Zamknij

Imieniny Sary - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Sary

04.05.2021
Aktualizacja: 20.08.2021 10:31

Sara najczęściej swoje imieniny świętuję w lipcu. Jednak to nie jedyny miesiąc, kiedy może je celebrować. Poznaj ciekawostki o imieniu Sara i cechy osób, które je noszą.

Imieniny Sary - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Sary
fot. Shutterstock

Sara może celebrować swoje imieniny kilka razy w roku! Kiedy Sara najczęściej obchodzi imieniny? Skorzystaj z naszych życzeń jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu!

Imieniny Sary – kiedy obchodzimy?

Sara imieniny obchodzi: 19 stycznia, 20 kwietnia, 13 lipca, 20 sierpnia, 9 października i 27 grudnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Sary jest 13 lipca. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu warto zapamiętać powyższe daty i złożyć Sandrze w dzień jej imienin specjalne życzenia.

Imieniny Sabiny

Imieniny Sandry

Sara – znaczenie i pochodzenie imienia

Sara to żeńskie imię, które pochodzi z języka hebrajskiego. Tak jak wiele innych imion biblijnych, nie było używane i nadawane narodzonym dzieciom bardzo długo przez chrześcijan. W języku hebrajskim „Sarah” oznacza w wolnym tłumaczeniu „księżniczka”. W Starym Testamencie imię Sara nosi pramatka narodu izraelskiego, żona Abrahama i matka Izaaka. W Polsce spotykane jest od XV wieku. Wtedy właśnie zostało odkryte przez czytelników Pisma Świętego, angielskich i niemieckich protestantów.

Jaka jest Sara? Charakterystyka osób o imieniu Sara

Sara jest bardzo tajemniczą i delikatną kobietą, stroni od bycia w centrum uwagi, tłumów i imprez, najchętniej swój wolny czas poświęca książce i samodoskonaleniu się. Mimo swojej natury potrafi przezwyciężać największe życiowe trudności, nic nie powstrzyma jej przed osiągnięciem zamierzonego celu. We wszystko co robi wkłada całą siebie, jest osobą oddaną i lojalną pod każdym względem.
Sara ma kilku prawdziwych przyjaciół, to im powierza wszystkie sekrety. Stroni od świata imprez, czy spontanicznych wyjazdów, łatwo się płoszy i źle się czuje w dużym gronie. Mimo to, najbliżsi przyjaciele wiele dla niej znaczą, przyjaźń w jej życiu odgrywa bardzo ważną rolę. Wobec otoczenia jest nieufna, boi się odrzucenia, zgrywa niedostępną i wydaję się być chłodna i wyniosłą kobietą, jednak nic bardziej to tylko tarcza obronna. Sara jest indywidualistką, która kieruję się własnym zdaniem i przekonaniami. Rzadko kiedy wdaje się w jakiekolwiek konflikty, jeśli już taka sytuacja nastąpi – jest zbyt dumna, aby jako pierwsza podać rękę.

Kobiety noszące to imię są bardzo ambitne, nie zawsze jednak mierzą swoje siły na zamiary i niekiedy biorą na swoje barki zbyt wiele obowiązków, których nie są w stanie wykonać w określonym czasie. Sara jest jednak skazana na sukces – dzięki swojej sile i wytrwałości zawsze osiąga, to co sobie zaplanuje. Niechętnie zgadza się na pracę w zespole, woli robić wszystko sama. Jest lojalnym pracownikiem, wkłada dużo siły w wykonywane obowiązki. Posiada ponadprzeciętną pamięć i duże wyczucie estetyki. Kocha sztukę i poezje, jest poniekąd duszą artystyczną.

W relacjach damsko – męskich nie należy do kobiet, które kochają flirt i komplementy, szybko się płoszy. Jest typem skrytej osoby, która od przelotnych flirtów woli długoterminowe związki. Nie stara się imponować płci przeciwnej. Przez to, że jest niedostępna i zazwyczaj wyróżnia się nieprzeciętną urodą wokół niej nie brak adoratorów. Sara od swojego partnera oczekuje zaangażowania i lojalności. Bardzo przeżywa zawody miłosne, dlatego jeśli decyduje się na związek, dokładnie to analizuje.

Patroni Sary

Historia mówi nam o wielu świętych, które miały na imię Sara, jedną z nich była Kali Sara, znana również jako Czarna Sara – patronka Romów, jej kult odbywa się w Saintes – Maries – de – la Mer (Południowa Francja). Była jedną z trzech służących Marii z którymi przybyła do Camergue. Podczas prześladowań razem z Łazarzem i jego siostrami została wysłana na łodzi za morze. Św. Sara jako pierwsza otrzymała objawienie. Jej wspomnienie przypada na 24 maja.

Sara - najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Sara? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Sara są: Sarka, Sarcia, Sarunia, Sarusia, Sarenka, Sarinka, Sareczka, Saruś, Sarenia

Sara - odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Sara ma również swoje odpowiedniki w innych językach, są nimi: 

  • łacina - Sara
  • angielski - Sarah, Sara
  • duński - Sara, Sally
  • fiński - Saara, Saija
  • francuski - Sara
  • hiszpański - Sara
  • rosyjski - Sarra.

Życzenia imieninowe dla Sary

Sara imieniny obchodzi: 19 stycznia, 20 kwietnia, 13 lipca, 20 sierpnia, 9 października i 27 grudnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Sary jest 13 lipca. Dlatego więc warto pamiętać o bliskich. Jeśli to właśnie Sara ma dziś imieniny, czym prędzej złóż jej życzenia! Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Poniżej znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe.

***

Życzenia na imieniny
wysyłam do Ciebie z tej przyczyny
że dziś są Twoje Imieniny.
Niech Ci zawsze szczęście sprzyja
pech z daleka Cię omija.
Żyj nam w zdrowiu aż sto lat,
niech Cię kocha cały świat!

***

Życzę Ci pięknych dni,
pięknych chwil,
cudownych pragnień,
gwiazd w Twoich rękach
i perełek w snach…

***

Kochana, z okazji imienin życzę Ci
ust całowanych, policzków głaskanych,
ramion ukochanych i chwil wyczekiwanych...

***

Wiązanka najpiękniejszych życzeń
Imieninowych: długich lat życia,
szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszystkiego najlepszego.

***