Zamknij

Te popularne imiona mogą ściągnąć chorobę na twoje dziecko. Mają zaskakujące znaczenie

05.07.2022 10:54

Niektóre imiona dziecięce mogą budzić przerażenie, jeśli weźmiemy pod uwagę ich znaczenie w tradycji. Jak podaje portal edziecko.pl, były one związane z chorobami lub... demonami.

Dziewczynka
fot. Shutterstock

Popularne imiona skrywają w sobie mroczną tajemnicę, o której nikt dziś nie pamięta. Według ludowych wierzeń wciąż mogą w sobie zawierać pewną moc. Rodzice, którzy nie chcą rzucić na swoje dziecko klątwy, powinni więc ich unikać.

Zobacz także: Tych imion nie lubią Polacy. W 2021 roku wybierano je najrzadziej

Te imiona mogą ściągnąć chorobę na twoje dziecko. Mają zaskakujące znaczenie

Choć dziś mało kto byłby w stanie potraktować takie opowieści poważnie, warto mieć świadomość, że przez wiele stuleci wierzyli w nie niemal wszyscy. Niektóre imiona w różnych miejscach na świecie są... przeklęte, bo mogą sprowadzić do czyjegoś życia przerażające doświadczenia.

Współcześnie część rodziców unika ich po prostu dlatego, że nie chcą nazwać dziecka tak, by wywoływało to nieprzyjemne skojarzenia. Wciąż istnieją jednak kultury, w których uważa się pewne imiona za pechowe. Co ciekawe, część z nich zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju.

Jak czytamy na portalu edziecko.pl, dużym zaskoczeniem może wydawać się na przykład częsty wybór imienia Amelia. Stało się ono znane po premierze francuskiego filmu o tym samym tytule w 2001 roku. Wielu rodziców od tamtej pory postanowiło nazwać tak swoją córkę, a imię jest popularne do dziś. Mało kto zdaje sobie sprawę, że może ono oznaczać chorobę - utratę kończyn.

Inne kobiece imiona, które oznaczają chorobę, to Cecylia i Klaudia. Cecylia to inaczej ślepota, a Klaudia to imię dające się przetłumaczyć na "kulawą, ułomną, chorą, słabą i niepełnosprawną".

Imiona dla dzieci o demonicznym znaczeniu

Jak się okazuje, istnieją również imiona, które w mitologii były zarezerwowane tylko dla... demonów. Demon Ala sprowadza złą pogodę, zjada dzieci i zapowiada koniec świata, Mania to bogini śmierci, a Olivier to demon okrucieństwa. Choć w dzisiejszych czasach nikt o tym nie pamięta, niektórzy uważają, że te pradawne znaczenia imion wciąż mogą przynosić pecha. Zgadzacie się z tym?

Zobacz także: Jak zdobyć zodiakalnego Strzelca? Poznaj sposób, by go usidlić!

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?