Zamknij

Imieniny Remigiusza - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Remigiusza

03.05.2021 19:03
Kiedy obchodzimy imieniny Remigiusza?
fot. Shutterstock

Imieniny Remigiusza wypadają 3 razy w roku. Sprawdź daty, życzenia imieninowe dla Remigiusza oraz czym charakteryzują się mężczyźni o tym imieniu.

Remigiusz to piękne imię, które w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Nic więc dziwnego, że mężczyźni, które je noszą, imieniny mogą obchodzić nawet trzy razy w roku. Co ciekawe, daty te wypadają o różnych porach roku, zatem tylko od tych panów zależy, kiedy chcą zorganizować obchody święta swojego imienia.

Zobaczcie, jakie życzenia imieninowe dla Remigiusza będą odpowiednie, a także czym charakteryzują się mężczyźni o tym imieniu. Mają bowiem bardzo intrygujące, a nawet artystyczne usposobienie.

Zobacz także:  Imieniny Radosława – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Radosława

Imieniny Remigiusza – kiedy obchodzimy?

Imieniny Remigiusza, podobnie jak imieniny Tamary czy imieniny Kamili, możemy obchodzić trzy razy do roku. Co ciekawe, każda z tych dat wypada o innej porze roku.

Najpopularniejszym terminem są imieniny w styczniu, a konkretnie 13 stycznia. Wówczas ma też miejsce wspomnienie jego patrona – świętego Remigiusza. Dawniej ta data wypadała 1 października, jednak zostało to zmienione.

Remigiusz swoje imię może celebrować także 20 lipca oraz 18 października. O tym, kiedy obchodzi się imieniny, z reguły decyduje bliskość ich daty do dnia naszych urodzin. Coraz częściej jednak zależy to od upodobań mężczyzn lub kobiet o danym imieniu.

Znaczenie i pochodzenie imienia Remigiusz

Remigiusz to imię pochodzenia łacińskiego, podobnie jak większość polskich imion. Wywodzi się od słowa „remigio”, które oznacza „wiosło”.

Na początku nazywano tak mężczyzn, którzy właśnie zajmowali się wyrobem wioseł. Następnie coraz więcej mężczyzn zaczęło otrzymywać od swoich rodziców to imię.

Zobacz także: Imieniny Roberta – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Roberta

Jaki jest Remigiusz? Charakterystyka mężczyzn o tym imieniu

Remigiusz to mężczyzna o dwojakim usposobieniu. Jest wrażliwym artystą skupionym zazwyczaj przede wszystkim na swojej pracy. Uwielbia zawody spokojne, a najlepiej wolne, w których może wykazać się swoją kreatywnością. Nie lubi, gdy ktoś dyktuje mu, co ma robić. Lubi być sam sobie szefem i właśnie w takiej pracy spełnia się najbardziej.

Remigiusz ma wrodzoną intuicję, którą lubi kierować się w życiu. Bywa jednak niezwykle nieśmiały. Choć lubi uchodzić za duszę towarzystwa, w rzeczywistości woli spędzać czas w samotności. Uwielbia rozmyślać nad sensem życia, dzięki czemu nabiera chęci do działania oraz pobudza swoją wyobraźnię, co następnie może przenieść na swoje dzieła.

Remigiusz jest mężczyzną skrytym, co niezwykle przyciąga kobiety. Z reguły podoba się paniom, jednak życie z nim może być na dłuższą metę uciążliwe. Jego egocentryczne usposobienie może bowiem sprawić, że jego partnerka poczuje się niekochana. On sam natomiast będzie zastanawiał się przez całe życie, czy to ta jedyna.

Remigiusz nie jest człowiekiem punktualnym. Lubi odkładać wszystko w czasie i niestety zdarza mu się niektóre rzeczy robić na ostatnią chwilę. Przez to musi niekiedy postawić wszystko na jedną kartę, ale z reguły udaje mu się wywiązać ze zobowiązań. Potrafi być bowiem niezwykle przekonujący, więc nawet gdy pozwoli sobie na jakieś niedociągnięcia, będzie umiał wszystko przedstawić w jak najlepszych barwach.  

Patroni Remigiusza

Patronem Remigiusza jest św. Remi. Był on biskupem Reims i został po śmierci patronem Francji.

Remi urodził się w chrześcijańskiej rodzinie. Od małego był ceniony za swoją wyjątkową mądrość oraz zdolności organizacyjne. Już w wieku 22 lat został biskupem Reims. Dzięki swojej władzy kościelnej utrzymywał dobre kontakty z władzą świecką. Miał na nią ogromny wpływ i przyczynił się do nawrócenia wielu rządzących.

Jeżeli zatem zastanawiasz się, jakie są imiona do bierzmowania, Remigiusz będzie odpowiedni. Św. Remi jest bowiem obrońcą przed gorączką, pokusami, bólem gardła, epidemią oraz ukąszeniem węży. Można się do niego modlić także w chwilach zwątpienia w wierze.  

Zobacz także: Imieniny Ryszarda – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Ryszarda

Remigiusz – odpowiedniki imienia w innych językach

Remigiusz to imię, które znane jest w różnych krajach na świecie. W każdym z nich jednak brzmi inaczej.

 • Język angielski – Remy,
 • język francuski - Rémi, Rémy,
 • język niemiecki - Remeis, Rehm, Remigius,
 • język włoski: Remigio,
 • język hiszpański: Remigio.

Zdrobnienia imienia Remigiusz

Remigiusz to imię o pięknym brzmieniu. Nie da się jednak ukryć, że jest długie. Przyjaciele mężczyzn o tym imieniu mają swoje sposoby na to, żeby się do nich zwracać nieco krócej. Najpopularniejsze zdrobnienia od imienia Remigiusz to:

 • Remek,
 • Remi,
 • Remo,
 • Remuś,
 • Remko,
 • Remulek,
 • Remino,
 • Remcio.

Życzenia imieninowe dla Remigiusza

Zobaczcie, jakie życzenia imieninowe będą odpowiednie dla Remigiusza. Spodobają się każdemu mężczyźnie o tym imieniu.

Minęło już tyle lat,
a my ciągle za pan brat.
Pozwól, ze życzenia złożę, pieniędzy, miłości
i więcej szczęścia w przyszłości.

***

W dniu imienin dużo szczęścia, radości,
uśmiechu, mnóstwo wiary, wytrwałości,
siły, samych przyjemnych i spokojnych dni.

***

Dziś są Twoje imieniny,
Chcę Ci złożyć życzeń moc
Krótko, zwięźle, od dziewczyny,
Abyś myślał o niej w noc.
W dzień popatrzysz na tę kartkę,
Jak patrzyłeś w oczy me.
W dniu imienin Tobie, miły,
Moc całusów tkliwych ślę!

***

Uśmiech i szczęście niech w Twym sercu gości.
Niech każdy poranek słońcem Ciebie wita.

Zobacz także, kiedy wypadają:

Życzenia pochodzą ze stron: smiesznezyczeniaurodzinowe.pl, wierszykolandia.pl, naszemiasto.pl.