Zamknij

Nazwała córkę imieniem, które nikomu się nie podobało. "Dzisiaj wiem, że to był błąd"

23.12.2021 10:42
Mama i córka
fot. Shutterstock

Kiersten Warner podzieliła się na TikToku swoją historią, by przestrzec innych rodziców przed tym, co ją spotkało. Jej wypowiedź skłania do refleksji.

Matka dwójki dzieci z Kalifornii uważa, że popełniła błąd przy nazywaniu córki. Nadała jej imię, które sama chciałaby nosić, chociaż wszyscy jej to odradzali. Teraz mówi, że nie powinna była podejmować takiej decyzji.

Zobacz także: Tych imion nie lubią Polacy. W 2021 roku wybierano je najrzadziej

Nazwała córkę imieniem, które nikomu się nie podobało

Wybór imienia dla dziecka to nierzadko trudne zadanie, wymagające odpowiedniego wyczucia. Mama i tata wiedzą, że powinno się ono podobać nie tylko im samym, lecz także istocie, która dopiero przyjdzie na świat. Jeśli nie biorą tego pod uwagę, mogą później żałować. Niektóre dzieci są prześladowane przez swoich rówieśników właśnie przez wzgląd na to, jakie imię posiadają.

Często się również zdarza, że najzwyczajniej w świecie imię nie podoba się milusińskim. Kiersten Warner, mieszkanka USA, opowiedziała na TikToku o tym, do czego doprowadziła jej samolubna postawa. Nazwała córeczkę nietypowym imieniem, z którym dziewczynka bardzo źle się czuje.

Postanowiłam, że nazwę swoją córkę Aaliegha. Sama bardzo chciałam mieć tak na imię, kiedy byłam mała. Podobało mi się, że będę mogła używać różnych form, na przykład Allie lub Leah. To piękne, mocne imię, dlatego nie rozumiałam, dlaczego wszyscy odradzali mi tego wyboru. Uparłam się jednak i postawiłam na swoim. Dzisiaj wiem, że to był błąd. Moja córka nienawidzi tego imienia i jedyną osobą, która może się do niej zwracać w ten sposób, jestem ja.

Kobieta postanowiła opublikować nagranie na TikToku, bo żałuje swojej decyzji. Uważa, że rodzice nie powinni postępować tak egoistycznie.

Kobieta nazwała córkę imieniem, które sama chciała nosić

Aaliegha i jej mama stworzyły wspaniałą więź. 4-latka i jej mama są ze sobą bardzo związane, dzięki czemu dziewczynka nie ma do niej pretensji o to, jakie imię otrzymała. Mimo to wymaga od większości osób w swoim otoczeniu, by zwracały się do niej inaczej. Kiedy wybierze się do szkoły, nauczyciele i znajomi mogą jednak zlekceważyć te oczekiwania. Wtedy dziewczynce będzie przykro.

A wy lubicie takie oryginalne imiona?

Zobacz także: Jak zdobyć zodiakalnego Strzelca? Poznaj sposób, by go usidlić!

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?