Zamknij

Naukowcy wybrali najpiękniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek. Wyniki badania mogą zaskoczyć

15.11.2022 14:09

Uczeni z Uniwersytetu w Birmingham przygotowali listę najpiękniejszych imion zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Podczas tworzenia zestawienia naukowcy brali pod uwagę przede wszystkim to, jak brzmią wymówione na głos oraz jakie przywołują skojarzenia.

Naukowcy wybrali najpiękniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek. Wyniki badania mogą zaskoczyć
fot. Shutterstock

Wybór imienia dla dziecka to jedna z trudniejszych decyzji, przed którą stoją rodzice. W końcu będzie miała ona wpływ na całe życie ich pociechy. Nic więc dziwnego, że wiele par jeszcze przed narodzinami małego człowieczka przeszukuje księgi imion, a także internet w poszukiwaniu inspiracji. Niezwykle pomocne dla przyszłych rodziców mogą być też najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Uczeni stworzyli listę najpiękniejszych imion dla chłopców oraz dziewczynek. Niektóre pozycje mogą zaskoczyć.

Zobacz także: Wybrali oryginalne imię dla dziecka. Sąd uznał, że jest niezgodne z prawem i je zmienił

Naukowcy wybrali najpiękniejsze imiona dla chłopców

Jak podaje Wirtualna Polska Kobieta, naukowcy, wybierając najpiękniejsze imiona dla dzieci, skupili się na fonetyce oraz tym, jakie emocje wywołują u innych. Im cieplejsze były to skojarzenia, tym dane imię zajmowało wyższą pozycję w rankingu. Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce zestawienia znalazło się kilka takich, które pojawiają się w Biblii.

Na pierwszym miejscu najpiękniejszych imion męskich w USA uplasował się Matthew, czyli Mateusz. Na drugiej pozycji natomiast znalazł się Julian, a następnie William. Ponadto w zestawieniu uplasowały się też takie imiona jak m.in. Leo, Joseph, Theo, Isaiah, Samuel oraz Isaac.

Jeżeli chodzi o najpiękniej brzmiące imiona męskie w Wielkiej Brytanii, tu ranking przedstawia się nieco inaczej. Zestawienie zdeklasowały imiona członków rodziny królewskiej, tj. Louis (4. miejsce), William (nr 5) oraz George (7). Na pierwszej pozycji natomiast uplasował się Zayn, na drugiej Jesse, a na trzeciej Charlie. Na liście znalazły się też takie imiona jak Freddie, Ali czy Daniel.

Oto najpiękniej brzmiące imiona dla dziewczynek

Uczeni przyjrzeli się również imionom dla dziewczynek. W USA pierwsze miejsce zajęła Sophia, a tuż za nią uplasowała się Zoe oraz Everly. W zestawieniu znalazły się też takie imiona jak Ivy, Riley, Emill czy Willow.

Podobni zwycięzcy zostali wyłonieni w Wielkiej Brytanii - tam również pierwsze miejsce zajęła Sophia, a drugie Zoe. Na trzeciej pozycji uplasowała się z kolei Rosie. Dalej są to odpowiednio: Sophie, Ivy, Phoebe, Violet, Willow, Hannah i Ellie.

Zobacz także: Najrzadsze nazwiska w Polsce w 2022 roku. Sprawdź, czy znasz chociaż jedno

loader
Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan po rozwodzie razem wychowują synów
9 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl/dailymail.co.uk