Zamknij

Imieniny Ryszarda - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Ryszarda

03.05.2021
Aktualizacja: 18.08.2021 12:53

Ryszard najczęściej swoje imieniny obchodzi w lutym. Jednak to nie jedyny miesiąc kiedy może je świętować. Poznaj ciekawostki o imieniu Ryszard i cechy osób które je noszą.

Imieniny Ryszarda - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Ryszarda
fot. Shutterstock

Ryszard może celebrować swoje imieniny dwa razy w roku! Kiedy Ryszard najczęściej obchodzi imieniny? Skorzystaj z naszych życzeń jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu!

Imieniny Ryszarda – kiedy obchodzimy?

Ryszard imieniny obchodzi 7 lutego, 3 kwietnia, 18 kwietnia, 26 kwietnia, 9 czerwca, 14 czerwca i 7 września Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Ryszarda jest 7 lutego. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu warto zapamiętać powyższe daty i złożyć Ryszardowi w dzień jego imienin specjalne życzenia.

Ryszard – znaczenie i pochodzenie imienia

Ryszard to imię męskie pochodzące z języka germańskiego. Imię to oznacza mężczyznę bogatego i silnego, który sprawuje władzę, wywodzi się od słów „richi”, czyli bogaty i hart, czyli mocny i silny. Najczęściej imię Ryszard pojawiało się w Anglii u królów i książąt. Osobą, która rozsławiła imię Ryszard jest Ryszard Lwie Serce, słynny rycerz wypraw krzyżowych, któremu przydomek został nadany ze względu na srogość w stosunku do ściągania podatków.

Imieniny Romana

Imieniny Roberta

Imieniny Radosława

Jaki jest Ryszard? Charakterystyka osób o imieniu Ryszard

Mężczyźni o imieniu Ryszard są pewni siebie i twardo stąpają po ziemi. Nie boją podejmować się odważnych decyzji, które wiążą się z ryzykiem. Ryszard jest bardzo precyzyjny i zdyscyplinowany, nie ulega wpływom innym i chętnie wyraża swoje zdanie. Jest szczery do bólu. Mężczyźni noszący to imię cechują się logicznym umysłem i zaangażowaniem włożonym w wykonywane czynności.

Dla Ryszarda rodzina jest najważniejsza, jest tradycjonalistą i życzliwym człowiekiem. W otoczeniu przyjaciół bywa przemądrzały, co budzi niechęć, dlatego Ryszard nie cieszy się zbyt dużą sympatią. Mężczyźni o tym imieniu, mimo że cechują się siłą i męstwem, są bardzo wrażliwi na porażki. Ryszard to dumny i czuły mężczyzna, który niechętnie mówi o swoich uczuciach i otwiera się na ludzi. Lubi pomagać w potrzebie, bliscy wiedzą, że mogą na niego liczyć.

W pracy Ryszard bardzo skupia i angażuję swoją uwagę na powierzonych mu obowiązkach, które wykonuję z należytą precyzją. Uparcie dąży do celu, jednak sukces nie jest najważniejszą rzeczą w jego życiu. Ryszard świetnie sprawdzi się w roli biznesmena, sprzedawcy, muzyka, budowlańca czy inżyniera, również własna firma nie będzie dla niego dużym wyzwaniem.

W relacjach damsko – męskich Ryszard jest tradycjonalistą, wierzy w miłość i jak się zakocha to jest wierny aż po grób. Szuka partnerki, która będzie mogła zająć się domem i dziećmi, ponieważ Ryszard marzy o dużej, szczęśliwej rodzinie.

Patroni Ryszarda

Istnieje kilku świętych zapisanych w księgach o tym imieniu, jednym z nich jest św. Ryszard z Chechister, urodzony w zamożnej rodzinie, bardzo szybko stał się sierotą. Zdobył wykształcenie i przyjął święcenia kapłańskie. Był propagatorem wypraw krzyżowych, który dbał o pustelników i nawracał ich. Zmarł 3 kwietnia i to właśnie wtedy przypada jego wspomnienie. Kolejnym świętym jest Ryszard z Lukki, który urodził się w VII wieku, znany też jako Ryszard król bądź Ryszard pielgrzym. Najbardziej znany jest ze swojej pielgrzymki do Rzymu, wraz z dwoma nastoletnimi synami: Willibaldem i Winebaldem. Podczas której odwiedzał sanktuaria i kościoły, według legend uzdrowił napotkanego po drodze pielgrzyma. Zmarł 7 lutego 722 roku w Lukce.

Ryszard – najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Ryszard? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Ryszard są: Rycho, Rychu, Ryjek, Rylio, Ryna, Rynas, Rynio, Ryniu, Rysiaczek, Rysiek, Rysinek, Rysio, Rysiu, Rysiulek, Rysiuniu, Rysiuń, Ryszardo, Ryszardzik, Ryszardziątko, Ryś, Ryśku, Ryżu

Ryszard- odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Ryszard ma również swoje odpowiedniki w innych językach, są nimi:

angielski – Richard, Ricard

 • białoruski – Rychard
 • czeski – Rychard
 • duński – Rikard
 • francuski – Richard
 • grecki – Rihardos
 • hiszpański – Ricardo, Riccardo
 • islandzki – Ríkharður
 • japoński – Richādo
 • łaciński – Ricardus
 • niderlandzki – Richard
 • niemiecki – Reichard, Reichert, Richard
 • portugalski – Riccardo
 • słoweński – Rihard
 • węgierski – Richárd
 • włoski – Riccardo, Ricciardo, Ricordano
 • włoski – Rosa, Rosetta

Życzenia imieninowe dla Ryszarda

Ryszard imieniny obchodzi 7 lutego, 3 kwietnia, 18 kwietnia, 26 kwietnia, 9 czerwca, 14 czerwca i 7 września Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Ryszarda jest 7 lutego. Dlatego więc warto pamiętać o bliskich. Jeśli to właśnie Ryszard ma dziś imieniny, czym prędzej złóż mu życzenia! Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Poniżej znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe.

***

Życzenia na imieniny
wysyłam do Ciebie z tej przyczyny
że dziś są Twoje Imieniny.
Niech Ci zawsze szczęście sprzyja
pech z daleka Cię omija.
Żyj nam w zdrowiu aż sto lat,
niech Cię kocha cały świat!

***

Życzę Ci pięknych dni,
pięknych chwil,
cudownych pragnień,
gwiazd w Twoich rękach
i perełek w snach…

***

Kochany, z okazji imienin życzę Ci
ust całowanych, policzków głaskanych,
ramion ukochanych i chwil wyczekiwanych...

***

Wiązanka najpiękniejszych życzeń
Imieninowych: długich lat życia,
szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszystkiego najlepszego.

***