Zamknij

Matki o tych imionach za bardzo rozpieszczają swoje dzieci. Pozwalają im na wszystko

23.02.2021 14:00
Matka z dzieckiem
fot. Shutterstock

Kobiety, które posiadają te imiona, chcą oddać swojemu dziecku wszystko, co posiadają.

Według psychologów matki o tych imionach nie potrafią wyznaczyć dziecku zdrowych granic. Pozwalają mu na wszystko i nie domagają się od niego szacunku.

Matki o tych imionach za bardzo rozpieszczają swoje dzieci

Kobiety, które posiadają te imiona, nie radzą sobie w roli matek. Zgadzają się na wszystko i nie mają nad swoim dzieckiem żadnej kontroli. Zapominają o swoich potrzebach, a zamiast tego nieustannie rozpieszczają syna lub córkę. Bywają też nadopiekuńcze i przesadnie zapatrzone w swoje dzieci.

Wydaje im się, że chcą dla nich jak najlepiej, ale w rzeczywistości są toksyczne. Ich sposób wychowywania potomstwa przynosi złe skutki.

Zobacz także: Kobiety spod tych znaków zodiaku są złymi matkami. Ich dzieci często zrywają z nimi kontakt

Matki o tych imionach pozwalają swoim dzieciom na wszystko

Te mamy za bardzo rozpieszczają swoje dzieci:

Ewa

Dla dobra syna lub córki jest skłonna zrezygnować ze wszystkiego. Odmawia sobie przyjemności, by nie wydawać pieniędzy na siebie. Swojemu dziecku kupi każdą, nawet najbardziej niepotrzebną rzecz. Uważa, że powinna spełniać jego kaprysy. Rzadko słyszy za to słowo "dziękuję".

Barbara

Bagatelizuje problemy, które sprawia jej potomstwo, co prowadzi często do poważnych kłopotów. Brak interwencji z jej strony działa jak zachęta do popełniania jeszcze większych błędów. Jej dzieci mogą przez to wylądować na dywaniku u dyrektora lub na przesłuchaniu w komisariacie.

Justyna

Nieustannie chwali swoje dziecko i udaje, że w ogóle nie dostrzega jego wad. Stara się je idealizować, by myślało o sobie jak najlepiej. W swoim przekonaniu pomaga zbudować mu zdrowe poczucie własnej wartości. W rzeczywistości miesza mu w głowie i sprawia, że w dorosłym życiu w ogóle nie radzi sobie z krytyką.

Wiesława

Syn lub córka mają być dla niej powodem do dumy. Opowiada o osiągnięciach swojego dziecka każdemu, kto tylko chce słuchać. Rozpieszcza je na każdym kroku, bo widzi w nim młodszą wersję siebie. Wszystkie jego sukcesy w rzeczywistości przypisuje sobie.

Zobacz także: Kobiety o tych imionach mają najpiękniejsze domy. Ich wyczucie stylu wzbudza zachwyt

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?