Zamknij

Kobiety o tych imionach mają niskie poczucie własnej wartości. Nie myślą o sobie dobrze

04.03.2021 14:16
Młoda kobieta
fot. Shutterstock

Kobiety, które posiadają te imiona, często krytykują same siebie. Mają też trudności w przyjmowaniu komplementów.

Niskie poczucie własnej wartości jest poważnym problemem i wywiera wpływ na nasze życie - zarówno prywatne, jak i zawodowe. Kobiety o tych imionach bardzo silnie to odczuwają.

Zobacz także: Mężczyźni o tych imionach są najbardziej czuli. Uwielbiają się przytulać

Kobiety o tych imionach mają niskie poczucie własnej wartości

Według psychologów imię, które posiadamy, wpływa na cechy naszego charakteru i określa to, jak się zachowujemy. Może także decydować o tym, czy potrafimy cenić samych siebie.

Kobiety, które posiadają te imiona, mają tendencję do nadmiernej samokrytyki.

Kobiety o tych imionach nie umieją przyjmować komplementów

Kobiety o tych imionach często krytykują swój wygląd i zawsze mają zastrzeżenia do tego, w jaki sposób postępują. Nigdy nie są z siebie zadowolone.

Justyna

Często porównuje się z innymi kobietami i myśli, że wypada od nich gorzej. Zazdrości im świetnych ubrań, doskonałej figury i osiągnięć zawodowych. Nie zauważa w nich wad i trudno jej wytłumaczyć, że nikt nie jest idealny. W jej przekonaniu idealni są wszyscy - poza nią samą.

Wioletta

Nigdy się sobie samej nie podoba, więc na widok lustra stara się odwracać wzrok. Z ogromnym trudem przyjmuje od ludzi komplementy na temat swojego wyglądu. Najchętniej odruchowo by im zaprzeczyła.

Agnieszka

Jest zamknięta w sobie, bo nigdy nie jest pewna tego, co mówi. Często ma poczucie, że inni ludzie źle oceniają jej słowa. Już w dzieciństwie boi się odzywać na lekcjach, nawet gdy zna dobrą odpowiedź. Z biegiem czasu problem objawia się też w jej życiu prywatnym i utrudnia relacje z mężczyznami.

Hanna

Zawsze jej się wydaje, że pracuje za mało i mogłaby wziąć na siebie więcej obowiązków. Może pracować od rana do nocy, jednak ciągle ma do siebie pretensje. Ma też tendencję do tego, by wyręczać swoich bliskich, nawet jeśli jej o to nie proszą.

Zobacz także: Mężczyźni o tych imionach to najlepsi ojcowie. Tworzą z dzieckiem głęboką więź

Opis twojego znaku zodiaku do ciebie nie pasuje? Sprawdź, kim jesteś naprawdę:

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?