Zamknij

Jak nazywa się jedenasta rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia

Anna Parcheta
17.01.2022 20:23
Para podczas 11. rocznicy ślubu
fot. Shutterstock

Jedenasta rocznica ślubu to stalowe gody. Warto hucznie uczcić ten jubileusz. Sprawdź, jaki prezent będzie idealny na tę okazję i jakie życzenia najlepiej złożyć małżonkom.

Jedenasta rocznica ślubu to bardzo poważny jubileusz. Za wami ponad dekada wspólnego życia. W tym czasie z pewnością pokonaliście wiele trudności i przeciwności losu. Warto to godnie uczcić. Podpowiadamy, jaki prezent kupić z tek okazji ukochanej osobie i czego życzyć małżonkom.

Stalowa rocznica ślubu

Jedenasta rocznica ślubu nazywana jest stalową. Brzmi poważnie, prawda? Nie ma w tym nic dziwnego, bo ponad dekada wspólnego życia ugruntowała już wasz związek. Każda pokonana trudność czy wspólnie wypracowane kompromisu umocniły waszą relację i sprawiły, że jest ona teraz stabilna, trwała i trudna do zniszczenia – dokładnie tak jak stal. Warto więc godnie uczcić tak wspaniały jubileusz i celebrować kolejny rok miłości.

Przeczytaj także: Rocznice ślubu - nazwy i znaczenie

Jedenasta rocznica ślubu – pomysł na prezent

Jeśli chcesz sprawić, by wasza jedenasta rocznica ślubu była niezapomniana, przygotuj dla ukochanej osoby niezwykły prezent. Warto nawiązać do zwyczajowej nazwy tego jubileuszu i zadbać o to, by upominek był tak trwały i przetrwał wiele lat.

  • Wieczne pióro – będzie idealnym prezentem dla osoby, która ceni sobie elegancję oraz piękne, ale jednocześnie użyteczne przedmioty. Pióro będzie także prezentem trwałym, który przetrwa wiele kolejnych lat – tak samo jak wasza miłość. Aby uczynić ten upominek jeszcze bardziej wyjątkowym, możesz zlecić wygrawerowanie na nim imienia ukochanej osoby lub daty rocznicy.
  • Biżuteria – oferta sklepów jubilerskich jest tak szeroka, że z pewnością znajdziesz coś, co trafi w gust ukochanej osoby. Możesz wybierać spośród wielu wzorów, a także materiałów, z których wykonane są ozdoby. Na wybranym modelu warto dodać grawer z dedykacją.
  • Skok ze spadochronem – jeśli oboje lubicie ekstremalne przeżycia, stalowa rocznica ślubu jest idealna, by zrobić coś dla ludzi o… stalowych nerwach. Możecie być pewni, że skok w tandemie ze spadochronem zapamiętajcie do końca życia.
  • Wakacje marzeń – jedenasta rocznica ślubu to dobry czas, by zwolnić trochę tempo życia, zatrzymać się w codziennej gonitwie i przypomnieć sobie, jak to było n początku. Czy może być na to lepszy sposób niż wakacje tylko we dwoje w jakimś wymarzonym miejscu?

A co kupić jubilatom, jeśli zostałeś zaproszony na obchody stalowych godów?

  • Podkowę z grawerem na szczęście.
  • Zestaw ulubionych herbat lub kaw.
  • Kosz ulubionych słodyczy.

Zobacz także: Jak nazywa się 12. rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia 

Jedenasta rocznica ślubu – życzenia

Ktoś z Twoich znajomych, przyjaciół lub członków rodziny obchodzi stalowe gody? Koniecznie uczcij wspólnie z nimi ten wyjątkowy jubileusz i złóż im piękne życzenia. Oto kilka pomysłów na życzenia z okazji jedenastej rocznicy ślubu, które będą wprost idealne do wysłania smsem, mailem czy złożenia osobiście lub telefonicznie.

***

Z okazji święta Waszego
Życzenia wszystkiego najlepszego:
Niech każdy dzień dostarcza radości
I uśmiech zawsze w sercach gości,
Niechaj problemy Was omijają,
A wszyscy bardzo Was kochają,
Bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie!

***

Idźcie przez życie z dobrocią w sercu,
Otoczeni ludźmi, których kochacie,
Silni poczuciem bezpieczeństwa
I szczęścia - nierozłączni!

***

Róże są piękne, bo kwiaty mają,
Lecz są nietrwałe, bo przekwitają.
A Wasza miłość niech się rozwija,
Niech trwa na wieki i nie przemija.

***

W 11. rocznicę ślubu
Życzymy Wam, aby
Płomień waszej miłości
Nigdy nie słabnął,
A Wasze dzieci
Chowały się szczęśliwie,
W jego cieple i blasku.