Zamknij

Jak nazywa się dziewiąta rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia

Anna Parcheta
17.01.2022 20:13
Para podczas 9. rocznicy ślubu
fot. Shutterstock

Dziewiąta rocznica ślubu zwana glinianą to wyjątkowy jubileusz. Sprawdź, jaki prezent kupić współmałżonkowi oraz jakie życzenie złożyć.

Dziewiąta rocznica ślubu to już preludium do kolejnej, okrągłej dziesiątej rocznicy. Nie czekajcie jednak roku, by hucznie uczcić wasz jubileusz i godnie świętujcie też dziewiątą rocznicę. Sprawdź, jaki prezent kupić dla ukochanej osoby i jakie życzenia będą stosowne na tę okoliczność.

Gliniana rocznica ślubu

Dziewiąta rocznica ślubu nazywana jest glinianą, ponieważ materiał ten jest wbrew pozorom dość trwały. Lepienie z gliny nie jest łatwe – wymaga czasu, cierpliwości, dbałości o szczegóły i uwagi, dokładnie tak samo jak tworzenie dobrego związku. Gdy jednak wypalimy gliniane naczynie, możemy mieć pewność, że będzie nam ono służyć przez lata. Tak samo małżeństwo z dziewięcioletnim stażem, zahartowane w trudach codzienności, jest związkiem mocnym i stabilnym.

Przeczytaj także: Rocznice ślubu - nazwy i znaczenie

Dziewiąta rocznica ślubu – pomysł na prezent

Wybierając prezent dla współmałżonka na dziewiątą rocznicę ślubu, warto podążyć za tradycją i zainspirować się prezentem związanym z materiałem, od którego jubileusz ten wziął swoją nazwę. Poniżej znajdziesz propozycje takich prezentów, a także pomysły na inne upominki.

  • Wazon, kubek, misa z gliny – jeśli chcesz nawiązać do nazwy dziewiątej rocznicy ślubu, podaruj ukochanej osobie piękny przedmiot z gliny. Idealny będzie wazon, do którego możesz dołączyć bukiet kwiatów, lub kubek, w którym współmałżonek będzie pił swoją poranną kawę, ciepło o tobie myśląc. Na glinianym prezencie możesz dodać dedykację.
  • Warsztaty ceramiczne – zamiast kupować sobie prezenty, możecie… zrobić je sami! Podaruj ukochanej osobie voucher na warsztaty ceramiczne i usiądźcie razem przy kole garncarskim jak w filmie „Uwierz w ducha”. Romantyczna atmosfera gwarantowana!
  • Zestaw do herbaty/kawy – to idealny prezent, by celebrować wspólne chwile. Piękny serwis wraz z zestawem pysznych herbat lub kaw sprawi, że będziecie mieć jeszcze większą motywację, by nawet w najbardziej zabieganym dniu znaleźć chwilę na wspólne wypicie porannej kawy czy popołudniowej herbaty.
  • Roślina doniczkowa w personalizowanej doniczce – jeśli twoja druga połówka lubi kwiaty, tym razem zamiast bukietu wybierz piękną, najlepiej kwitnącą roślinę doniczkową i dokup do niej osłonkę, na której naniesiesz pomysłową dedykację np. „Niech nasza miłość ciągle kwitnie” wraz z datą waszej dziewiątej rocznicy ślubu. 

A co kupić jubilatom, jeśli zostałeś zaproszony na obchody glinianych godów?

  • Serwis do herbaty lub kawy.
  • Włoską kawiarkę.
  • Zestaw personalizowanych kubków.

Zobacz także: Jak nazywa się 10.rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia 

Dziewiąta rocznica ślubu – życzenia

Jeśli nie masz pomysłu na życzenia dla pary, która obchodzi swoje gliniane gody, zainspiruj się naszymi pomysłami. Znajdziesz tu życzenia idealne na dziewiątą rocznicę ślubu zarówno do złożenia osobiście, jak i wysłania mailem czy smsem.

***

Niech dobry los się kłania w pas.
Sto lat, sto lat, jeszcze raz!
Niech ten rocznicy dzień
wyjątkowym będzie kamieniem milowym.
Czekamy na następną z wielkim
wzruszeniem i Waszej miłości
jesteśmy pod wrażeniem.

***

Idźcie przez życie z sercem gorącym,
Silniejsi w swoich uczuciach,
Kochajcie się jeszcze goręcej.
Trzymając się mocno za ręce.

***

W rocznicę Waszego ślubu moi kochani,
Życzę abyście szczęściem zostali obdarowani.
Wspomnień cudownych i pięknych chwil.
Wasze małżeństwo i miłość jest dla
Innych drogowskazem.
Dziękujemy, że pokazujecie nam jakie
życie piękne jest we Dwoje.

***

Z okazji święta Waszego
życzenia wszystkiego najlepszego:
Uśmiech niech zawsze w Waszych sercach gości,
Niech każdy dzień dostarcza maksimum radości.
Aby problemy świata Was kochani omijają,
a wszyscy w bliscy bardzo Was kochają,
Bo jak nikt na tym świecie, Wy na to zasługujecie!