziemy wiele ciekawych pomysłów na prezent na Dzień Ojca. Który z nich jest najciekawszy? Oto nasze typy. 

Zrób to sam! Prezent DIY

To zawsze świetny pomysł na każdą okazję. Twój tata lubi majsterkować lub chcesz, aby w pracy na jego biurku stało twoje zdjęcie. Zrób dla niego ramkę na zdjęcie, to bardzo proste i tanie rozwiązanie. Możesz również stworzyć dla niego wyjątkową i spersonalizowaną skrzynkę na narzędzia. Tym dopiero go zaskoczysz. 

Zobacz także: Życzenia urodzinowe dla mamy, które trafią prosto do jej serca

Mały budżet - fajne pomysły

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na wydanie dużej sumy pieniędzy, w sieci można znaleźć wiele małych upominków, które nie kosztują wiele. Oto kilka propozycji:

 • kubek z zabawnym napisem,
 • grawerowany kufel do piwa,
 • narzędzie wielofunkcyjne, 
 • grawerowana karafka, 
 • zestaw narzędzi, 
 • spinki do koszuli, 
 • breloczek z napisem, 
 • certyfikat najlepszego taty.

Szalona przygoda

Oczywiście mając nieco większy budżet, możemy pozwolić sobie na małe szaleństwo i zafundować tacie jakieś ekstremalne przeżycie, które będzie wspominał przez wiele lat. Może akurat uda się spełnić jego marzenie. 

 • jazda samochodem rajdowym, 
 • lot szybowcem, 
 • wizytę na strzelnicy, 
 • weekend w SPA,
 • degustacja piwa,
 • degustacja whiskey, 
 • lot paralotnią, 
 • masaż klasyczny dla mężczyzn. 

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Autor: Anna Respondek