Zamknij

Jak nazywa się szósta rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia

Anna Parcheta
06.01.2022 21:05
Para podczas 6. rocznicy ślubu
fot. Shutterstock

Szósta rocznica ślubu, nazywana cukrową, jest podobno najsłodszym z jubileuszy. Jaki prezent podarować z tej okazji współmałżonkowi i jakie życzenia złożyć? Podpowiadamy!

Szósta rocznica ślubu uważana jest za tę najsłodszą, nie bez kozery nazywa się wszakże cukrową. Spraw, by rzeczywiście taka była.  Sprawdź, jaki prezent kupić z okazji szóstej rocznicy ślubu oraz jakie życzenia złożyć małżonkom.

Cukrowa rocznica ślubu

Nazwa szóstej rocznicy ślubu jest chyba jedną z najsłodszych. Nic dziwnego, bo szósta rocznica ślubu uznawana jest właśnie za tę najprzyjemniejszą z dotychczasowych. Para sześć lat po ślubie zazwyczaj ma już zdefiniowane cele i ułożone życie rodzinne. Wiele wspólnych planów udało im się już zrealizować, często też mają już kilkuletnie, a więc nieco mniej absorbujące dzieci. Nie pozostaje więc nic innego, jak po prostu nacieszyć się sobą i hucznie świętować ten miły jubileusz.

Zobacz także: Jak nazywa się 7. rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia 

Szósta rocznica ślubu – pomysł na prezent

Wybierając prezent dla swojej drugiej połówki na szóstą rocznicę ślubu, możesz zainspirować się jej nazwą i postawić na słodkie upominki. Poniżej znajdziesz kilka inspirujących pomysłów, dzięki którym ten jubileusz będzie cukrowy nie tylko z nazwy.

  • Masaż czekoladą – taką usługę oferuje wiele salonów kosmetycznych i gabinetów spa. Masaż płynną czekoladą to niezwykle przyjemny zabieg, który relaksuje ciało i pobudza wszystkie zmysły. Poza dotykiem, silnie działającym tu zmysłem jest też węch. Obłędny zapach słodkiej czekolady w połączeniu z masażem z pewnością sprawi twojej drugiej połówce niezapomnianą przyjemność.
  • Warsztaty w manufakturze słodyczy – wybierzcie się razem do manufaktury słodyczy, gdzie będziecie mogli zobaczyć nie tylko jak powstają słodkości, lecz także samemu zrobić własne cukierki czy lizaki.  Poczujecie się jakbyście znów byli dziećmi, a do tego zrobicie coś wspólnie.
  • Voucher do pijalni czekolady – to idealny pomysł na randkę z okazji cukrowej rocznicy ślubu. Będziecie mieli okazję nie tylko zjeść i wypić słodkie pyszności, lecz także spędzić ze sobą trochę czasu i poczuć się znów jak za czasów narzeczeństwa.
  • Zestaw do fondue – dzięki niemu będziecie mogli zrobić sobie słodką przyjemność w domu wtedy, kiedy tylko będziecie mieć na o ochotę, nie tylko w rocznicę ślubu.

Przeczytaj także: Rocznice ślubu - nazwy i znaczenie

Szósta rocznica ślubu – życzenia

Twoi znajomi, przyjaciele albo członkowie rodziny obchodzą szóstą rocznicę ślubu? Koniecznie pokaż im, że pamiętasz o ich święcie i złóż im życzenia z okazji ich jubileuszu. Poniżej znajdziesz kilka propozycji wprost idealnych na cukrową rocznicę ślubu.

***
Sześć lat razem to rocznica cukrowa,
a to dlatego, że właśnie przed małżonkami najpiękniejsze lata życia
i prawdziwa słodycz wzajemnego uczucia.

***
Z okazji 6 godów najserdeczniejsze gratulacje
Oraz życzenia spokoju, pomyślności i zdrowia
Na dalsze lata wspólnego życia.
Składają … Przesyłając gratulacje!

***
Szósta rocznica ślubu to rocznica cukrowa.
Małżonkowie wiedzą już jak słodkie jest wspólne życie,
chociaż i nadmiar cukru szkodliwym być może …
Dlatego życzymy Wam słodkiej równowagi na co dzień,
słodyczy radosnej i słodkiego spełnienia marzeń.

***
Szczęśliwej podróży
Do kolejnych Jubileuszy!
Niech dobry los się kłania w pas.
Sto lat, sto lat jeszcze raz!

***
Najsłodsze te lata wspólnie spędzone
niech dobry los pomnoży Wam dziesięciokrotnie.
Z okazji 6. rocznicy ślubu
składamy wam najserdeczniejsze życzenia
dalszych, wspólnych lat życia,
spędzonych w prawdziwej słodyczy i miłości.