Zamknij

Imieniny Przemysława - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Przemysława

01.05.2021
Aktualizacja: 18.08.2021 13:05

Przemysław najczęściej celebruje swoje imieniny w kwietniu i październiku. Poznaj cechy charakteru, patronów i zdrobnienia imienia Przemysław.

Imieniny Przemysława - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Przemysława
fot. Shutterstock

Przemysław może celebrować swoje imieniny kilka razy w roku! Kiedy Przemysław najczęściej obchodzi imieniny? Skorzystaj z naszych życzeń jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu!

Imieniny Przemysława– kiedy obchodzimy?

Przemysław imieniny obchodzi kilka razy w roku – 13 kwietnia, 4 września, 10 października, 30 października. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu warto zapamiętać powyższe daty i złożyć Przemysławowi w dzień jego imienin specjalne życzenia.

Przemysław – znaczenie i pochodzenie imienia

Przemysław to imię męskie, które pochodzi z języka starosłowiańskiego. Jest to zmieniona forma imienia Przemysł oznaczającego człowieka bystrego. Imię to powstało przez modyfikację imienia Przemysł, kiedy świadomość jego pochodzenia zatarła się i błędnie zostało ono uznane za imię kończące się członem -sław (zamiast -mysł). Żeńskim odpowiednikiem imienia jest Przemysława.

Jaki jest Przemysław? Charakterystyka osób o imieniu Przemysław

Mężczyźni o imieniu Przemysław są osobami pełnymi energii, Przemek należy do osób pracowitych i kreatywnych. Z uporem dąży do realizacji założonych celów. Wyróżnia go wysoki poziom inteligencji i kultury osobistej. Porażki, które napotka na swojej drodze nie odwiodą go od swoich celów. Wobec kobiet Przemysław jest szarmancki i wrażliwy, mimo że okazywanie uczuć nie przychodzi mu z łatwością.
Mężczyźni noszący to imię dla innych osób są pełni empatii i chętnie udzielają pomocy. Przemysław zawsze jest szczery i życzliwy dla swoich bliskich, który cenią go za jego cechy. Lubi być w centrum uwagi, jest błyskotliwy i dowcipny. Jednak dla nowych znajomych pozostaje zdystansowany, jest bowiem odrobinę nieufny. Potrafi się zachować w każdej sytuacji. Chętnie wybiera się na imprezy. Potrafi wydawać duże kwoty na swoich najbliższych, dlatego czasami wpada w kłopoty finansowe. Kocha podróżować i bawić się.

Mężczyźni o tym imieniu w pracy zachowują otwarty umysł i kreatywność. Przemek wyznacza sobie cele i dąży do ich realizacji. Mim, że bywa rozrzutny, dobrze zarabia. Ma chłonny umysł i nie boi się podejmować ryzykownych decyzji, jeśli wcześniej je dokładnie przemyśli. Powierzone obowiązki wykonuje starannie i sumiennie, nie należy do osób leniwych, wręcz przeciwnie – jest pracowitym mężczyznom, jednak nie goni za sukcesem, nie jest on dla niego priorytetem. Często kieruje się intuicją, często jest również określany jako „złota rączka”, ponieważ nie ma zadania bądź rzeczy której nie wykona.

W kontaktach damsko – męskich Przemysław nie znosi nudy i monotonii. Przemysław zazwyczaj jest przystojnym i kulturalnym mężczyznom dlatego też wokół niego często jest sporo kobiet. Stałe związki nie jednak dla niego. Lubi flirtować i dobrze się bawić. Jednak kiedy się zakocha jest wiernym i czułym mężczyzną wobec swojej partnerki. Będzie dobrym ojcem i mężem. Niestety, nie radzi sobie z finansami. O tę sferę powinna zadbać jego partnerka, którą otoczy szczerą miłością i czułością.

Patroni Przemysława

Nie ma świętego, który byłby patronem Przemysława, imię pojawiło się już w XIII wieku dokładniej w 1232 roku. Imię często nosili książęta wielkopolscy oraz król polski – Przemysł II

Przemysław – najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Przemysław? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Przemysław są: Prymek, Prymulka, Przejms, Przem, Przemas, Przemasek, Przemasik, Przemaszko, Przemcik, Przemcio, Przemcisław, Przemciu, Przemciunio, Przemczymysław, Przemczysław, Przemeczek, Przemek, Przemi, Przemie, Przeminek, Przemiś, Przemko, Przemku, Przemo, Przemoc, Przemondo, Przemor, Przemorek, Przemsi, Przemson, Przemucha, Przemulek, Przemuncio, Przemunia, Przemuniek, Przemunio, Przemusiek, Przemusio, Przemuszek, Przemutek, Przemuś, Przemuń, Przemyczek, Przemyk, Przemysiek, Przemysł, Przemysławek, Przemysławiec, Przemyś, Przemś, Przesiu, Pszem, Pszemasz, Pufciu, Rzemek, Siemasz, Siemek, Szemek, Szemeszek, Szemo, Szemuś, Sławek

Przemysław - odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Przemysław ma również swoje odpowiedniki w innych językach, są nimi:

  • angielski – Premysl
  • czeski – Přemysl
  • hiszpański – Premislao
  • litewski – Pšemislas
  • łaciński – Premislaus
  • rumuński – Pşemislav
  • słowacki – Premyslav
  • włoski – Premislao

Życzenia imieninowe dla Przemysława

Przemysław imieniny obchodzi kilka razy w roku – 13 kwietnia, 4 września, 10 października, 30 października. Imieniny są ważnym dniem dla każdej osoby oraz rodziny i przyjaciół. Dlatego więc warto pamiętać o bliskich. Jeśli to właśnie Przemysław ma dziś imieniny, czym prędzej złóż mu życzenia! Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Poniżej znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe.

***

Życzę Ci pięknych dni,
pięknych chwil,
cudownych pragnień,
gwiazd w Twoich rękach
i perełek w snach...

Kochany, z okazji imienin życzę Ci
ust całowanych, policzków głaskanych,
ramion ukochanych i chwil wyczekiwanych...

Wiązanka najpiękniejszych życzeń
Imieninowych: długich lat życia,
szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszystkiego najlepszego.