Zamknij

Jak nazywa się pięćdziesiąta piąta rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia

Anna Parcheta
19.01.2022 18:28
Para podczas 55. rocznicy ślubu
fot. Shutterstock

Pięćdziesiątą piątą rocznicę ślubu, nazywaną szmaragdową, koniecznie trzeba hucznie uczcić. Sprawdź, jaki prezent kupić na ten piękny jubileusz i czego życzyć małżonkom. 

Pięćdziesiąta piąta rocznica ślubu to piękny i bardzo poważny jubileusz. To prawdziwe święto miłości, która niejedno już przetrwała, a mimo to nadal płonie jasnym i gorącym płomieniem. Niewiele osób może świętować tak wspaniałą rocznicę. Jeśli jesteście takimi szczęśliwcami, koniecznie godnie ją uczcijcie.

Szmaragdowa rocznica ślubu

Pięćdziesiąta piąta rocznica ślubu najczęściej jest nazywana szmaragdową. Ten piękny i szlachetny kamień był doceniany w jubilerstwie już w starożytności i tak też jest do dziś. Jego głęboka zieleń przywodzi na myśl nadzieję, czyli coś, co pozwala wytrwać najtrudniejsze chwile w małżeństwie, i zachwyci każdego miłośnika piękna. W jubilerstwie przez lata wypracowano różne metody obróbki tego kamienia, by jeszcze bardziej wydobyć jego blask. Tak też jest z waszym uczuciem – szlifowane przez lata wspólnej wędrówki przez życie teraz właśnie osiąga swój najpiękniejszy kształt. Drugą nazwą pięćdziesiątej piątej rocznicy ślubu, mniej popularną, jest rocznica platynowa. Platyna jest materiałem cenniejszym nawet od złota – dokładnie jak wasza miłość umocniona przez wiele lat wspólnych doświadczeń nie może równać się z niczym innym.

Zobacz także: Jak nazywa się 60. rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia 

Pięćdziesiąta piąta rocznica ślubu – pomysł na prezent

Po wspólnie przeżytych pięćdziesięciu pięciu latach prezent z okazji rocznicy ślubu nieco mniejsze znaczenie niż przy poprzednich rocznicach. Najważniejsze dla was obojga z pewnością jest to, że wytrwaliście wspólnie te wszystkie lata w miłości. Z tej okazji warto podziękować swojej drugiej połówce za te ponad pięć dekad wyjątkowego uczucia i podarować jej coś wyjątkowego. Oto kilka pomysłów na prezent z okazji szmaragdowych godów.

  • Biżuteria ze szmaragdem – jeśli możesz pozwolić sobie na droższy prezent, oczywistym wyborem wydaje się biżuteria ze szmaragdem. Jeśli jednak twój budżet jest ograniczony, nie martw się. Możesz po prostu wybrać biżuterię z innym zielonym kamieniem i w ten sposób nawiązać do nazwy rocznicy.
  • Bilet do teatru lub opery – to piękny i elegancki prezent, który zachwyci wszystkich miłośników sztuki. Będzie to jednocześnie wspaniała okazja do spędzenia czasu we dwoje.
  • Wspólne wakacje – koniecznie tam, gdzie woda ma kolor szmaragdów. W Polsce znajdziecie takie miejsce na terenie Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”, gdzie leży Jezioro Szmaragdowe, a za granicą m.in. nad Adriatykiem.
  • Wspólny portret – uwiecznijcie swoją miłość w niecodzienny sposób i zamiast kolejnej sesji zdjęciowej zafundujcie sobie piękny portret. Wystarczy dodać piękną oprawę i powiesić go w salonie, by cieszył oko przez kolejne lata.

A co kupić jubilatom, jeśli zostałeś zaproszony na obchody diamentowych godów?

  • Voucher do teatru lub kina.
  • Serwis do herbaty.
  • Kolaż zdjęć z młodości jubilatów.
  • Personalizowane ozdobne poduszki z imionami.

Przeczytaj także: Rocznice ślubu - nazwy i znaczenie

Pięćdziesiąta piąta rocznica ślubu – życzenia

Jeśli znasz parę, która niebawem będzie świętować swoją pięćdziesiątą piątą rocznicę ślubu, koniecznie złóż im życzenia z tej okazji. Tak piękny jubileusz wymaga równie wyjątkowych słów. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji życzeń idealnych na szmaragdowe gody.

***

Niech dobry los się kłania w pas.
Sto lat, sto lat, jeszcze raz!
Niech ten rocznicy dzień
wyjątkowym będzie kamieniem milowym.
Czekamy na następną z wielkim
wzruszeniem i Waszej miłości
jesteśmy pod wrażeniem.

***

W rocznicę Waszego ślubu moi kochani,
Życzę abyście szczęściem zostali obdarowani.
Wspomnień cudownych i pięknych chwil.
Wasze małżeństwo i miłość jest dla
Innych drogowskazem.
Dziękujemy, że pokazujecie nam jakie
życie piękne jest we Dwoje.

***

Z okazji święta Waszego
życzenia wszystkiego najlepszego:
Uśmiech niech zawsze w Waszych sercach gości,
Niech każdy dzień dostarcza maksimum radości.
Aby problemy świata Was kochani omijają,
a wszyscy w bliscy bardzo Was kochają,
Bo jak nikt na tym świecie, Wy na to zasługujecie!

***

Jak to życie szybko leci,
Życzymy Wam gromadki dzieci!
Niech wasze życie będzie
pełne miłości i wspaniałości.
Bądźcie nadal tak szczęśliwi,
tak kochani i prawdziwi.