Zamknij

Osoby o tych imionach nie mają silnej woli. Nigdy nie dotrzymują postanowień noworocznych

04.01.2021 14:15
Młoda kobieta
fot. Shutterstock

Postanowienia noworoczne? To nie dla nich. Osoby o tych imionach nie potrafią żyć według harmonogramu. Sprawdź, komu brakuje dyscypliny.

Początek nowego roku to czas, w którym wielu ludzi postanawia zabrać się za wielkie porządki. Zamykają dawno rozpoczęte sprawy, robią sobie poważny rachunek sumienia i wyciągają wnioski na temat tego, co należy teraz zrobić. Planują zerwać z nałogami, zacząć ćwiczyć, zadbać o dietę albo wreszcie narzucić sobie dyscyplinę w pracy.

Jak to się dzieje, że jedni postanawiają coś zrobić 1 stycznia i przez kolejne miesiące konsekwentnie trwają przy swoim celu, a inni zapominają o wszystkim już po kilku dniach? W pewnym stopniu odpowiada za to nasz znak zodiaku (najbardziej wytrwałe są znaki żywiołu Ziemi - Byk, Panna i Koziorożec), jednak warto wiedzieć, że wpływa na to także imię, które nosimy.

Zobacz także: Wkraczamy w "Erę Wodnika". Co to oznacza?

Postanowienia noworoczne? Oni nigdy ich nie dotrzymają

Osoby o tych imionach nie mają wystarczająco silnej woli, aby wytrwać przy swoich postanowieniach noworocznych:

Mateusz

Łatwo się zniechęca i traci wiarę w sukces już przy pierwszym niepowodzeniu. Brakuje mu wiary w siebie i często rezygnuje ze swoich marzeń z obawy przed porażką. Odrzuca tych, którzy chcą go wtedy zmotywować. 

Adam

Rzadko wie, czego tak naprawdę chce, więc często przestaje mu zależeć na czymś, co jeszcze niedawno wydawało się najlepszym wyborem. Wiecznie poszukuje swojej życiowej drogi. Źle się czuje, kiedy musi przez długi czas robić to samo. 

Karina

Często powtarza, że chciałaby schudnąć, ale woli zjeść coś pysznego niż katować się liczeniem kalorii. Słowo "dieta" kojarzy jej się z nowymi przepisami kucharskimi, które warto wypróbować. Czasem narzeka na swój wygląd, ale tak naprawdę w pełni go akceptuje. 

Róża 

Nie lubi myśleć o zdrowych nawykach jak o obowiązkach. Woli czerpać przyjemność ze wszystkiego, co robi na co dzień. Dotrzyma każdego postanowienia - pod warunkiem, że nie będzie nazywać go "postanowieniem". W przeciwnym wypadku zrezygnuje z niego już następnego dnia, chwilę po przebudzeniu.

Zobacz także: Jak zdobyć osobę spod danego znaku zodiaku? Poznaj sekretne sposoby

Czujesz, że twój znak zodiaku do ciebie nie pasuje? Sprawdź, kim jesteś naprawdę:

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?