Zamknij

Jak nazywa się czternasta rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia

Anna Parcheta
19.01.2022 18:02
Para podczas 14. rocznicy ślubu
fot. Shutterstock

Czternasta rocznica ślubu nazywaną jest rocznicą kości słoniowej. To niezwykle dostojny jubileusz. Podpowiadamy, jaki prezent kupić z tej okazji i jakie życzenia będą pasować do tej pięknej rocznicy.

Czternasta rocznica ślubu to poważny i wyjątkowy jubileusz. Przez te wszystkie lata przeszliście wspólnie wiele wspaniałych chwil, ale też trosk i niepowodzeń. Trudności jednak tylko umocniły waszą relację. Warto więc świętować ten piękny jubileusz i celebrować miłość, którą się dzielicie.

Rocznica ślubu kości słoniowej

Czternasta rocznica ślubu nazywana jest rocznicą kości słoniowej. To piękny i szlachetny materiał, który pozyskuje się z kłów tych dzikich zwierząt. Pasuje on idealnie do tego jubileuszu, ponieważ kość słoniowa jest twarda i trwała, podobnie jak wasz związek umocniony wszystkimi wspólnymi doświadczeniami, które były waszym udziałem przez ostatnie czternaście lat. Jednocześnie kość słoniowa jest materiałem trudno dostępnym – podobnie jest z prawdziwą miłością. To w dzisiejszych czasach towar deficytowy. Wam jednak udało się ją znaleźć i wytrwać w niej już czternasty rok. Warto celebrować ten jubileusz.

Przeczytaj także: Rocznice ślubu - nazwy i znaczenie

Czternasta rocznica ślubu – pomysł na prezent

Wyjątkowy dzień, a takim z pewnością jest czternasta rocznica ślubu, wymaga wyjątkowej oprawy. Z tej okazji podaruj ukochanej osobie nietuzinkowy prezent. Mimo że tradycja nakazuje, by upominek nawiązywał do zwyczajowej nazwy rocznicy, to jednak stanowczo odradzamy kupowanie przedmiotów z kości słoniowej, ponieważ kłusownictwo jest nielegalne. Podpowiadamy, co można kupić na rocznicę kości słoniowej.

  • Figurka słonia – zgodnie z tradycją słonie, zwłaszcza te z podniesioną trąbą, przynoszą szczęście. Idealnym prezentem i dobrą wróżba na kolejne lata małżeństwa będzie więc prezent w postaci figurek dwóch słoni. Możesz wybrać dowolny materiał, z którego będą wykonane – np. porcelanę, drewno czy kamień, który kolorem może przypominać prawdziwą kość słoniową.
  • Biżuteria – taki prezent z pewnością ucieszy panie. Odradzamy oczywiście kupowanie biżuterii wykonanej z kości słoniowej, jednak zawieszka w kształcie słonika do bransoletki czy wisiorka będzie idealnym upominkiem.
  • Sesja zdjęciowa – pamiętacie, kiedy ostatnio robiliście sobie profesjonalną sesję zdjęciową. Być może czternaście lat temu z okazji ślubu… Czas przypomnieć sobie, jak to było, i uwiecznić chwile szczęścia na pięknych fotografiach. Jeśli jesteście wystarczająco odważni, możecie też skusić się na wspólną sesję buduarową.
  • Kolacja w ciemności – to doskonały pomysł na nietuzinkowa randkę. Będziecie mogli skupić się wyłącznie na sobie oraz wszystkich innych zmysłach poza… wzrokiem. Wyjątkowe doznania i niezapomniane przeżycia gwarantowane.

A co kupić jubilatom, jeśli zostałeś zaproszony na obchody czternastej rocznicy śluby?

  • Karafkę na wino z personalizowanym grawerem.
  • Zestaw eleganckich kieliszków.
  • Voucher na masaż.

Zobacz także: Jak nazywa się 15. rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia 

Czternasta rocznica ślubu – życzenia

Nie masz pomysłu na życzenia, które można złożyć parze obchodzącej swoją czternastą rocznicę ślubu? Poniżej znajdziesz kilka inspiracji, które idealnie sprawdzą się na tę okazję.

***
Z okazji święta Waszego
życzenia wszystkiego najlepszego:
niech każdy dzień dostarcza radości
i uśmiech zawsze w sercach gości,
niechaj problemy Was omijają,
a wszyscy bardzo Was kochają,
bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie!

***
Niech dobry los się kłania w pas.
Sto lat, sto lat jeszcze raz!
Niech ten Jubileusz Milowym będzie kamieniem.
Czekamy następnych z wielkim w sercu Wzruszeniem.

***
Wśród ciągłej życia pogody,
niech rozkosz Was oplata,
wśród miłości , wiary, zgody
żyjcie w zdrowiu długie lata.