Zamknij

Imieniny Tymona - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Tymona

07.05.2021
Aktualizacja: 18.08.2021 12:45

Tymon najczęściej swoje imieniny celebruję w kwietniu. Jednak to nie jedyny miesiąc kiedy może je świętować. Poznaj ciekawostki o imieniu Tymon i cechy osób, które je noszą.

Imieniny Tymona - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Tymona
fot. Shutterstock

Tymon może celebrować swoje imieniny kilka razy w roku! Kiedy Tymon najczęściej obchodzi imieniny? Skorzystaj z naszych życzeń jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu!

Imieniny Tymona – kiedy obchodzimy?

Tymon imieniny obchodzi 19 kwietnia, 28 września Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Tymona jest 19 kwietnia. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu warto zapamiętać powyższe daty i złożyć Tymonowi w dzień jego imienin specjalne życzenia.

Tymon – znaczenie i pochodzenie imienia

Tymon to imię męskie, które wywodzi się z języka greckiego i jest skróconą formą imienia Tymoteusz, które oznacza „cześć Bogu” lub „ten, który czci”. Do członu „Tim(o)” dodano przyrostek „–on”. W Średniowieczu znane były tylko skrócone formy Temo i Tymo. Niektóre księgi mówią, że Tymon wywodzi się od słowa thymos, które można przetłumaczyć jako: „życie”, „serce", „męstwo”, „gniew”. Początkowo rodzice nadawali je po to, by ich syn był mężny i odważny, a jednocześnie dobry dla innych. W naszym kraju jest to imię mało popularne. Nosi je kilkuset mężczyzn.

Jaka jest Tymon? Charakterystyka osób o imieniu Tymon

Mężczyźni o imieniu Tymon są bardzo wrażliwi i emocjonalni. Zawsze służą pomocą i chętnie udzielają się charytatywnie. Tymon jest szczery do bólu i pewny siebie, jednocześnie zaraża swoich najbliższych energią. Posiada niezmierzone pokłady empatii i łatwość w nawiązywaniu nowych kontaktów. Ze względu na jego nieprzeciętny wygląd oraz iloraz inteligencji ma wokół siebie wianuszek kobiet z którymi chętnie flirtuję. Dzięki swojej kulturze i urokowi i odrobinie szczęścia, które towarzyszy mu w życiu zawsze wychodzi nawet z największych problemów bez szwanku. Tymon bardzo lubi luksus i nie należy do ludzi oszczędnych, chętnie odwiedza drogie butiki.

Mężczyźni noszący to imię są bardzo rodzinni, rodzina i najbliżsi przyjaciele są dla niego najważniejsi, mogą na niego liczyć w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca i daty. Tymon chętnie spędza czas w gronie znajomych, jest energiczny i lubi spontaniczne pomysły, wszędzie jest go pełno. Jest szczery i zawsze mówi to, co myśli.

Tymona interesuje nowa technologie, jest zapalonym podróżnikiem. Zawodowo sprawdzi się na stanowiskach i branżach które wymagają od niego bycia w ciągłym ruchu bowiem Tymon jest osobą, która cały czas wykonuje czynności. Świetnie poradzi sobie również jako programista, ma otwarty umysł i wysoki iloraz inteligencji. Tymon często posiada zdolności przywódcze i świetnie sobie radzi z kierowaniem zespołami ludzkimi.

Tymon jest najczęściej bardzo przystojnym i dbającym o siebie mężczyzną. Lubi rozmawiać i flirtować z kobietami. Zawsze dostaje to czego chce, jest konsekwentny i niezwykle uparty. Gdy pozna tę jedyną będzie wspaniałym partnerem życiowym oraz ojcem. Rodzina jest dla niego najważniejsza.

Patroni Tymona

Za patrona mężczyzn o imieniu Tymon jest świętego Tymon z Koryntu. Żył on w I wieku, był jednym z uczniów apostolskich, jednym z pierwszych siedmiu diakonów Kościoła. Zginął śmiercią męczeńską, ukrzyżowany w Koryncie. Jego postać pojawia się w Piśmie Świętym. Jego wspomnienie obchodzimy 19 kwietnia. Kolejnym patronem mężczyzn o imieniu Tymon jest Św. Tymon, biskup Salzburga. Gorący zwolennik reformy gregoriańskiej w Kościele. Jego wspomnienie w Kościele Katolickim przypada 28 września.

Tymon - najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Tymon? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Tymon są: Tymonek, Tymek, Tymcio, Tym, Tymuś, Tymunio, Tymusek, Tymusiek, Tymuszek, Tymuś, Tytek

Tymon- odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Tymon ma również swoje odpowiedniki w innych językach, są nimi:

 • angielski – Timon, Tim
 • białoruski – Cimon
 • czeski – Timon
 • fiński – Timo
 • francuski – Timon
 • grecki – Timón
 • hiszpański – Timon
 • litewski – Timonas
 • łaciński – Timon, Thymon
 • niemiecki – Timon
 • portugalski – Timo
 • słowacki – Timon
 • ukraiński – Tymon
 • włoski – Timone

Życzenia imieninowe dla Tymona

Tymon imieniny obchodzi 19 kwietnia, 28 września Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Tymona jest 19 kwietnia.Dlatego więc warto pamiętać o bliskich. Jeśli to właśnie Tymon ma dziś imieniny, czym prędzej złóż mu życzenia! Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Poniżej znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe.

***

Życzenia na imieniny
wysyłam do Ciebie z tej przyczyny
że dziś są Twoje Imieniny.
Niech Ci zawsze szczęście sprzyja
pech z daleka Cię omija.
Żyj nam w zdrowiu aż sto lat,
niech Cię kocha cały świat!

***

Życzę Ci pięknych dni,
pięknych chwil,
cudownych pragnień,
gwiazd w Twoich rękach
i perełek w snach…

***

Kochany, z okazji imienin życzę Ci
ust całowanych, policzków głaskanych,
ramion ukochanych i chwil wyczekiwanych...

***

Wiązanka najpiękniejszych życzeń
Imieninowych: długich lat życia,
szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszystkiego najlepszego.

***