Zamknij

To dziewczęce imię zyskuje na popularności. Ma ogniste znaczenie

13.06.2022 14:46

Jak podaje portal edziecko.pl, to imię bardzo szybko zyskuje na popularności. Niedługo może trafić do pierwszej dziesiątki w rankingu.

Dziewczynka
fot. Shutterstock

Nie wszyscy Polacy chcą nazywać swoje córki najpopularniejszymi imionami w kraju. Istnieje szansa, że za jakiś czas imię Iga stanie się tak lubiane, jak Julia, Maja czy Zuzanna.

Zobacz także: Tych imion nie lubią Polacy. W 2021 roku wybierano je najrzadziej

To imię dla dziewczynek było kiedyś zakazane. Dziś jest bardzo popularne w Polsce

Imię Iga w ciągu kilku lat w znaczący sposób zmieniło swoje miejsce w rankingu najpopularniejszych imion w Polsce. Z pozycji 16. przeniosło się na 11., więc znajduje się niezwykle wysoko.

Według portalu edziecko.pl zainteresowanie tym imieniem ma związek z rosnącą sympatią, jaką Polacy darzą odnoszącą światowe sukcesy tenisistkę, Igę Świątek. Inne sławne kobiety o tym imieniu to modelka Iga Lis i aktorka Iga Krefft.

W 2021 roku w naszym kraju nazwano imieniem Iga 3215 dziewczynek. Według prognoz z biegiem lat jego popularność będzie rosła.

Iga - znaczenie imienia

Imię Iga ma łacińskie pochodzenie. Wywodzi się od słowa "ignis", czyli "ognista". Właścicielka tego imienia ma silny temperament, uważa się ją za kobietę pełną pasji. Do wszystkiego, czym się zajmuje, podchodzi z ogromnym zaangażowaniem.

Lubicie to imię?

Zobacz także: Jak zdobyć zodiakalnego Strzelca? Poznaj sposób, by go usidlić!

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?