Zamknij

Jak nazywa się sześćdziesiąta rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia

Anna Parcheta
19.01.2022 19:06
Para podczas 60. rocznicy ślubu
fot. Shutterstock

Sześćdziesiątą rocznicę ślubu nazywamy diamentową. Podpowiadamy, jaki prezent kupić jaki prezent kupić ukochanej osobie z okazji tego jubileuszu oraz jakie życzenia złożyć małżonkom.

Sześćdziesiąta rocznica ślubu to piękny i dostojny jubileusz, który obchodzić mogą tylko nieliczni szczęśliwcy. Jeśli wy należycie do tego grona, koniecznie godnie uczcijcie ten wspaniały dzień. Warto zawczasu pomyśleć o jego odpowiedniej oprawie, trafionym prezencie dla współmałżonka oraz życzeniach.

Diamentowa rocznica ślubu

Sześćdziesiąta rocznica ślubu jest nazywana diamentową. To najszlachetniejszy z kamieni, które patronowały dotychczasowym jubileuszom. Jest piękny i zachwyca blaskiem – dokładnie jak wasza miłość, która może być idealnym wzorem dla osób, które dopiero wstępują w związek małżeński. Diament jest też niezwykle twardy tak samo jak wasz związek, którego nie były w stanie zniszczyć żadne przeciwności losu, które wspólnie dzielnie pokonywaliście przez sześć dekad. Wato także zwrócić uwagę na wyjątkowość liczby 60. Na tyle właśnie minut dzieli się godzina i tyle sekund ma minuta. Liczba 60 była też podstawą sumeryjskiego systemu liczbowego.

Przeczytaj także: Rocznice ślubu - nazwy i znaczenie

Sześćdziesiąta rocznica ślubu – pomysł na prezent

W dniu tak pięknego i okrągłego jubileuszu warto podziękować ukochanej osobie za te wszystkie wspólne lata i miłość, którą obdarzała was dzień po dniu nieprzerwanie przez sześć dekad. Drobny prezent dołączony do takich podziękowań z pewnością sprawi jej przyjemność. Spokojnie, wcale nie musisz od razu wydawać fortuny na biżuterię z diamentami. Podpowiadamy, jaki upominek wybrać na diamentowe gody.

  • Wieczna róża – to kwiat, który nigdy nie zwiędnie podobnie jak wasza miłość. Nie trzeba go podlewać ani szczególnie o niego dbać, a będzie cały czas nieprzerwanie cieszył oko i stanowił piękną ozdobę domu.
  • Bukiet ulubionych kwiatów – 60 sztuk ulubionych kwiatów w pięknym bukiecie z pewnością sprawi przyjemność każdej kobiecie.
  • Personalizowane kieliszki do szampana – koniecznie z wygrawerowanymi waszymi imionami oraz datą rocznicy. Do tego butelka szampana i macie wspaniały starter pack na udany jubileuszowy wieczór.
  • Bilet na koncert – z pewnością wiesz, jaką muzykę najbardziej lubi twoja droga połówka. Bilet na koncert ukochanego zespołu czy wokalisty będzie wspaniałym prezentem i idealnym pomysłem na jubileuszową randkę.

A co kupić jubilatom, jeśli zostałeś zaproszony na obchody diamentowych godów?

  • Drobny sprzęt AGD – warto zapytać jubilatów, czego by potrzebowali.
  • Fotoksiążka ze zdjęciami ze wszystkich poprzednich rocznic.
  • Elegancki komplet pościeli.

Zobacz także: Jak nazywa się 65. rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia 

Sześćdziesiąta rocznica ślubu – życzenia

Znasz parę, która niebawem będzie obchodzić diamentowe gody? Koniecznie pamiętaj o niej w dniu jubileuszu i złóż małżonkom piękne życzenia. Z pewnością to będzie dla nich miła niespodzianka, że doceniasz i podziwiasz ich związek i wytrwałość w jego budowaniu. Poniżej znajdziesz kilka propozycji życzeń idealnych na sześćdziesiątą rocznicę ślubu.

***

Drodzy Jubilaci! Z okazji tak pięknej rocznicy ślubu, składamy serdeczne życzenia. Długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha i doczekania się kolejnych jubileuszy. Błogosławieństwa Bożego i opieki Aniołów Stróżów.

***

W tym cudownym dniu pragnę życzyć Wam z całego serca: wielu radosnych chwil i nieco szaleństwa, tak, byście w każdym momencie swojego życia mogli stwierdzić: „Tak, chcę więcej”.
Płynące prosto z serca życzenia z okazji rocznicy ślubu składają…

***

Rocznica Ślubu to ważna chwila,
niech będzie dla Was bardzo miła.
Pragnę więc złożyć szczere życzenia:
miłości, zdrowia i powodzenia.
A każdy rok razem spędzony
niech będzie piękny i wymarzony.

***

Z okazji Rocznicy Ślubu bukiet najwspanialszych życzeń, nieprzemijającej miłości i doczekania w szczęściu następnych Jubileuszy.