Zamknij

Jak nazywa się ósma rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia

Anna Parcheta
17.01.2022 20:04
Para podczas 8. rocznicy ślubu
fot. Shutterstock

Ósma rocznica ślubu, nazywana też spiżową, to wyjątkowy jubileusz. Sprawdź, dlaczego, a także dowiedz się, jaki prezent kupić na tę okazję i jakie życzenia złożyć małżonkom.

Ósma rocznica ślubu to poważny jubileusz. Związek z takim stażem zazwyczaj jest już stabilny, a małżonków łączy trwała, oparta na zaufaniu i wzajemnym szacunku więź. Tak ważną rocznicę koniecznie należy godnie uczuć. Podpowiadamy, jaki prezent wybrać oraz jakie życzenia złożyć z okazji ósmej rocznicy ślubu.

Brązowa, spiżowa, blaszana rocznica ślubu

Ósma rocznica ślubu ma kilka zwyczajowych nazw. Materiały, do których nawiązuje, czyli brąz i spiż to stopy metali, które są już znacznie trwalsze niż te, które dały nazwę poprzednim rocznicom. Co więcej, brąz i spiż powstają wskutek połączenia dwóch innych składników: cyny i miedzi. Podobnie wy, łącząc się i uzupełniając nawzajem przez osiem lat stworzyliście coś  nową, wspaniałą całość. Brąz jest też uznawany za symbol zdrowia w relacji, a dawniej wierzono, że ma właściwości uzdrawiające.

Przeczytaj także: Rocznice ślubu - nazwy i znaczenie

Ósma rocznica ślubu – pomysł na prezent

Szukając pomysłu na prezent dla współmałżonka z okazji ósmej rocznicy ślubu, możesz – zgodnie z tradycją – nawiązać do nazwy jubileuszu i wybrać coś z brązu. Możesz także zainspirować się naszymi innymi propozycjami.

  • Akcesoria do domu z brązu – będą pięknym nawiązaniem do nazwy waszej rocznicy ślubu. Możesz wybrać misy, patery lub elegancką ramkę na wasze wspólne zdjęcie wykonaną właśnie z brązu. Warto na takim przedmiocie umieścić dedykację w formie graweru.
  • Biżuteria – to zawsze dobry pomysł na prezent. Tu również możesz nawiązać do nazwy rocznicy ślubu i sięgnąć po bransoletki, naszyjniki czy kolczyki wykonane z brązu. Koniecznie połącz je z turmalinem lub tanzanitem – uważa się bowiem, że te kamienie przynoszą szczęście małżonkom w ósmą rocznicę ślubu. 
  • Randka niespodzianka – pary mogące pochwalić się tak długim stażem, często są przytłoczone codziennością i nie mają czasu celebrować wspólnych chwil tak często, jak dawniej. Ósma rocznica ślubu jest idealną okazją, by to zmienić i przypomnieć sobie, jak było wtedy, gdy jeszcze byliście narzeczeństwem. Zaproś wiec swoją drugą połówkę na randkę niespodziankę.
  • Spełnienie marzenia – po tylu wspólnych latach z pewnością wiesz, o czy  marzy twoja druga połówka. Ósma rocznica ślubu to doskonały moment na ich spełnienie. Skok ze spadochronem, warsztaty fotograficzne czy kurs kulinarny – sprezentuj ukochanej osobie niezapomniane przeżycie.

A co kupić jubilatom, jeśli zostałeś zaproszony na obchody brązowych godów?

  • Kosz ulubionych słodyczy.
  • Oryginalny szampan wraz z eleganckimi kieliszkami.
  • Voucher do teatru lub opery.

Zobacz także: Jak nazywa się 9. rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia 

Ósma rocznica ślubu – życzenia

Jeśli wiesz, że twoim znajomi przyjaciele lub członkowie rodziny obchodzą ósmą rocznicę ślubu, nie zapomnij złożyć im życzeń. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji wprost idealnych na spiżowe gody.

Wszystko, co tylko miłe na świecie,
Wszystko, co tylko pomyślność wróży,
Niech się wam w jedno ogniwo splecie
I będzie szczęściem w życia podróży!

***

Rocznica Ślubu to ważna chwila
niech będzie dla Was bardzo miła.
Pragnę więc złożyć szczere życzenia:
miłości, zdrowia i powodzenia.
A każdy rok razem spędzony,
niech będzie piękny, wymarzony.

***

Za Wami 8 lat wspólnej podróży przez życie.
Bądźcie zdrowi. Żyjcie w zgodzie i pomyślności.
Wszystkiego najlepszego i samych słonecznych dni, życzy

***

W ten piękny dzień, jakim jest 8. rocznica Waszego ślubu,
życzymy Wam wszelkiej pomyślności, pociechy z dzieci.
W zdrowiu i dostatku doczekajcie aż do Złotych Godów!