Zamknij

Imieniny Reginy - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Reginy

02.05.2021
Aktualizacja: 18.08.2021 13:04

Regina najczęściej swoje imieniny celebruje we wrześniu. Jednak to nie jedyny miesiąc, kiedy może je świętować. Poznaj ciekawostki o imieniu Regina i cechy osób je noszących

Imieniny Reginy - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Reginy
fot. Shutterstock

Regina może celebrować swoje imieniny kilka razy w roku! Kiedy Regina najczęściej obchodzi imieniny? Skorzystaj z naszych życzeń jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu!

Imieniny Reginy – kiedy obchodzimy?

Regina imieniny obchodzi 18 stycznia, 17 marca, 7 września i 21 listopada Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Reginy jest 7 września. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu warto zapamiętać powyższe daty i złożyć Reginie w dzień jej imienin specjalne życzenia.

Regina – znaczenie i pochodzenie imienia

Regina to żeńskie imię wywodzące się z języka łacińskiego, od wyrazu Regina, który oznaczał „królową”, nawiązuje do miana Regina Coeli, którym określa się Matkę Boską Królową Niebios. Oznacza osobę wyniosłą i dumną jak królowa. W Polsce imię to pojawiło się w końcu XIV w. W ostatnich latach nadawane jest jednak coraz rzadziej.

Jaka jest Regina? Charakterystyka osób o imieniu Regina

Kobiety noszące imię Regina są niezwykle delikatne i uczuciowe, dla których najwyższym dobrem jest rodzina. Regina źle radzi sobie z samotnością, jest osobą stworzoną do kochania. Jednak dokładnie wybiera sobie osoby, które są blisko niej, niechętnie spędza czas z imprezowiczami, woli czas wolny przeznaczać na grono mądrych osób, które ceni.

Regina potrzebuje dużo uwagi, lubi być adorowana i znajdować się w centrum zainteresowania. Dąży do tego, aby zwracano na nią uwagę. Jej znajomi wiedzą, że zawsze mogą na niej polegać, jest osobą lubianą za swoją szczerość i delikatność. Wśród znajomych dużo się uśmiecha i jest subiektywną osobą, która lubi wyrażać swoje zdanie, mimo że może być ono dla niektórych nieprzychylne. Regina czasami kieruję się emocjami, mimo że jest z natury delikatna, potrafi działać z premedytacją i być złośliwa, zdarza jej się wybuchnąć i być kapryśną damą.

W pracy Regina lubi rządzić, ma władczy charakter i duże ambicje oraz apetyt na sukces. W pracy skupia się na zdobywaniu pochwał i awansie, ze względu na swój charakter, upór i ciężką pracę zazwyczaj odnosi sukces. Jest lojalnym pracownikiem, który sumiennie wykonuje powierzone mu zadania, za niepowodzenia często obarcza innych. Kobiety o tym imieniu twardo stąpają po ziemi, Regina jest konsekwentna i wie co oznacza ciężka praca, często bierze na siebie zbyt dużo obowiązków, których nie jest w stanie wykonać. Regina spełni się w zawodach, które bazują na podróżach i częstych kontaktach z ludźmi, świetnie poradzi sobie również na kierowniczym stanowisku.
W relacjach damsko – męskich Regina uwielbia być adorowana, jej partner musi ją cały czas obsypywać komplementami oraz kwiatami. Regina jest romantyczką, która marzy o księciu z bajki. Mimo, że miewa swoje humory jest czułą i kochającą partnerką. Kobiety o tym imieniu są bardzo dobrymi towarzyszkami życia, świetnie sprawdzą się również w roli matki, potrafią stworzyć dom wypełniony szczęściem i miłością.

Patroni Reginy

Patronką kobiet noszących imię Regina jest męczennica z Alise. Która początkowo została porzucona przez swoją matkę i wychowana przez chrześcijankę. Następnie prześladowana przed z Ojca – Olibriusza. Została skazana na śmierć męczeńską, a dokładniej ścięcie przez prześladowce za wyznawanie zakazanej religii. W 750 roku w Alesii wybudowano na jej cześć bazylikę, której ruiny przebudowano w 854 roku. Relikwie Reginy przeniesiono do opactwa benedyktyńskiego we Flavigny. Do dziś rodzinna miejscowość Alise-Sainte-Reine jest miejscem pamięci Reginy i celem wielu pielgrzymek.

Regina – najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Regina? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Regina są: Redzia, Redziuś, Redżi, Redżina, Redżinald, Redżineczka, Redżinka, Rega, Reganka, Regee, Regi, Regineczka, Reginka, Reginunia, Reginusia, Regisia, Regisza, Regiś, Regiśka, Regusia, Reguś, Rejna, Rekina, Remi, Rena, Renia, Reniusia, Rere, Reże, Reńcia

Regina - odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Regina ma również swoje odpowiedniki w innych językach, są nimi:

  • angielski – Regina, Regan, Reyna, Queena, Queenie, Roy
  • białoruski – Regina
  • czeski – Regina
  • duński – Regin
  • estoński – Regiina
  • francuski – Regine
  • rumuński – Reghina
  • słowacki – Regina
  • włoski – Regina

Życzenia imieninowe dla Reginy

Regina imieniny obchodzi 18 stycznia, 17 marca, 7 września i 21 listopada Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Reginy jest 7 września. Imieniny są ważnym dniem dla każdej osoby oraz rodziny i przyjaciół. Dlatego więc warto pamiętać o bliskich. Jeśli to właśnie Regina ma dziś imieniny, czym prędzej złóż jej życzenia! Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Poniżej znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe.

***

Życzę Ci pięknych dni,
pięknych chwil,
cudownych pragnień,
gwiazd w Twoich rękach
i perełek w snach...

***

Kochana, z okazji imienin życzę Ci
ust całowanych, policzków głaskanych,
ramion ukochanych i chwil wyczekiwanych...

***

Wiązanka najpiękniejszych życzeń
Imieninowych: długich lat życia,
szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszystkiego najlepszego.