Zamknij

Imieniny Wiesława - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Wiesława

10.05.2021
Aktualizacja: 18.08.2021 12:41

Wiesław swoje imieniny najczęściej świętuję w maju. Jednak to nie jedyna data kiedy może je obchodzić. Poznaj ciekawostki o imieniu Wiesław i cechy osób, które je noszą.

Imieniny Wiesława - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Wiesława
fot. Shutterstock

Wiesław może celebrować swoje imieniny kilka razy w roku! Kiedy Wiesław najczęściej obchodzi imieniny? Skorzystaj z naszych życzeń jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu!

Imieniny Wiesława – kiedy obchodzimy?

Wiesław imieniny obchodzi 22 maja, 7 czerwca, 7 lipca, 21 listopada, 9 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Wiesława jest 22 maja. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu warto zapamiętać powyższe daty i złożyć Wiesławowi w dzień jego imienin specjalne życzenia.

Imieniny Waldemara

Imieniny Wacława

Wiesław – znaczenie i pochodzenie imienia

Wiesław to staropolskie imię męskie o nie do końca wyjaśnionym pochodzeniu. Najprawdopodobniej wywodzi się z języka słowiańskiego. To skrócona forma imienia Wielisław, Wielesław. Mogło oznaczać "tego, kto pragnie sławy", czyli mężczyznę, który docenia osiągniętą sławę lub głosi sławę. Inna hipoteza głosi, według W. Kopalińskiego, że powstało dopiero w XVIII wieku na potrzeby poematu Kazimierza Brodzińskiego.

Jaki jest Wiesław? Charakterystyka osób o imieniu Wiesław

Mężczyźni noszący imię Wiesław są osobami bardzo przedsiębiorczymi oraz charyzmatycznymi, przez co zwracają na siebie uwagę. Wiesław posiada dużą empatię i chętnie pomaga innym, jest uczynny i cechuje się wysoką kulturą osobistą. Mężczyźni o tym imieniu są bardzo pracowici, posiadają mnóstwo pozytywnej energii. Wiesław jest czarujący i męski, przez co wokół niego często przebywa wiele kobiet.

Wiesław to mężczyzna bardzo lojalny wobec swoich przyjaciół, którzy zawsze mogą na niego liczyć. Nikogo nie podejrzewa o złe intencje. Bardzo liczy się z opinią innych. Posiada licznych przyjaciół, którym chętnie pomaga. Każdego wysłucha i zrozumie. W towarzystwie błyszczy elokwencją oraz dowcipem. Zasady moralne i ich przestrzeganie wpisują się w motto życiowe Wiesława. Z łatwością nawiązuję nowe przyjaźnie i zdobywa zaufanie innych osób. Nie narzeka również na brak powodzenia u płci przeciwnej. Przekłada przyjaciół nad rodzinę. Ma skłonności do szybkiego oceniania ludzi i bywa bardzo pamiętliwy.

Wiesław jest człowiekiem bardzo pracowitym, dąży do osiągnięcia zaplanowanego sukcesu poprzez ciężką prace. Jest pracownikiem bardzo lojalnym i kreatywnym, jego pomysły są często wykorzystywane w rozwiązaniach. Jest niebywale zrównoważony i opanowany, nie ulega wpływom innym, kieruje się wyłącznie swoim zdaniem i rozsądkiem. Swoją prace wykonuje bardzo sumiennie. Mężczyźni o tym imieniu świetnie sprawdzą się w zawodach związanych z inżynierią oraz biznesem, Wiesław nie boi się podejmowania ważnych decyzji, jest również gotów na ewentualne konsekwencje.

W relacjach damsko – męskich Wiesław bardzo lubi rozmawiać i flirtować z kobietami, cieszy się ich zainteresowaniem ze względu na wysoką kulturę osobistą i nienaganną aparycje. Jeśli się zakocha jest w stanie poświęcić wszystko dla miłości. Jest mężczyzną bardzo uczuciowym i zaangażowanym w związek. Świetnie sprawdzi się jako kochający ojciec.

Patroni Wiesława

Oficjalnie mężczyźni noszący imię Wiesław nie posiadają swojego patrona, jednak przez wiele lat zapisano w księgach wiele znanych osób o tym imieniu, należą do nich:
Wiesław Chrzanowski – naukowiec polski

  • Wiesław Chrzanowski – polski polityk, prawnik
  • Wiesław Domasłowski – polski konserwator zabytków
  • Wiesław Dymny – polski plastyk, aktor, scenarzysta filmowy, poeta, prozaik i satyryk
  • Wiesław Garboliński – malarz polski
  • Wiesław Gołas – polski aktor teatralny i filmowy
  • Wiesław Michnikowski – aktor polski

Wiesław- najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Wiesław? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Wiesław są:  Walek, Wesley, Wicek, Wiecho, Wiechu, Wienio, Wiertło, Wiesiaczek, Wiesica, Wiesiek, Wiesio, Wiesiu, Wiesiulek, Wiesiuńcio, Wiessman, Wieszko, Wieszman

Wiesław- odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Wiesław występuję praktycznie tylko w jednej formie, odpowiednikiem jest również forma Vesłav używana w Czechach i na Słowacji.

Życzenia imieninowe dla Wiesława

Wiesław imieniny obchodzi 22 maja, 7 czerwca, 7 lipca, 21 listopada, 9 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Wiesława jest 22 maja. Dlatego więc warto pamiętać o bliskich. Jeśli to właśnie Wiesław ma dziś imieniny, czym prędzej złóż mu życzenia! Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Poniżej znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe.

***

Życzenia na imieniny
wysyłam do Ciebie z tej przyczyny
że dziś są Twoje Imieniny.
Niech Ci zawsze szczęście sprzyja
pech z daleka Cię omija.
Żyj nam w zdrowiu aż sto lat,
niech Cię kocha cały świat!

***

Życzę Ci pięknych dni,
pięknych chwil,
cudownych pragnień,
gwiazd w Twoich rękach
i perełek w snach…

***

Kochany, z okazji imienin życzę Ci
ust całowanych, policzków głaskanych,
ramion ukochanych i chwil wyczekiwanych...

***

Wiązanka najpiękniejszych życzeń
Imieninowych: długich lat życia,
szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszystkiego najlepszego.

***