Zamknij

Jak nazywa się siódma rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia

Anna Parcheta
06.01.2022 21:13
Para podczas 7. rocznicy ślubu
fot. Shutterstock

Siódmą rocznicę ślubu, nazywana wełnianą, warto godnie uczcić. Sprawdź, jaki prezent kupić na tę okazję i jakie życzenia złożyć małżonkom.

Siódma rocznica ślubu ze względu na symbolikę liczby siedem jest uważana za tę najszczęśliwszą. Warto więc godnie ją uczcić. Sprawdź, czym obdarować małżonka z okazji waszego jubileuszu oraz jakie życzenia złożyć w dniu siódmej rocznicy ślubu.

Wełniana rocznica ślubu

Siódma rocznica ślubu zwyczajowo jest nazywana wełnianą. Choć początkowo może to dziwić, to jednak jeśli przyjrzymy się tej nazwie bliżej, okaże się, że są ku temu powody. Wełna jest materiałem, który daje ciepło, komfort i poczucie przytulności. Taki jest właśnie związek po siedmiu latach. Partner daje nam bowiem poczucie bezpieczeństwa, miłość i sprawia, że komfortowo się przy nim czujemy, a wspólnie zbudowany dom jest przytulny i pełen rodzinnego ciepła. Wełna wbrew pozorom jest też materiałem dość trwałym, jeśli odpowiednio się o nią dba. Oznacza to, że jeśli będziemy odpowiednio troszczyć się o naszą relację z partnerem, będzie ona trwała i stabilna i wkrótce zaprowadzi nas do okrągłej, dziesiątej rocznicy ślubu.

Przeczytaj także: Rocznice ślubu - nazwy i znaczenie

Siódma rocznica ślubu – pomysł na prezent

Po siedmiu wspólnie spędzonych latach raczej nie będziesz mieć problemu z tym, by wybrać dla ukochanej osoby prezent z okazji rocznicy ślubu. Tradycja nakazuje jednak, by prezent nawiązywał do nazwy jubileuszu. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji na wełniane prezenty.

  1. Wełniana garderoba – piękny szal z haftem z imieniem ukochanej osoby, gruby, ciepły wełniany sweter czy piękna wełniana spódnica to prezenty nie tylko praktyczne, lecz także urocze i budzące masę pozytywnych uczuć. Dzięki nim twojemu współmałżonkowi zawsze będzie ciepło, a zakładając daną rzecz, będzie czule myślał o tobie. Jeśli chcesz, by prezent był bardziej ekskluzywny, zamiast zwykłej wełny wybierz kaszmir – ten delikatna, piękna i ciepła odmiana wełny skradnie serce każdego miłośnika mody.
  2. Własnoręcznie zrobiony prezent – jeśli umiesz robić na drutach, to jest moment, w którym możesz pokazać swój talent w pełnej krasie. Zrób dla współmałżonka czapkę, rękawiczki, grube skarpety czy szal (najlepiej personalizowany), a możesz być pewien, że ujmiesz tym ukochaną osobę. Nie ma przecież nic piękniejszego niż własnoręcznie zrobiony prezent. Co więcej, tu ogranicza cię tylko twoja własna wyobraźnia – możesz dowolnie miksować kolory i wzory, tworząc coś niepowtarzalnego.
  3. Wyjazd w góry – wszystkie powyższe prezenty świetnie sprawdzą się podczas wyjazdu w góry, który może być dodatkowym prezentem dla współmałżonka. Spakujcie ciepłe wełniane rzeczy i ucieknijcie we dwoje chociaż na weekend do przytulnego drewnianego domu w górach. To idealna sceneria do świętowania tak pięknego jubileuszu.
  4. Miś w wełnianym sweterku – pluszak jest dobrym prezentem dla każdego i na każdą okazję. Na siódmą rocznicę ślubu możesz zamówić dla ukochanej osoby misia, któremu dobierzesz stylizację według własnego uznania, włożysz mu serduszko i nadasz imię. Możesz być pewien, że współmałżonek będzie wzruszony, a pluszak będzie stanowił piękną pamiątkę waszej wełnianej rocznicy ślubu.
  5. Kupon na loterię – zamiast do nazwy rocznicy ślubu możesz nawiązać do symboliki jej liczby. Siódemka jest bowiem uważana za liczbę przynoszącą szczęście. Może więc kupon na loterię podarowany ukochanej osoby w siódmą rocznicę ślubu przyniesie jej wielką wygraną? Warto spróbować!

Zobacz także: Jak nazywa się 8. rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia 

Siódma rocznica ślubu – życzenia

Postaraj się, aby siódma rocznica ślubu twoich znajomych, przyjaciół czy członków rodziny faktycznie była dla nich najszczęśliwszym z dotychczasowych jubileuszy. Pokaż im, że pamiętasz o ich święcie i złóż im życzenia z tej okazji. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji idealnych na wełnianą rocznicę ślubu.

***

Idźcie przez życie z dobrocią w sercu,
Otoczeni ludźmi, których kochacie,
Silni poczuciem bezpieczeństwa
I szczęścia – nierozłączni!

***

W siódmą rocznicę ślubu
Życzymy Wam, aby
Płomień waszej miłości
Nigdy nie słabnął,
A Wasze dzieci
Chowały się szczęśliwie,
W jego cieple i blasku.

***

Bądźcie dla siebie
I ziarnem pieprzu, i szczyptą soli.
I tym co raduje, i tym co boli.
Cały czas razem, w miłości rozkwicie.
Gdy ku jesieni skieruje Was życie.