Zamknij

Jak nazywa się czterdziesta piąta rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia

Anna Parcheta
19.01.2022 18:14
Para podczas 45. rocznicy ślubu
fot. Shutterstock

Czterdziesta piąta, czyli szafirowa rocznica ślubu, to piękny i dostojny jubileusz. Sprawdź, jaki prezent kupić na tę okazję i jakie życzenia złożyć małżonkom.

Czterdziesta piąta rocznica ślubu to jubileusz godny pozazdroszczenia. Niełatwo wytrwać razem w miłości tyle lat, jednak ci, którym się to udaje, mogą świętować ten wspaniały dzień, a patrząc wstecz – być dumni z tego, jak pięknie pielęgnowali swoje uczucie. Taką rocznicę koniecznie trzeba godnie uczcić. Podpowiadamy, jaki prezent będzie idealny na tę okazję oraz jakie życzenia będą najodpowiedniejsze na szafirową rocznicę ślubu.

Szafirowa rocznica ślubu

Czterdziesta piąta rocznica ślubu nazywana jest rocznicą szafirową. Kamień ten jest nie tylko szlachetny, lecz także wyjątkowo twardy, przez co trudno go zniszczyć. Taka też jest wasza miłość. Zaprawiona w różnych bojach przez ponad cztery dekady, jest silna, stabilna, mocna i trwała, a przy tym niezwykle piękna i zachwycająca swoim dostojeństwem. Ta rocznica ma jeszcze jedną symbolikę, związaną z liczbą 45. Dzień zakochanych, czyli 14 lutego, wypada właśnie w czterdziesty piąty dzień roku! To więc idealny moment, by przypomnieć sobie, jak wasze uczucie się rodziło. Wróćcie pamięcią do lat narzeczeństwa i poczujcie się jeszcze raz jak para zakochanych w sobie nastolatków.

Przeczytaj także: Rocznice ślubu - nazwy i znaczenie

Czterdziesta piąta rocznica ślubu – pomysł na prezent

Tak piękna rocznica zasługuje na równie piękną oprawę. Podpowiadamy, jaki prezent podarować ukochanej osobie, by waszą szafirową rocznicę zapamiętała na długo.

  • Biżuteria z szafirem – połącz obie symboliki tej rocznicy – tę związaną z liczbą oraz jej zwyczajową nazwą – i kup ukochanej piękny pierścionek z szafirowym oczkiem. Możesz być pewien, że twojej żonie stanie przed oczami dzień waszych zaręczyn. Możesz także postawić na inne elementy biżuterii z tym szlachetnym kamieniem – bransoletki, kolczyki czy wisiorki.
  • Wspólna podróż – małżeństwo jest wspaniałą podróżą, w trakcie której wiele uczycie się o sobie nawzajem. Pora na kolejną podróż, tym razem bardziej dosłowne. Pojedźcie w miejsce, które zawsze chcieliście wspólnie odwiedzić, ale jeszcze wam się to nie udało. To idealny moment. Lepszej okazji nie będzie.
  • Małżeńska sesja zdjęciowa – to doskonały sposób, by przypomnieć sobie dzień ślubu. Wybierzcie ulubione kadry ze swojej sesji ślubnej, a następnie odtwórzcie je ponowie. Potem zestawcie zdjęcia w pięknej fotoksiążce. Wzruszenie gwarantowane.
  • Romantyczna kolacja – w długoletni związek potrafi wkraść się rutyna. Zastanów się, kiedy ostatnio byliście na prawdziwej randce poza domem? Czas sobie przypomnieć! Zaproś współmałżonka na romantyczną randkę, podczas której przypomnicie sobie, jak to bywało za czasów narzeczeństwa.

A co kupić jubilatom, jeśli zostałeś zaproszony na obchody diamentowych godów?

  • Zestaw dobrej jakości kaw lub herbat.
  • Personalizowane kieliszki do wina.
  • Voucher do teatru lub opery.
  • Komplet eleganckiej pościeli.

Zobacz także: Jak nazywa się 50. rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia 

Czterdziesta piąta rocznica ślubu – życzenia

Jeśli znasz parę, która niebawem będzie świętować swoją czterdziestą piątą rocznicę ślubu, koniecznie pamiętaj o małżonkach w dniu ich święta i złóż im piękne życzenia. Oto kilka inspiracji życzeń z okazji szafirowych godów.

***

45 lat przeżyć razem
to nie lada sztuka -
każdy z nas takiej
wytrwałej miłości szuka.
Niech Wam się, Kochani,
dalej szczęśliwie życie toczy,
a miłosny Amorek każdego dnia
spojrzenia miłością zauroczy.
Abyśmy za kolejne 45 lat
Waszego małżeństwa
szczęśliwie się spotkali
i jeszcze radośniej
te lata wspominali.
Życzę Wam, Kochani,
z serduszka szczerego,
abyście z pięknego
Jubileuszu Szafirowego
szczęśliwie wytrwali
do jeszcze piękniejszego
– Złotego.

***

Przesyłając gratulacje z okazji jakże pięknej 45. Rocznicy Ślubu, życzymy Wam, abyście dalej szli przez życie, trzymając się mocno za ręce – zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, zawsze pewni swoich uczuć.

***

45 lat spędzonych razem
jest dla nas – Waszych przyjaciół –
pięknym obrazem; jak przez problemy,
trud codzienności
pozostać nadal wiernym miłości.
Z Szafirowych Godów cieszymy się z Wami
i wnet na Złote Gody czekamy.