Zamknij

Imieniny Poli - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Poli

01.05.2021
Aktualizacja: 18.08.2021 13:06

Pola najczęściej celebruje swoje imieniny w lutym, jednak to nie jedyna data, kiedy może je świętować. Co znaczy Pola? Jak imię to brzmi w innych językach?

Imieniny Poli - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Poli
fot. Shutterstock

Pola może celebrować swoje imieniny tylko dwa razy w roku! Kiedy Pola najczęściej obchodzi imieniny? Skorzystaj z naszych życzeń jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu!

Imieniny Poli – kiedy obchodzimy?

Pola imieniny obchodzi tylko dwa razy w roku – 9 lutego, w imieniny Apolonii, lub 23 września, w imieniny Polikseny. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu warto zapamiętać powyższe daty i złożyć Poli w dzień jej imienin specjalne życzenia.

Pola – znaczenie i pochodzenie imienia

Pola to imię żeńskie, które funkcjonuje w naszej kulturze dopiero od kilku lat. Pola jest zdrobnieniem imienia Apolonia i jest od niedawna nadawane jako imię samodzielne. Imię Pola wywodzi się z języka greckiego i oznacza „należącą do Apolla”. Fakt, że dziś imię funkcjonuje samodzielnie, jako zdrobnienie imienia Apolonia jest najprawdopodobniej wynikiem pomieszania imion Apolonia i Paula, które często wypowiada się jako Pola.

Jaka jest Pola? Charakterystyka osób o imieniu Pola

Kobiety o imieniu Pola należą do pewnych siebie, doskonale znają swoją wartość. Pola jest duszą towarzystwa, uwielbia imprezy, spotkania ze znajomymi i podróże w gronie najbliższych. Obdarzona wysoką kulturą osobistą potrafi zachować się w niemal każdej sytuacji. Lubi być w centrum zainteresowania i potrzebuje dużo atencji od swoich przyjaciół. W życiu ceni harmonie i zorganizowanie. Nie podejmuję ryzykownych decyzji, wszystko planuję.

Pola mimo iż jest ekstrawertyczką, to chodzi własnymi ścieżkami i lubi podkreślać własne zdanie. Ma ciekawy charakter, którym przyciąga do siebie dużo osób chcących ją poznać. Jest miłośniczką dalekich podróży, kocha poznawać świat i kulturę innych krajów. Jest osobą godną zaufania, często jest powierniczką problemów i tajemnic, chętnie angażuję się w pomoc drugiej osobie i darzy ją dużym szacunkiem. Jest pełna empatii i bezinteresowności. Wobec nieznajomych osób trzyma duży dystans, bywa nieufna na początku znajomości, ponieważ boi się odrzucenia.

W pracy Pola woli wykonywać obowiązki, które nie wymagają pracy zespołowej, w tej kwestii Pola sprawdzi się na samodzielnych stanowiskach, gdzie będzie mogła sama podejmować biznesowe decyzje. Jej kreatywność i upór często gwarantuje jej osiągnięcie sukcesu. Pola jest poukładaną i rozsądną osobą, każdy jej ruch jest wcześniej przez nią przemyślany, rzadko w pracy bywa spontaniczna. Pola dużo czasu poświęca na zdobywanie wiedzy i rozwijanie swoich umiejętności.

W relacjach damsko męskich jest lojalną partnerką, od swojego partnera oczekuje tego samego. Często kobiety o tym imieniu wyróżniają się nieprzeciętną urodą, która przyciąga mężczyzn jak magnes. Przy boku ukochanej osoby zaczyna bardziej wierzyć w swoje umiejętności i samą siebie. Chętnie przelewa miłość na drugą osobę. Jest stworzona do kochania, nie potrafi być sama, wybiera jednak stałe związki, przelotne romanse nie spełniają jej wymagać. To kobieta, która stawia swój związek na pierwszym miejscu. Będzie również wspaniałą matką i panią swojego domu.

Patroni Poli

Jako, że imię Pola jest zdrobnieniem imienia Apolonia, za jej patronkę uznaję się Apolonię z Aleksandrii, była ona dziewicą o raz męczennica święta Jej męczeństwo zostało opisane w jednym z listów św. Dionizego Wielkiego, który w „Historii Kościelnej” przytoczył bp Euzebiusz z Cezarei, pierwszy historyk Kościoła. Zginęła podczas prześladowań chrześcijan, wchodząc do ognia aby uniknąć dalszych prześladowań. Była już w podeszłym wieku. W ikonografii przedstawia się ją jako młodą kobietę z palmą oraz kleszczami z wyrwanym zębem lub skaczącą do ognia.

Pola – najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Pola? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Pola są: Polka, Polcia, Polusia, Poleczka, Polunia, Polek, Polcik, Polnik, Poluśka, Poluńka.

Pola- odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Pola ma również swoje odpowiedniki w innych językach, są nimi:

  • łacina: Apollonia
  • angielski: Apollonia
  • francuski: Apollonie, Apolline, Apolinne, Pollonie, Polline
  • niemiecki: Apollonia, Ploni
  • rosyjski: Apollonija
  • włoski: Apollonia.

Życzenia imieninowe dla Poli

Pola imieniny obchodzi tylko dwa razy w roku – 9 lutego, w imieniny Apolonii, lub 23 września, w imieniny Polikseny.Imieniny są ważnym dniem dla każdej osoby oraz rodziny i przyjaciół. Dlatego więc warto pamiętać o bliskich. Jeśli to właśnie Pola ma dziś imieniny, czym prędzej złóż jej życzenia! Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Poniżej znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe.

***

Jak zapach konwalii pobudza marzenia,
tak ty przyjmij od nas gorące życzenia:
zdrowia, szczęścia i dużo wrażeń
oraz spełnienia wszelkich marzeń.

***
Dzień radosny, dzień jedyny –
dzisiaj Twoje Imieniny!
Zdrowia, szczęścia, powodzenia
życzę Tobie w Dniu Imienia!

***
W tym wyjątkowym dniu pragnę Ci przesłać garść dobrego humoru,
porcję zdrowia, łyk dobrego szampana i szczery uścisk dłoń

***

Rozmachu w planach,
Swobody w działaniach,
W sercu radości
I szczęścia w miłości.