Zamknij

Rodzice o tych imionach są nadopiekuńczy. Nie dają dzieciom dorosnąć

16.02.2021 12:44
Rodzice z dzieckiem
fot. Shutterstock

Rodzice, którzy posiadają te imiona, mają tendencję do kontrolowania swoich dzieci. Ich zachowanie bywa męczące.

Nadopiekuńczy rodzice to poważny problem dla synów i córek. Przekraczają wiele granic, a swoje postępowanie usprawiedliwiają tym, że chcą dla swojego dziecka jak najlepiej. Trudno się od nich uwolnić, bo chcą mieć nieustanny kontakt z potomstwem. Według psychologów może to wynikać z tego, jakie noszą imię.

Zobacz także: Najpopularniejsze imiona na świecie. Na liście znalazło się ulubione imię Polaków

Rodzice o tych imionach są nadopiekuńczy

Ci rodzice nie szanują prywatności swoich dzieci i wtrącają się w ich życie. Są nadopiekuńczy i chcą wszystko kontrolować.

Alicja

Nieustannie zamartwia się o dobro syna lub córki. Codziennie przewiduje katastrofy, które mogą spotkać jej pociechę. Najchętniej nie wypuszczałaby jej z domu, by trzymać ją z dala od niebezpieczeństw.

Bożena

Uważa, że wszystko wie najlepiej. Jako matka chce posiadać informacje na temat każdego aspektu życia swojego dziecka, żeby móc krytykować jego złe wybory. Robi to także wtedy, gdy przekroczy ono trzydziestkę.

Tadeusz

To on decyduje, czym będzie się zajmowało jego dziecko. Wybiera mu studia i pracę, a także planuje ścieżkę kariery. Sądzi, że jest osobiście odpowiedzialny za wszystkie jego sukcesy.

Bartosz

Kontroluje wydatki swojego dziecka i na każdym kroku sprawdza, czy nauczyło się już odpowiednio zarządzać pieniędzmi. Gdy odkrywa, że syn lub córka kupuje sobie niepotrzebne rzeczy, ucina kieszonkowe. Bezwzględnie wymaga też gromadzenia oszczędności.

Zobacz także: Dzieci o tych imionach są najbardziej lubiane. Jak nazwać dziecko, by miało wielu przyjaciół?

Opis twojego znaku zodiaku do ciebie nie pasuje? Sprawdź, kim jesteś naprawdę:

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?