Zamknij

Jak nazywa się trzynasta rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia

Anna Parcheta
19.01.2022 17:51
Para podczas 13. rocznicy ślubu
fot. Shutterstock

Trzynasta rocznica ślubu nazywana jest koronkową. To niezwykle elegancki jubileusz. Podpowiadamy, jaki prezent kupić i jakie życzenia złożyć z tej okazji.

Choć liczba trzynaście tradycyjnie uważana jest za pechową, to na pewno nie jest tak w przypadku rocznicy ślubu. To piękny jubileusz, który zasługuje na wyjątkową celebrację. Nie pomijaj go zatem w obawie przed pechowością tej liczby. Sprawdź, jak sprawić, by wasza trzynasta rocznica ślubu była niezapomnianym dniem i jakie życzenia złożyć.

Koronkowa rocznica ślubu

Trzynasta rocznica ślubu ma wyjątkowo ładną nazwę. Koronka to wszakże materiał piękny, elegancki i niezwykle ozdobny. Tak właśnie potraktujcie koronkową rocznicę ślubu – jako okazję do tego, by upiększyć swój związek i nadać mu wyrafinowanego sznytu. Po trzynastu wspólnie spędzonych latach do waszego związku może wkradać się już rutyna i zmęczenie. Przy codziennych obowiązkach związanych z pracą, prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci możecie mieć mało czasu dla siebie. Koronkowe gody to idealna okazja, by go znaleźć i przypomnieć sobie, że macie coś, czego każdy może wam pozazdrościć – piękną miłość. Najwyższy czas to docenić.

Przeczytaj także: Rocznice ślubu - nazwy i znaczenie

Trzynasta rocznica ślubu – pomysł na prezent

Jeśli chcesz sprawić, by trzynasta rocznica waszego ślubu była wyjątkowa, przygotuj dla współmałżonka wyjątkowy prezent. Poniżej znajdziesz kilka propozycji upominków, które sprawią, że dzień waszego jubileuszu będzie niezapomniany.

  • Koronkowa bielizna – to wręcz oczywisty prezent na koronkowe gody, I mimo że raczej skierowany jest do pań, to panowie z pewnością też będą zachwyceni, oglądając wybrany przez siebie prezent na ukochanej. Dzięki takiemu prezentowi możecie na nowo rozbudzić w sobie ogień pożądania.
  • Taca śniadaniowa – pamiętacie jeszcze, jak to było, gdy po upojnej nocy jedliście wspólnie śniadania w łóżku? Najwyższy czas wrócić do tego zwyczaju. Podaruj ukochanej osobie w prezencie piękną tacę śniadaniową z wygrawerowanymi waszymi imionami, a potem zaskocz ją pysznym śniadaniem zaserwowanym prosto do łóżka.
  • Wspólny relaks w SPA – voucher do SPA sprawi radość wam obojgu. Dzięki takiemu wyjazdowi będziecie mogli nie tylko się zrelaksować, lecz także spędzić razem więcej czasu i skupić się tylko na sobie.
  • Masaż dla dwojga – jeśli dłuższy wyjazd nie wchodzi w grę, w ramach prezentu kup współmałżonkowi voucher na masaż. Możecie wybrać także masaż dla dwojga z elementami warsztatów, podczas których nauczycie się kilku popularnych technik masażu, które następnie będziecie mogli poćwiczyć na sobie w domowym zaciszu.

A co kupić jubilatom, jeśli zostałeś zaproszony na obchody koronkowych godów?

  • Dobre wino wraz z zestawem eleganckich kieliszków.
  • Koronkowy obrus z ozdobnych haftem.
  • Deska do serwowania serów wraz z akcesoriami.

Zobacz także: Jak nazywa się 14. rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia 

Trzynasta rocznica ślubu – życzenia

Koniecznie pamiętaj o swoich przyjaciołach lub znajomych, którzy obchodzą trzynastą rocznicę ślubu i złóż im w tym dniu piękne życzenia. Jeśli nie masz na nie pomysłu, zainspiruj się naszymi propozycjami.

***

Wszystko, co tylko miłe na świecie, wszystko, co tylko pomyślność wróży, niech się Wam w jedno ogniwo splecie i będzie szczęściem w życia podróży.

***

Życzymy Wam Kochani miłości przez duże "M", wzajemnej życzliwości, wyrozumiałości i szczęścia na dalszej drodze wspólnego życia.

***

Bukiet najwspanialszych życzeń, nieprzemijającej miłości i doczekania w szczęściu następnych jubileuszy.

***

"Podróżą każda miłość jest". Dlatego Wam, Drodzy Jubilaci, życzymy szczęśliwej podróży do kolejnych jubileuszy. Nieustającej miłości, zgody i radości na wspólne dni.

***

W rocznicę ślubu życzę odkrycia prawdy o wspólnym szczęściu i radowaniu się w nim.

***

Niech Wam gwiazda pomyślności nigdy nie zagaśnie, niechaj blaskiem szczęścia świeci coraz jaśniej.

***

Oby ten dzień był wesoły i uroczysty. W gronie rodzinnym niechaj biją serca i uśmiechy wielką radością. Oby w sercach Waszych panowała miłość. Spełnienia marzeń oraz dotarcia do nawet trudnych celów.