Zamknij

Imieniny Stefani - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Stefani

05.05.2021
Aktualizacja: 03.09.2021 11:05
Imieniny Stefani - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Stefani
fot. Shutterstock

Stefania swoje imieniny najczęściej świętuje w maju. Jednak to nie jedyny miesiąc kiedy może je celebrować. Kliknij i poznaj ciekawostki o imieniu Stefania i cechy osób, które je noszą.

Stefania może celebrować swoje imieniny kilka razy w roku! Kiedy Stefania najczęściej obchodzi imieniny? Skorzystaj z naszych życzeń jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu!

Imieniny Stefanii – kiedy obchodzimy?

Stefania imieniny obchodzi 2 stycznia, 14 maja i 18 września Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Stefanii jest 14 maja. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu warto zapamiętać powyższe daty i złożyć Stefanii w dzień jej imienin specjalne życzenia.
Imieniny Sary

Imieniny Sabiny

Imieniny Sandry

Stefania – znaczenie i pochodzenie imienia

Stefania to imię żeńskie które pochodzi z języka greckiego od słowa Stephanos, oznacza „wieniec” lub „znak zwycięstwa”. W Polsce pierwsze zapiski na temat tego imienia pojawiły się w XVII i XVIII wieku, choć szczyt popularności zdobyło w XIX wieku. Stefania to żeński odpowiednik imienia Stefan.

Jaka jest Stefania? Charakterystyka osób o imieniu Stefania

Kobiety o imieniu Stefania są bardzo obowiązkowe i poważne, mimo że nigdy nie tracą pogody ducha. Stefania twardo stąpa po ziemi i doskonale wie, czego chce od życia. Jest pogodna i ekspresyjna, spośród ludzi wyróżnia ją ponadprzeciętna inteligencja i błyskotliwość. Mimo, że posiada w sobie luz, wie jak zachować się w niemalże każdej sytuacji.

Jeśli chodzi o życie towarzyskie Stefania nie jest typem domownika, lubi spędzać czas ze znajomymi i chętnie wygłasza swoje zdanie w towarzystwie, nawet jeśli jest ono niewygodne, cechuje ją szczerość aż do bólu. Stefania dzięki swoim zdolnościom krasomówczych potrafi przekonać wszystkich do swojego zdania. Jej najbliżsi wiedzą, że mogą na nią polegać w trudnych chwilach i w razie potrzeby poprosić o pomoc. Nigdy nie jest bowiem obojętna wobec otoczenia i lubi udzielać się charytatywnie, uważa, że warto zainteresować się losem innych. Stefania wiele swoich problemów przeżywa sama, twierdzi, że nie chcę nikogo nimi obarczać. Od swoich najbliższych oczekują lojalności i lojalności, same odpłacają się tym samym.
Swoje obowiązki zawodowe zawsze traktuję z największą powagą, jest aktywna i kreatywna, za co ceni ją zarówno przełożony jak i współpracownicy. Dzięki swoim cechom wychodzi zawsze z opresji i jest w stanie poradzić sobie z każdą sytuacja kryzysową.

W relacjach damsko – męskich Stefania jest wybredna i niezdecydowana. Szuka prawdziwej miłości przebierając w facetach, którzy się koło niej kręcą. Łatwo zwraca uwagę mężczyzn dzięki swojej elegancji i urokowi. Jest niezależną duszą i jakakolwiek próba zdominowania jej wiążę się z porażką, potrzebują wolności i niezależności, co musi zaakceptować ich przyszły partner. Związek z nimi nie należy do sielskich. Zawsze kierują się własnym zdaniem i rozsądkiem, ciężko dać im do zrozumienia, że nie zawsze mają racje. Sprawdzi się jako wspaniała pani domu i opiekuńcza mama.

Patroni Stefani

Patronką kobiet o imieniu Stefania jest błogosławiona katolicka i włoska tercjarka dominikańska – Stefania Quinzani. Kobieta od młodzieńczych lat doznawała wizji i bardzo wcześnie również złożyła śluby czystości i posłuszeństwa Chrystusowi, a także życia w ubóstwie. Na znak zaślubin otrzymała pierścień i stygmaty po śmierci swojego nauczyciela. Według legendy czytała w myślach innych osób, uzdrawiała je i rozpoznawała ich uczucia. W klasztorze, w którym przebywała, przeżywała liczne mistyczne ekstazy i objawienia. Jej kult został spopularyzowany przez dominikanów, zaś jej wspomnienie jest obchodzone 2 stycznia.

Stefania - najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Stefania? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Stefania są: Stefa, Stefka, Stefcia, Stefula, Stefunia, Stefuś, Stefik, Stefi, Stefusia, Stefulka, Stefula.

Stefania - odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Stefania ma również swoje odpowiedniki w innych językach, są nimi:

  • łacina - Stephania
  • angielski - Stephanie, Stevena, Stephana
  • niemiecki - Stephanie, Stefanie
  • francuski - Stéphanie, Etiennette
  • hiszpański - Estefania
  • włoski - Stefania
  • czeski - Stefanija
  • słowacki - Štefánia, Štefina.

Życzenia imieninowe dla Stefani

Stefania imieniny obchodzi 2 stycznia, 14 maja i 18 września Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Stefanii jest 14 maja. Dlatego więc warto pamiętać o bliskich. Jeśli to właśnie Stefania ma dziś imieniny, czym prędzej złóż jej życzenia! Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Poniżej znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe.

***

Życzenia na imieniny
wysyłam do Ciebie z tej przyczyny
że dziś są Twoje Imieniny.
Niech Ci zawsze szczęście sprzyja
pech z daleka Cię omija.
Żyj nam w zdrowiu aż sto lat,
niech Cię kocha cały świat!

***

Życzę Ci pięknych dni,
pięknych chwil,
cudownych pragnień,
gwiazd w Twoich rękach
i perełek w snach…

***

Kochana, z okazji imienin życzę Ci
ust całowanych, policzków głaskanych,
ramion ukochanych i chwil wyczekiwanych...

***

Wiązanka najpiękniejszych życzeń
Imieninowych: długich lat życia,
szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszystkiego najlepszego.

***