Zamknij

Imieniny Sabiny - kiedy ocbhodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Sabiny

03.05.2021
Aktualizacja: 20.08.2021 10:31
Imieniny Sabiny - kiedy ocbhodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Sabiny
fot. Shutterstock

Sabina najczęściej swoje imieniny obchodzi w październiku. Jednak to nie jedyny miesiąc w którym może je świętować. Poznaj ciekawostki o imieniu Sabina i poznaj cechy osób, które je noszą.

Sabina może celebrować swoje imieniny kilka razy w roku! Kiedy Sabina najczęściej obchodzi imieniny? Skorzystaj z naszych życzeń jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu!

Imieniny Sabiny – kiedy obchodzimy?

Sabina imieniny obchodzi 18 kwietnia, 29 sierpnia, 27 i 28 października, 5 grudnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Sabiny jest 28 października. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu warto zapamiętać powyższe daty i złożyć Sabinie w dzień jej imienin specjalne życzenia.

Imieniny Sandry

Sabina – znaczenie i pochodzenie imienia

Sabina to imię żeńskie, które pochodzi z języka łacińskiego. Wywodzi się najprawdopodobniej od nazwy plemion Sabinów, które zamieszkiwały środkową Italię. W momencie założenia Rymu brakowało w nim kobiet więc Rzymianie postanowili porywać kobiety sąsiadom, którymi byli Sabini. Stały się one żonami Rzymian i wszystkie nazywane były Sabinami.

Jaka jest Sabina? Charakterystyka osób o imieniu Sabina

Kobiety o imieniu Sabina wyróżniają się ponad przeciętną inteligencją i urodą. Są to kobiety, które znają swoją wartość i potrafią uparcie dążyć do celu. Sabina jest wrażliwą duszą, mimo to, zaciekle broni swoich racji. Lubi wygodę, którą ceni, jednak na co dzień stawia na elegancję i szyk. Kocha podróżować i poznawać siebie, lubi zmiany i spontaniczne wycieczki w gronie znajomych. Jest osobą kreatywną z głową pełną pomysłów.

Sabina świetnie spędza czas zarówno w gronie znajomych, jak i w pojedynkę. Największą wartość ma dla niej szczęśliwy związek i pasja, którą może dzielić z ukochaną osobą. To wspaniała i lojalną przyjaciółką, której można powierzyć swoje najskrytsze sekrety. Pomaga swoim przyjaciółkom rozwiązać problemy sercowe i zawsze jest gotowa ratować sytuację. Kobiety noszące to imię są wulkanem energii, dlatego są bardzo lubiane w gronie znajomych. Sabina, mimo że jest osobą towarzyską nie lubi się zwierzać, ani narzekać, swoje sprawy zachowuję dla siebie.

W pracy Sabina to prawdziwa bizneswoman, świetnie sprawdzi się w zawodach, które wymagają kreatywności, jest również artystyczną duszą, idealny zawód dla niej to pisarka, czy pianistka. Znakomicie poradzi sobie na stanowiskach kierowniczych, potrafi rozmawiać z ludźmi i godnie ich reprezentować. Jest lojalnym i oddanym pracownikiem, jeśli podejmuję się jakiegoś zadania angażuję się w nie i zawsze doprowadza do końca.
W relacjach damsko – męskich Sabina najbardziej spełnia się w szczęśliwym związku, od przelotnych romansów woli długoterminowe związki. Świetnie sprawdzi się również w roli zarówno pani domu jak i matki. W partnerze szuka oparcia i silnego ramienia. Potrafi wiele poświęcić dla miłości i tego samego oczekuję od swojej drugiej połówki

Patroni Sabiny

Patronem kobiet noszących imię Sabina jest św. Sabina – zamożna wdowa po rzymskim patrycjuszu, która dzięki św. Serafii zaczęła wyznawać wiarę chrześcijańską. Razem z św. Serafią udawała się do rzymskich katakumb, gdzie gromadzili się chrześcijanie, tam przyjęła chrzest. Niedługo po tym aresztowano i zabito Serafię, co było ogromnym ciosem dla Sabiny. Następnie schwytano Sabine i skazano na śmierć męczeńską, przez zamęczenie. Sabina jest patronką Rzymu, dzieci i gospodyń domowych. Starożytny kościół św. Sabiny to jedna z najwartościowszych świątyń w stolicy Włoch. Jej wnętrze tworzą między innymi świetnie zachowane 24 kolumny korynckie.

Sabina – najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Sabina? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Sabina są: Sabinka, Sabusia, Sabunia, Sabcia, Sabka, Sabi, Sabik, Sabika, Sabinia, Sabińcia.

Sabina - odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Sabina ma również swoje odpowiedniki w innych językach, są nimi: 

 • angielski – Sabina, Sabine
 • białoruski – Sabin
 • czeski – Sabinus
 • estoński – Sabiina
 • francuski – Sabine, Savine
 • hiszpański – Sabina
 • litewski – Sabinas
 • łotewski – Sabine
 • niemiecki – Savina
 • portugalski – Sabino
 • rosyjski – Savin
 • ukraiński – Sävyna
 • węgierski – Szabin
 • włoski – Sabina

Życzenia imieninowe dla Sabiny

Sabina imieniny obchodzi 18 kwietnia, 29 sierpnia, 28 października, 5 grudnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Sabiny jest 28 października. Dlatego więc warto pamiętać o bliskich. Jeśli to właśnie Sabina ma dziś imieniny, czym prędzej złóż jej życzenia! Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Poniżej znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe.

***

Życzenia na imieniny
wysyłam do Ciebie z tej przyczyny
że dziś są Twoje Imieniny.
Niech Ci zawsze szczęście sprzyja
pech z daleka Cię omija.
Żyj nam w zdrowiu aż sto lat,
niech Cię kocha cały świat!

***

Życzę Ci pięknych dni,
pięknych chwil,
cudownych pragnień,
gwiazd w Twoich rękach
i perełek w snach…

***

Kochana, z okazji imienin życzę Ci
ust całowanych, policzków głaskanych,
ramion ukochanych i chwil wyczekiwanych...

***

Wiązanka najpiękniejszych życzeń
Imieninowych: długich lat życia,
szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszystkiego najlepszego.

***