Zamknij

Imieniny Włodzimierza - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i zyczenia imieninowe dla Włodzimierza

11.05.2021
Aktualizacja: 18.08.2021 12:41

Włodzimierz najczęściej celebruje swoje imieniny w lipcu. Jednak to nie jest jedyny miesiąc, kiedy może je obchodzić. Poznaj ciekawostki o imieniu Włodzimierz i cechy osób, które je noszą.

Imieniny Włodzimierza - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i zyczenia imieninowe dla Włodzimierza
fot. Shutterstock

Włodzimierz może celebrować swoje imieniny kilka razy w roku! Kiedy Włodzimierz najczęściej obchodzi imieniny? Skorzystaj z naszych życzeń jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu!

Imieniny Włodzimierza – kiedy obchodzimy?

Włodzimierz imieniny obchodzi 16 stycznia, 12 czerwca, 15 lipca i 11 sierpnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Włodzimierza jest 15 lipca. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu warto zapamiętać powyższe daty i złożyć Włodzimierzowi w dzień jego imienin specjalne życzenia.

Imieniny Wiesława

Imieniny Waldemara

Imieniny Wacława

Włodzimierz – znaczenie i pochodzenie imienia

Włodzimierz to męskie imię, które pochodzi z języka starosłowiańskiego. Pochodzi z słów „Włodzi”, oznaczające słowo „panuje” i „mierz”, które w wolnym tłumaczeniu oznacza „pokój” i pochodzi od dawnego „mir”. Pierwotną formą tego imienia jest Włodzimir. Imię to oznacza: dzielnego władcę, który zyskał sławę i pokój przez swoje władanie. Imię to powstało jako imię dla światłych i rozumnych władców.

Jaki jest Włodzimierz? Charakterystyka osób o imieniu Włodzimierz

Mężczyźni noszący imię Włodzimierz są bardzo pewni siebie, dzięki czemu mają świetny kontakt z innymi ludźmi, potrafią się odnaleźć w każdym towarzystwie i sytuacji. Włodzimierza cechuje wysoki iloraz inteligencji i znajomości życia oraz wysoka kultura osobista. Lubi uczyć się nowych rzeczy oraz często spędza czas na samorozwoju. Dużym minusem jest to, że mężczyźni noszący to imię są obrażalscy, potrafią z niczego stworzyć duży problem.

Włodzimierz jest lojalnym i oddanym przyjacielem, bliscy wiedzą, że mogą na niego liczyć, Włodzimierz zarówno chętnie pomaga jak i prosi o pomoc. Wolny czas chętnie spędza w gronie znajomych, na spontanicznych podróżach, czy imprezach. Jest bezinteresowny i często wyciąga pomocną dłoń. W życiu nie lubi cwaniactwa i pozerstwa.

W pracy Włodzimierz kieruję się dużą determinacją w dążeniu do celu. Potrafi być groźny, gdy ktoś stanie mu na drodze, i bardzo przeżywa, gdy spotka go porażka. Mężczyźni o tym imieniu są sumiennym i lojalnym pracownikiem. Preferują pracę zespołową, ale i wolne zawody, w których kierują się własnymi decyzjami. Włodzimierz jest perfekcjonistą, nie uznaje półśrodków, to właśnie ta cecha często odpowiada za jego życiowy sukces.

W relacjach damsko – męskich Włodzimierz kieruje się urokiem. Ze względu na swoją nienaganną aparycje i kulturę osobistą posiada dużo adoratorek. Od długich związków, woli przelotne romanse, do stabilizacji zmierza powoli. Jednak wierzy w miłość, od swojej partnerki oczekuje lojalności. Świetnie sprawdzi się jako kochający ojciec.

Patroni Włodzimierza

Mężczyźni noszący imię Włodzimierz posiadają patrona, jest nim św. Włodzimierz I Wielki, który żył w latach 960 – 1015. Był pierwszym chrześcijańskim władcą Rusi. Przyjął chrzest w 988 roku, aby poślubić siostrę cesarza Bizancjum – Annę. Po objęciu władzy w Kijowie, wprowadził nową religię w całym państwie. Stosował metody niekoniecznie poprawnie politycznie - niszczył świątynie pogańskie, zmuszał do przyjmowania chrztu w rzekach, a opornych surowo karał. Nakazywał poddanym przyjąć chrzest a opornych karał.

Włodzimierz - najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Włodzimierz? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Włodzimierz to: Dimka, Dzid, Odi, Wowa, Władimirek, Włodeczek, Włodek, Włodi, Włodko, Włoduś, Włodzi, Włodzio, Włodzior, Włodziu, Włodziunio

Włodzimierz - odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Włodzimierz posiada również odpowiedniki imienia w innych językach, należą do nich:

 • angielski – Vladimir
 • białoruski – Уладзімір (Uładzimir)
 • bułgarski – Vladimir
 • czeski – Vladimír, Wladimir
 • estoński – Vladimir, Ladi
 • fiński – Valto
 • grecki – Vladimiros
 • hiszpański – Vladimiro
 • holenderski – Vladimir
 • litewski – Vladimiras
 • łaciński – Vladimirus
 • rosyjski – Владимир (Vladimir)
 • słowacki – Vladimír
 • szwedzki – Vladimír
 • węgierski – Ladomér
 • włoski – Vladimiro

Życzenia imieninowe dla Włodzimierza

Włodzimierz imieniny obchodzi 16 stycznia, 12 czerwca, 15 lipca i 11 sierpnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Włodzimierza jest 15 lipca. Dlatego więc warto pamiętać o bliskich. Jeśli to właśnie Włodzimierz ma dziś imieniny, czym prędzej złóż mu życzenia! Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Poniżej znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe.

***

Życzenia na imieniny
wysyłam do Ciebie z tej przyczyny
że dziś są Twoje Imieniny.
Niech Ci zawsze szczęście sprzyja
pech z daleka Cię omija.
Żyj nam w zdrowiu aż sto lat,
niech Cię kocha cały świat!

***

Życzę Ci pięknych dni,
pięknych chwil,
cudownych pragnień,
gwiazd w Twoich rękach
i perełek w snach…

***

Kochany, z okazji imienin życzę Ci
ust całowanych, policzków głaskanych,
ramion ukochanych i chwil wyczekiwanych...

***

Wiązanka najpiękniejszych życzeń
Imieninowych: długich lat życia,
szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszystkiego najlepszego.

***