Zamknij

Nadała córce magiczne imię. Teraz tego żałuje: "Jestem odpowiedzialna za jej krzywdę"

26.10.2022 10:48

Matka 22-letniej Heleny wciąż nie potrafi sobie wybaczyć, że nadała córce takie imię. Czuje się odpowiedzialna za bolesne doświadczenia w jej życiu.

Kobieta
fot. Shutterstock

Mieszkanka Zielonej Góry od wielu tygodni nie śpi po nocach ze zmartwienia. Kobieta nabrała bowiem pewności, że wybór imienia dla jej córki stał się powodem problemów w jej dorosłym życiu. Niepokoi się o przyszłość, bo nieustannie dopada ją poczucie winy.

Zobacz także: Mężczyźni o tych imionach to nałogowi podrywacze. Nie umieją się zadowolić jednym romansem

Nadała córce magiczne imię. Teraz tego żałuje: "Jestem odpowiedzialna za jej krzywdę"

Gdy dowiedziała się, że zostanie matką, była bardzo szczęśliwa. Całymi dniami zastanawiała się nad tym, jakie imię jej nadać. Pewnego wieczoru rozmyślała nad tym przesiadując w ogrodzie i wpatrywała się w piękny wschód Księżyca. Unosił się tuż nad horyzontem. Jej córeczka po raz pierwszy dała wtedy o sobie znać. Kobieta poczuła kopnięcie w brzuchu i odczytała to jako znak.

Znalazła w książce imię, które doskonale pasowało do tej sytuacji. Helena to zestawienie dwóch greckich słów: "hele", czyli "blask", i "helane", które oznacza pochodnię lub „selene”, czyli Księżyc. Znaczenie imienia również jej się spodobało. Okazało się bowiem, że Helena to kobieta, od której bije wyjątkowy blask, a mężczyźni nie potrafią oprzeć się jej urokowi.

Pomyślałam, że jeśli nazwę ją tym imieniem, zapewnię jej szczęście w miłości. Marzyłam, żeby znalazła swojego ukochanego i wiodła z nim wspaniałe życie - stwierdziła matka.

Dziewczynka dorastała, a ludzie nie potrafili nadziwić się jej piękności. Z biegiem czasu zmieniała się w niezwykłą kobietę, pełną wdzięku i czaru. Jej matka szybko jednak zauważyła, że córka wcale nie ma szczęścia w uczuciach. Helena często płakała, a podczas pełni Księżyca stawała się niespokojna i wypowiadała na głos czarne myśli. Czuła się samotna i niezrozumiana.

Nazwała córkę imieniem Helena. Przyciągnęło do niej nieszczęście

Podobnie jak mityczna Helena, cieszyła się ogromnym powodzeniem. Mogła się pochwalić gładką cerą, lśniącymi włosami i niemal idealną sylwetką. Miała mocny charakter, ale równoważyła to delikatnymi ruchami. W naturalny sposób wytwarzała atmosferę tajemniczości, co sprawiało, że umiała podbić serce każdego mężczyzny. Wielu z nich o nią rywalizowało, jednak nie potrafiła zdecydować się na żadnego z nich.

Ma tak wygórowane oczekiwania, że nie może ich spełnić żaden chłopak. Czuje się nieszczęśliwa w każdej relacji. Marzy o księciu z bajki, więc ciągle spotykają ją rozczarowania - powiedziała zrozpaczona matka.

Symboliczne znaczenie imienia 22-latki wskazuje na trudności w znalezieniu partnera. Helena ma bowiem tendencję do oczarowywania mężczyzn, którymi później bardzo szybko się nudzi. Za każdym razem, gdy kogoś w sobie rozkochuje, zaczyna dostrzegać w nim niemal same wady. Wtedy postanawia zerwać z nim kontakt i nie chce kontynuować relacji.

Jej matka obawia się, że córka pozostanie taka do końca życia. Martwi ją zachowanie Heleny, bo według niej to najprostsza droga do staropanieństwa.

Jeśli będzie się tak zachowywać przez kolejne lata, nigdy nie znajdzie kandydata na męża. Nie wiem, jak jej wyjaśnić, że życie to nie bajka. Nie ma przecież ideałów - żali się kobieta.

Poglądy 22-latki mogą się jeszcze zmienić. Zdaniem jej matki imię o magicznym znaczeniu przyniesie jej jednak pecha na dalszą przyszłość. Uroda Heleny i jej niezwykły czar okazałyby się wtedy przekleństwem. Czy rzeczywiście tak będzie? Na to pytanie trudno dziś odpowiedzieć.

loader

Zobacz także: Kobiety o tych imionach biorą zaloty mężczyzn zbyt poważnie. Popełniają spory błąd

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?