Zamknij

Te imiona sprawią, że dzieci wyrosną na niegrzeczne i złośliwe. Eksperci je odradzają

29.11.2022 11:28

Portal Wirtualna Polska Kobieta dotarł do listy imion, które wywołują u innych negatywne skojarzenia. Noszą je bowiem osoby o największych skłonnościach do złośliwych zachowań.

Dziewczynka
fot. Shutterstock

Psychologowie uważają, że każde imię ma przypisane symboliczne znaczenie. Tym samym wywiera wpływ na charakter osoby, która je posiada. Jak twierdzą specjaliści, rodzice mogą niechcący zaszkodzić przyszłości swojego dziecka, jeśli dokonają nieodpowiedniego wyboru. Niektóre imiona mogą na przykład sprawić, że ich dzieci będą niemiłe i trudno im będzie nawiązywać relacje. Zobaczcie, o jakich imionach mowa.

Zobacz także: Kobiety o tych imionach to najlepsze żony. Decyduje o tym ta jedna cecha

Te imiona sprawią, że dzieci wyrosną na niegrzeczne i złośliwe. Eksperci je odradzają

Według ekspertów to, w jaki sposób się nazywamy, wywołuje u innych określone emocje. Może kojarzyć się dobrze lub źle, a składa się na to wiele czynników - brzmienie imienia, jego symboliczne znaczenie czy np. występowanie u znanych postaci. Niedawno opracowano listę imion powiązanych z takimi cechami jak złośliwość, kąśliwość czy cynizm. Osoby, które je posiadają, od najmłodszych lat mają duże problemy ze zdobywaniem sympatii. To sprawia, że wyrastają z biegiem lat na nieuprzejmych i konfliktowych dorosłych. Relacje z nimi są zawsze problematyczne.

Osoby o tych imionach mają najgorszy charakter

Na liście znalazło się 20 imion. Jak zauważył "Głos Koszaliński", pośród nich dominują imiona kobiece - jest ich aż 13, podczas gdy imion męskich tylko 7.

 1. Arkadiusz
 2. Eliza
 3. Ida
 4. Dawid
 5. Oliwia
 6. Dominik
 7. Emil
 8. Daria
 9. Anita
 10. Dorota
 11. Filip
 12. Emilia
 13. Gabriela
 14. Kamila
 15. Kamil
 16. Magda
 17. Laura
 18. Wiktoria
 19. Artur
 20. Aleksandra.

Psychologowie uważają, że osoby obdarzone tymi imionami są sprytne i błyskotliwe, ale nie wzbudzają zaufania u ludzi. Często zależy im na tym, by być w centrum zainteresowania. Lubią dominować, a także chętnie narzucają ludziom własne zdanie. Rzadko jednak zdobywają się na przyjacielskie zachowania. Są chłodni i zdystansowani. Czerpią satysfakcję z krytykowania innych.

Znacie osoby o tych imionach? Zgadzacie się z tym?

Zobacz także: Mężczyźni o tych imionach w grudniu postanowią się oświadczyć. Podejmą ważną decyzję

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?