Zamknij

Osoby o tych imionach wykorzystują swoich przyjaciół. Nigdy nie są bezinteresowne

09.02.2021 13:09
Piękna kobieta
fot. Shutterstock

W relacjach z bliskimi dbają tylko o swoje potrzeby. Oni nie są prawdziwymi przyjaciółmi.

Przyjaźnisz się z kimś, na kogo nigdy nie możesz liczyć? Masz wrażenie, że tylko ty dbasz o to, by druga osoba czuła się dobrze? To wcale nie musi być problem dotyczący tylko waszej relacji. Niektóre osoby z natury są egoistami.

Zobacz także: Najpopularniejsze imiona na świecie. Na liście znalazło się ulubione imię Polaków

Osoby o tych imionach wykorzystują swoich przyjaciół 

W ich towarzystwie warto uważać na to, by nie dawać od siebie zbyt wiele. Oni nigdy się za nic nie odwdzięczą:

Karolina

Dobiera sobie przyjaciół z góry zakładając, że zamierza ich do czegoś wykorzystać. Lubi też spotykać się z osobami, które dobrze wpływają na jej wizerunek. Chętnie chwali się tymi znajomościami w Internecie, ale potem całymi dniami lekceważy swoich bliskich i w ogóle się do nich nie odzywa. 

Ewa

Zaczyna bliskie znajomości od tego, że pomaga komuś w ważnej dla niego sprawie. W ten sposób stwarza dług, który trzeba spłacić. Latami wypomina komuś tę jedną przysługę, by zmuszać go do załatwiania jej spraw. Nigdy nie okazuje wdzięczności. 

Sebastian

Zaprzyjaźnia się tylko z takimi ludźmi, którzy mogą w jakiś sposób urozmaicić mu życie. Bliscy mają zapewniać Sebastianowi rozrywkę, zabierać w podróże i na najlepsze imprezy. Jeśli z jakiegoś powodu nie są w stanie mu tego dać, bez żalu ich porzuca. Nie można liczyć na jego pomoc w trudnych chwilach. 

Wojciech 

Jest osobą, która lubi dostawać coś za darmo. Mówi przyjaciołom, że jest w potrzebie i chętnie przyjmuje od nich prezenty - ubrania, meble i sprzęty. Może zaciągnąć u kogoś pożyczkę i latami nie oddawać pieniędzy. Zapytany o to, kiedy wreszcie to zrobi, odpowie: "Zaufaj mi, przecież jesteśmy przyjaciółmi" i... od jutra przestanie odbierać telefon.

Zobacz także: Dzieci o tych imionach są najbardziej lubiane. Jak nazwać dziecko, by miało wielu przyjaciół?

Opis twojego znaku zodiaku do ciebie nie pasuje? Sprawdź, kim jesteś naprawdę:

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?