Zamknij

Najczęściej wyśmiewane imiona w Polsce. Nie nazywaj tak swojego dziecka

29.01.2021 10:53
Dziewczynki
fot. Shutterstock

Które imiona są dziś w Polsce uważane za najdziwniejsze i wywołują u ludzi skrajne reakcje? Zobacz, jak lepiej nie nazywać swojego dziecka.

Te 4 imiona stały się w ostatnich latach modne, choć większość Polaków do dziś nie jest w stanie tego zrozumieć. Dzieci, które tak nazwano, są wyszydzane przez kolegów i koleżanki.

Zobacz także: Te imiona przynoszą szczęście. Jak nazwać dziecko, by zapewnić mu udane życie

Najczęściej wyśmiewane imiona w Polsce

Brajan, Dżesika, Dżenifer, Wanessa - w ciągu ostatniej dekady wielu mieszkańców naszego kraju postanowiło nazwać tak swoje pociechy. Dziś są to najczęściej wyśmiewane imiona w Polsce. Wielu ludzi uważa, że rodzice krzywdzą dzieci, nadając im jedno z nich.

Brajan

W oryginalnej wersji brzmi: "Brian". Do Polski trafiło z Anglii, jednak wywodzi się z języka celtyckiego. Oznacza "szlachetnie urodzonego" i "silnego" mężczyznę. W krajach anglosaskich może być zdrobnieniem imienia Barnaba lub Bernard.

Dżesika

Dżesika to spolszczona wersja imienia "Jessica". Ma hebrajskie pochodzenie. Zaczęło być powszechnie używane, odkąd William Shakespeare umieścił je w jednym ze swoich dzieł. Użył wtedy formy "Jiska" - "umiejąca przewidywać przyszłość".

Dżenifer

Polsko brzmiąca forma imienia "Jennifer". W rzeczywistości Jennifer to Ginewra, ale po kornwalijsku. Imię to ma oznaczać piękną kobietę. Co ciekawe, w kwestii "Dżenifer" wypowiedziała się Rada Języka Polskiego, publikując oficjalne oświadczenie, że odpowiednikiem imienia Jennifer jest w Polsce Wenefryda.

Wanessa

Wymyślił to imię pisarz - Jonathan Swift, tworząc je od pierwszych sylab imienia i nazwiska jego przyjaciółki, Esther Vanhomrigh. Zapisywane dotąd zawsze przez "V", przez Polaków zostało zmienione do formy "Wanessa".

Zobacz także: Nie nazywaj dziecka jednym z tych imion. Przyniesie mu pecha

Nie pasuje do ciebie opis twojego znaku zodiaku? Sprawdź, kim jesteś naprawdę:

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?