Zamknij

Imieniny Tamary - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Tamary

03.05.2021 18:17
Kiedy obchodzimy imieniny Tamary?
fot. Shutterstock

Imieniny Tamary wypadają 3 razy w roku. Zobacz daty, jakie życzenia imieninowe dla Tamary będą odpowiednie i czym charakteryzują się kobiety o tym imieniu.

Tamara to imię o hebrajskim pochodzeniu, co nie jest aż tak częste w naszym kraju. Nosi je jednak sporo Polek. Każda z nich ma okazję do świętowania aż trzy razy w roku, bowiem tyle razy możemy obchodzić imieniny Tamary.

Zobaczcie zatem, jakie życzenia imieninowe dla Tamary będą odpowiednie. Przedstawiamy wierszyki, które spodobają się każdej kobiecie o tym imieniu i podpowiadamy, czym w ogóle charakteryzują się Tamary. Są to bowiem panie o niezwykle intrygującym usposobieniu. Sami sprawdźcie, jakie to cechy charakteru.

Zobacz także:  Imieniny Tatiany – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Tatiany

Imieniny Tamary – kiedy obchodzimy?

Imieniny Tamary, podobnie jak np. imieniny Kamili, obchodzimy aż trzy razy w roku. Są to przede wszystkim daty wiosenne, ale jedna z nich jest również zimowe.

Najczęściej Tamara obchodzi imieniny w czerwcu, a konkretnie 3 czerwca. To właśnie wtedy najwięcej kobiet o tym imieniu celebruje swój dzień. Niektóre z nich decydują się jednak na świętowanie miesiąc wcześniej. Imieniny Tamary wypadają bowiem także 1 maja, czyli na samym początku majówki. To jednak nie wszystko.

Tamara może także świętować imieniny w grudniu, mianowicie 29 grudnia. Obchody dnia imienin te panie mogą zorganizować zatem w Sylwestra lub dwa dni wcześniej, w zależności od upodobania.

Znaczenie i pochodzenie imienia Tamara

Imię Tamara ma bardzo ciekawe pochodzenie. Wywodzi się z języka hebrajskiego, a dokładnie od słowa „tamar”, które oznacza „palmę daktylową”.

Nic więc dziwnego, że Tamara jest kobietą urodziwą i uroczą. Zobaczcie, czym jeszcze charakteryzują się kobiety o tym imieniu.

Zobacz także: Imieniny Teresy. Czy masz już dla niej odpowiednie życzenia?

Jaka jest Tamara? Charakterystyka kobiet o tym imieniu

Tamara jest kobietą urodziwą, a jednocześnie lubiącą pogrążać się w marzeniach. Dlatego też ma duszę romantyczki. Uwielbia flirtować, ale najważniejsze są dla niej romantyczne uniesienia. Potrafi oczarować niemal każdego mężczyznę, który pojawi się na jej drodze. Wykorzystuje to także w pracy do osiągnięcia wymierzonych sobie celów.

Jest to jednak kobieta płochliwa. Gdy coś idzie nie po jej myśli, bardzo łatwo się poddaje. Zdarza jej się przez to popełniać sporo błędów, których nie potrafi przyjąć ze spokojem. Nie lubi przegrywać, a gdy musi z czegoś zrezygnować, zaczyna zachowywać się jak rozkapryszone dziecko.

Tamara bywa uparta i nieprzewidywalna. Potrafi za wszelką cenę dążyć to wyznaczonych sobie celów i dopóki widzi w tym sens, może podejmować przeróżne kroki, często nieprzewidywalne. Dlatego też zazwyczaj wprawia w konsternację swoich bliskich. Potrafi bowiem zrobić coś, czego nikt by się po niej nie spodziewał.

Tamara lubi jednak niespodzianki. Zarówno wtedy, gdy sama jest zaskakiwana, jak i wówczas, gdy może zadziwić innych. Uwielbia sprawiać przyjemność zwłaszcza swoim bliskim, którzy są dla niej bardzo ważni. Miłość jest największym sensem jej życia i potrafi poświęcić dla niej naprawdę wiele. Tylko dzięki uczuciom i rodzinie potrafi być szczęśliwą i spełnioną kobietą.

Patroni Tamary

Jeżeli zatem zastanawiacie się, jakie są imiona do bierzmowania, Tamara będzie odpowiednia. Według legend to właśnie ta święta spełnia wszystkie prośby, gdy się do niej modlimy.

Święta Tamara urodziła się w 1160 roku i była jedyną córką gruzińskiego króla Jerzego III. Po jego śmierci to ona objęła tron, a okres jej panowania nazywany jest w Gruzji „złotym wiekiem”. Poddani ją uwielbiali. Była bowiem kobietą piękną, ale też mądrą, stanowczą i waleczną. Sama prowadziła swoje armie na wojnę i zawsze stała ramię w ramię z żołnierzami.

Oprócz tego prowadziła działalność religijną. Zleciła zbudowanie na terenie Gruzji wielu cerkwi. Niektóre z nich zostały zachowane do dziś. Dlatego właśnie Tamara uznawana jest zarówno za świętą katolicką, jak i prawosławną. Była także mecenasem sztuki oraz muzą gruzińskiego poety Szota Rustaweli, który poświęcił jej jeden ze swoich poematów.

Zobacz także: Kiedy obchodzimy imieniny Tomasza? Zapamiętaj te daty

Tamara – odpowiedniki imienia w innych językach

Tamara to imię hebrajskie znane niemal na całym świecie. W innych językach ma jednak inne brzmienie.

 • Język angielski – Tamara,
 • język niemiecki – Tamara,
 • język włoski – Tamara,
 • język hiszpański – Tamara,
 • język holenderski – Tamara,
 • język rosyjski – Тамара,
 • język ukraiński – Тамара.

Zdrobnienia imienia Tamara

Tamara to długie imię. Przyjaciele kobiet, które je noszą, mają bowiem swoje sposoby, żeby krócej się do nich zwracać. Oto najpopularniejsze zdrobnienia od imienia Tamara:

 • Tama,
 • Tamka,
 • Tami,
 • Tama,
 • Tamarka,
 • Tamarcia,
 • Tamcia,
 • Tamunia,
 • Tamarunia,
 • Tamarunka,
 • Tamaryneczka.

Życzenia imieninowe dla Tamary

Są różne piękne życzenia imieninowe, które będą idealne dla Tamary. Z pewnością spodobają się każdej kobiecie o tym imieniu.

Żyj tak aby każdy kolejny dzień
był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak
aby potem wspominać ja z radością.
Czerp energię ze słońca,
kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły,
entuzjazmu i namiętności.
Żyj najpiękniej jak umiesz.

***

W dniu imienin przyjmij proszę,
szczerych życzeń pełne kosze
W dobrym banku - sum bajecznych
dzieci zdrowych, ślicznych, grzecznych.
A urody - wciąż w rozkwicie…
Niech w miłości płynie życie!

***

W tym pięknym dniu,
szczególnie życzę Ci rzeczy dwóch:
miłości, co w sens życie ubiera
i szczęścia, by wygrać z losem w pokera.

Zobacz także, kiedy wypadają:

Życzenia pochodzą ze stron: naszemiasto.pl, wierszykolandia.pl.