Zamknij

Urodziło im się dziecko. Nadali mu imię na cześć... ulubionego dania

09.01.2023 13:37

Pewna para z Wielkiej Brytanii postanowiła nazwać swoje nowo narodzone dziecko w bardzo oryginalny sposób. Nadała mu imię na cześć... ulubionej przekąski. Internauci są podzieleni.

Nazwali dziecko jak potrawę
fot. dkroy/Shutterstock/Facebook(captainstableglengormley)

Wybór imienia dla dziecka to jedno z wyzwań, przed którym stoją wszyscy przyszli rodzice. Nie jest to wcale proste zadanie. W końcu słowo to będzie towarzyszyło ich pociesze przez całe życie. Niektóre pary decydują się na klasyczne imiona, a inne - wręcz przeciwnie - szukają raczej tych nieszablonowych. Jakiś czas temu pisaliśmy o małżeństwie, które wybrało oryginalne imię dla dziecka, ale sąd uznał, że jest niezgodne z prawem i je zmienił. Niedawno z kolei głośno zrobiło się o podobnej historii. 

Urodziło im się dziecko. Nadali mu imię na cześć ulubionego dania

Pewna para z Wielkiej Brytanii uwielbia kuchnię indyjską. Ma nawet swoją ulubioną restaurację, którą regularnie odwiedza. Najczęściej Brytyjczycy zamawiają w knajpie popularną przekąskę "Pakora". Ich miłość do tego dania jest tak wielka, że postanowili nazwać na jego cześć... nowo narodzoną córeczkę. O tej niecodziennej sytuacji napisali pracownicy wspomnianej restauracji "The Captains Table" na swoim profilu w mediach społecznościowych. 

Zobacz także: To najdziwniejsze imię dla chłopca, jakie kiedykolwiek nadano. Decyzja ojca wzbudziła kontrowersje

Moja żona właśnie nazwała naszą nowo narodzoną córeczkę imieniem Pakora po jej ulubionym daniu z waszej restauracji. Pomyślałem, że chcielibyście o tym wiedzieć - napisał ojciec dziecka w notatce do zamówienia.

Pakora to słynna potrawa kuchni indyjskiej. To kawałki warzyw, które są panierowane w cieście z besanu, a następnie smażone w głębokim oleju. Najczęściej spożywa się je z herbatą jako przekąskę. Niektóre restauracje podają też pakorę przed daniem głównym jako przystawkę. 

Internauci są podzieleni

Post zamieszczony na stronie restauracji na Facebooku szybko obiegł sieć i stał się viralem. Pod wpisem pracowników knajpy pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci są jednak podzieleni. Część osób napisała, że pomysł rodziców jest wspaniały. Niektórzy przyznali też, że sami nadali swoim dzieciom bardzo oryginalne imiona, w tym Sirloin Steak (z ang. stek z polędwicy) i Watermelon (arbuz).

Ale nie każdy poparł decyzję rodziców Pakory. Część internautów skomentowała, że imię to jest dobre dla psa albo kota, a nie dla człowieka. Inni zwrócili też uwagę na to, że dziewczynka może być przez to szykanowana w szkole.

A to jest moje dziecko i nazywa się Chicken Ball.
 
Biedne dziecko.
 
To jest okropne - brzmią komentarze.

A wy co o tym sądzicie?

Zobacz także: Chcieli nazwać córkę tym imieniem, ale nie uzyskali zgody. Teraz nie chcą ustąpić 

loader

RadioZET.pl/plotek.pl