Zamknij

Oto najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2020 roku. Pierwsze miejsce na liście zaskakuje

18.12.2020 14:02
Mama z dzieckiem
fot. Shutterstock

Jakie imiona rodzice najczęściej nadawali w tym roku chłopcom i dziewczynkom? Najpopularniejsze imię męskie od kilku lat pozostaje takie samo, ale w rankingu imion kobiecych wystąpiła pewna zmiana. Koniecznie sprawdźcie, kto jest na liście!

Jesteście ciekawi, jakie są ulubione imiona Polaków? Możemy się tego dowiedzieć z rankingu opublikowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Lista najpopularniejszych imion dla dzieci różni się od tej z ubiegłego roku. Wieloletnia zwyciężczyni - Zuzanna - musiała ustąpić z pierwszego miejsca. Kto wygrał tym razem?

Zobacz także: Te imiona jeszcze niedawno były na topie, a teraz odchodzą do lamusa. Statystyki mówią same za siebie!

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2020 roku

Jak wybrać imię dla dziecka? To jedno z najważniejszych pytań, jakie stawiają sobie przyszli rodzice. Przy podjęciu decyzji często pomagają zestawienia oparte na statystykach najchętniej nadawanych imion w kraju. Można się nimi zasugerować i zobaczyć, które imię jest według Polaków najładniejsze. Nawet zwolennicy rzadkich i wyjątkowych imion mogą skorzystać z takiej listy, aby sprawdzić, czy nie zamierzają nazwać swojego potomka w zbyt oryginalny sposób.

Wybór imienia dla dziecka to nierzadko trudne zadanie, wymagające odpowiedniego wyczucia. Mama i tata wiedzą doskonale, że powinno się ono podobać nie tylko im samym, lecz także istocie, która dopiero przyjdzie na świat. Na co się zdecydować? Zobaczcie, jakiego wyboru dokonali Polacy w 2020 roku.

Najpopularniejsze imię dla chłopca w 2020 roku

Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji, w pierwszej połowie 2020 roku na liście najpopularniejszych imion nadawanych chłopcom nie było żadnych zaskoczeń. Imię Antoni znajduje się na podium już od dłuższego czasu i wydaje się, że nie ma równego sobie konkurenta. To piękne imię o łacińskim pochodzeniu oznacza "wybitny", "wspaniały", "doskonały". Posługiwał się nim rzymski ród Antoniuszy, który zdobył znaczącą pozycję w I wieku p.n.e.

Jakie są pozostałe imiona? Oto cała lista:

 1. Antoni
 2. Jan
 3. Jakub
 4. Aleksander
 5. Franciszek
 6. Szymon
 7. Filip
 8. Mikołaj
 9. Stanisław
 10. Wojciech
 11. Leon
 12. Adam
 13. Kacper
 14. Nikodem
 15. Marcel
 16. Tymon
 17. Ignacy
 18. Michał
 19. Wiktor
 20. Piotr

Najpopularniejsze imię dla dziewczynki w 2020 roku

Za najpiękniejsze imię dla dziewczynki w 2019 roku uważano imię Zuzanna. W tym roku mamy jednak inną faworytkę! Zuzia jest na drugim miejscu - nazwano tak 3639 dziewczynek. Dokładnie 10 dziewczynek więcej, 3649, otrzymało w pierwszym półroczu 2020 imię Julia. Co ciekawe, pozostałe pozycje na liście się nie zmieniły!

Zobaczcie listę najpopularniejszych imion dla dziewczynki:

 1. Julia
 2. Zuzanna
 3. Zofia
 4. Hanna
 5. Maja
 6. Lena
 7. Alicja
 8. Oliwia
 9. Maria
 10. Laura
 11. Pola
 12. Amelia
 13. Emilia
 14. Antonina
 15. Wiktoria
 16. Aleksandra
 17. Marcelina
 18. Iga
 19. Liliana
 20. Helena

Co oznacza imię Julia? Ono również, jak imię Antoniego, wywodzi się ze starożytnego Rzymu. Tłumaczy się je na wiele sposobów: "promienista", "młoda", "burzliwa", "wstydliwa". Oznacza również kwiat - różę. Kobiety, które noszą to imię, są obdarzone wielkim urokiem. Niezależnie od wieku pozostają jednocześnie uwodzicielskie i nieśmiałe. Często wzbudzają zachwyt w towarzystwie.

A wy? Jakie imiona lubicie najbardziej?

Zobacz także: Te imiona żeńskie najbardziej pociągają mężczyzn. Nie mogą im się oprzeć!

Wybrano najseksowniejszych mężczyzn 2020 roku. Masz swojego faworyta?