Zamknij

Jak nazywa się siedemdziesiąta rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia

Anna Parcheta
19.01.2022 19:39
Para podczas 70. rocznicy ślubu
fot. Shutterstock

Siedemdziesiątą rocznicę ślubu nazywamy kamienną. Ma to swoją głęboką symbolikę. Dowiedz się jaką praz sprawdź, co kupić na prezent z tek okazji i jakie życzenia złożyć małżonkom.

Siedemdziesiąta rocznica ślubu to niezwykły jubileusz, który mogą świętować tylko najwytrwalsze pary. Jeśli jesteście w tym gronie, ogromne gratulacje! To wspaniała okazja do rodzinnego spotkania i wspólnego celebrowania waszej miłości. Warto zadbać o odpowiednią oprawę tego dnia. Podpowiadamy, co kupić w prezencie i jakie życzenia będą pasować na tę okazję.

Kamienna rocznica ślubu

Siedemdziesiąta rocznica ślubu nazywana jest kamienną. Choć kamień nie jest tak szlachetnym materiałem jak np. szafir, diament czy rubin, które patronują poprzednim rocznicom, to bez wątpienia jest spośród nich najtrwalszy. Kamień kiedyś był materiałem, z którego budowano fortece i mury obronne, które trudne były do zniszczenia. Taka też jest wasza miłość – trwała i niełatwa do zniszczenia. W końcu przecież przez siedem dekad musieliście mierzyć się z wieloma przeciwnościami losu, a wasza wspólna droga nie zawsze była usłana różami. Przetrwaliście to jednak i teraz możecie być przykładem dla innych, jak tworzyć stabilny i pełen miłości związek.

Przeczytaj także: Rocznice ślubu - nazwy i znaczenie

Siedemdziesiąta rocznica ślubu – pomysł na prezent

Choć po tylu wspólnie spędzonych razem latach z pewnością prezent nie jest najważniejszą rzeczą w dni waszej rocznicy, warto jednak pamiętać o małym upominku dla ukochanej osoby. Z pewnością sprawi jej to radość. Co zatem podarować współmałżonkowi na kamienne gody?

  • Szkatułka na drobiazgi – będzie idealna na przechowywanie biżuterii lub ukochanych pamiątek rodzinnych. Możesz dodać na niej grawer z imieniem ukochanej osoby oraz datą rocznicy.
  • Randka w restauracji – to, że macie już swoje lata nie znaczy wcale, że nie możecie chodzić na randki. Przeciwnie – przypomnijcie sobie, jak to było kiedyś, i wybierzcie się na romantyczną kolację w restauracji.
  • Elegancki koc z personalizowanym haftem – będziecie mogli wspólnie spędzać pod nim długie, jesienne i zimowe wieczory.

A co kupić jubilatom, jeśli zostałeś zaproszony na obchody siedemdziesiątej rocznicy ślubu?

  • Voucher na masaż relaksujący.
  • Drzewo genealogiczne całej rodziny.
  • Portret jubilatów w ozdobnej ramie.

Zobacz także: Jak nazywa się 75. rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia

Siedemdziesiąta rocznica ślubu – życzenia

Znasz parę, która będzie niebawem świętować swoje kamienne gody? Koniecznie złóż im piękne życzenia. Poniżej znajdziesz kilka propozycji, które będą wprost idealne na tę okazję.

***

W tym cudownym dniu pragnę życzyć Wam z całego serca: wielu radosnych chwil i nieco szaleństwa, tak, byście w każdym momencie swojego życia mogli stwierdzić: „Tak, chcę więcej”.

Płynące prosto z serca życzenia z okazji 70. rocznicy ślubu.

***

Przesyłając gratulacje z okazji jakże pięknej Rocznicy Ślubu, życzymy Wam, abyście dalej szli przez życie, trzymając się mocno za ręce – zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, zawsze pewni swoich uczuć. Wszystkiego dobrego!

***

W dniu Rocznicy życzę drogiej Parze,
by życie jej dało wszystko, co w darze
dać może: szczęście,
pogodę radości,
razem z uśmiechem
wieczystej miłości.

***

Na drodze życia
są światła i mroki:
raz szczęście jasne,
raz smutek głęboki.
Ale gdy razem
idzie się, we dwoje,
łatwiej się znosi
nawet ciężkie znoje.
Najserdeczniejsze życzenia z okazji 70. rocznicy ślubu!