Zamknij

Kobiety o tych imionach są najlepszymi matkami. Tworzą z dzieckiem niesamowitą więź

12.01.2021 12:31
Mama z dzieckiem
fot. Shutterstock

Marzysz o tym, by zostać matką albo szykujesz się do tej roli? Sprawdź, czy jesteś do tego stworzona.

Bycie matką to trudne zadanie. Wiele kobiet odczuwa obawy przed zajściem w ciążę, bo nie mają pewności, czy umiałyby odpowiednio zaopiekować się swoim dzieckiem. Jak się okazuje, są czynniki, które pozwalają przewidzieć, czy macierzyństwo przyniosłoby nam więcej szczęścia niż zmartwień. Według psychologów jednym z nich jest to, jak mamy na imię.

Zobacz także: Mężczyźni o tych imionach są najwierniejsi. Nigdy nie zdradzą ukochanej kobiety

Kobiety o tych imionach są najlepszymi matkami

Imię, które posiadamy, wpływa na to, jakie są dominujące cechy naszego charakteru. Na tej podstawie możemy stwierdzić, kto z nas najlepiej by sobie poradził w określonych sytuacjach. Oto imiona kobiet, które są najlepszymi matkami:

Dorota

Kobieta o tym imieniu jest stworzona do tego, by opiekować się ludźmi. Doskonale wyczuwa ich potrzeby i zawsze wie, jak im pomóc. Dorota błyskawicznie rozwiązuje problemy, które u innych kobiet wywołują potężny niepokój. Nigdy nie traci pogody ducha, bo umie zobaczyć pozytywne strony w każdej sytuacji. Kiedy zostaje matką, wszystkie te cechy sprawiają, że wspaniale radzi sobie w tej roli.

Marta

Choć miewa swoje lepsze i gorsze dni, jej dzieci niezmiennie ją uwielbiają. Cenią ją za łagodność i za to, że zawsze zapewnia im schronienie. Marta potrafi sprawić, że dom jest ciepłym i bezpiecznym miejscem dla wszystkich członków rodziny. Nigdy nie krzyczy, a dodatkowo potrafi wysłuchać tego, co mają jej do powiedzenia córka albo syn. Znajduje z nimi głębokie porozumienie, bo wie, jak z nimi rozmawiać.

Beata

Jest najlepszą przyjaciółką swoich dzieci. Mogą ją obdarzyć pełnym zaufaniem. Jeśli ma córkę, jako pierwsza poznaje jej sekrety. Syn bez wstydu okazuje przy niej swoje uczucia. Beata zawsze stara się zrozumieć punkt widzenia swoich dzieci. W jej obecności nie czują się oceniane, więc otwarcie mówią przy niej to, co naprawdę myślą.

Hanna

Doskonale dogaduje się z córką lub synem - niezależnie od upływu lat. Jej dorosłe dzieci chętnie spędzają z nią czas w weekendy i na wakacjach. Zostawia im mnóstwo swobody, ale daje dobre rady. Zawsze wierzy w ich możliwości. Jako matka czuje się spełniona i doceniana.

Zobacz także: Osoby o tych imionach nie mają silnej woli. Nigdy nie dotrzymują postanowień noworocznych

Nie jesteś pewna, czy twój ukochany dorósł do roli ojca? Rozwiąż quiz i sprawdź:

Niemowlak
Rozwiąż quiz

Czy twój partner jest gotowy na dziecko?

Niemowlak

Jak twój partner czuje się w towarzystwie dzieci?