Zamknij

To imię dla dziewczynki staje się coraz bardziej popularne. Wszystko za sprawą jego znaczenia

01.12.2022 13:07

Psychologowie uważają, że niektóre imiona mogą nam pomóc w osiągnięciu życiowego sukcesu. Jak podaje Wirtualna Polska Kobieta, dotyczy to także tych, które dotychczas pozostawały niemal nieznane.

Mała dziewczynka
fot. Shutterstock

Od dawna znamy imiona kobiet, które są skazane na sukces. To Laura, Iza i Edyta. Eksperci zwrócili niedawno uwagę na kolejne, które jest coraz częściej wybierane przez Polaków. Wywołuje ono pozytywne skojarzenia, więc rodzice często się na nie decydują. Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu mało kto wiedział o jego istnieniu.

Zobacz także: Kobiety o tych imionach to najlepsze żony. Decyduje o tym ta jedna cecha

To imię dla dziewczynki staje się coraz bardziej popularne

Rzadkie imię Kornelia spodobało się Polakom w ostatnich latach tak bardzo, że psychologowie zaczęli przypisywać mu symboliczne znaczenie. Wywodzi się ono od nazwy rzymskiego rodu Korneliuszy i jest żeńskim odpowiednikiem imienia Kornel.

Wielu ludzi kojarzy to imię z sukcesem, władzą i powodzeniem w życiu. W pierwszej połowie 2022 roku wybrano je prawie tysiąc razy.

Kornelia obchodzi imieniny 31 marca i 16 września. To imię bywa zdrabniane na wiele sposobów - Kornelcia, Nela czy Nel.

Kornelia przynosi sukces. Imię zyskuje popularność

Osoby o imieniu Kornelia są uważane za pewne siebie. Potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji i zawsze mają własne zdanie. Nie boją się poznawać nowych osób, szybko się uczą i mają mnóstwo energii.

Kornelia ma pozytywne nastawienie do życia i potrafi zarażać optymizmem. Wie, jak korzystać z tego, co daje jej los. Dzięki temu wykorzystuje każdą okazję i z łatwością odnosi sukces. Dobrze się odnajduje w roli szefowej. Umie zarządzać pracą zespołu - jest wymagająca, ale mądra i tolerancyjna.

Podoba wam się to imię?

Zobacz także: Mężczyźni o tych imionach w grudniu postanowią się oświadczyć. Podejmą ważną decyzję

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?